Zamknij
REKLAMA

E. L. James I jej 50 odcieni, czyli książki wzbudzające emocje

18:09, 11.02.2020 | (.)
Skomentuj

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych serii romansów ostatnich lat autorstwa E. L. James, rozpoczęta przez książkę “50 twarzy Greya”, cieszy się olbrzymią popularnością od 2011 roku. Powieści erotyczne pisarki doczekały się także ekranizacji, równie spektakularnych. Siła fabuły polega na jednoczesnym skandalu oraz analizie zachowań człowieka w napiętych sytuacjach. Przeczytaj więcej o autorze na Wikipedii.

Poza erotyzmem, seria “50 twarzy” to także książki o psychologii relacji międzyludzkich. W skład serii wchodzą:

1. ”Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Młoda studentka dziennikarstwa– Anastasia Steele, pojawia się w firmie błyskotliwego i porażająco dla niej przystojnego biznesmena – Christiana Greya, aby przeprowadzić z nim wywiad. Między dwójką od razu pojawia się pewna iskra i wzajemne pożądanie. Grey to prawdziwy mężczyzna sukcesu, choć imponuje Anastasii nie tylko swoją przedsiębiorczością, ale także zagadkowym charakterem. Z czasem dziewczyna odkrywa drzemiące w niej erotyczne żądze, oraz dręczące Christiana demony przeszłości. 

2. ”Ciemniejsza strona Greya”

Porażająca chęć sprawowania kontroli przez Christiana z czasem zaczęła przerażać Anastasię. Dziewczyna postanawia zerwać namiętny romans z mężczyzną i zająć się karierą. Szybko okazuje się jednak, że kochankowie nie potrafią długo bez siebie wytrzymać. Zostają postawieni przed próbą akceptacji wad współkochanka i walki o więź, która ich połączyła. Jednak czas i miejsce zdają się nie sprzyjać ich walce.. 

3. ”Nowe oblicze Greya”

Podróż w czasie do młodości i domu Christiana Greya. Autorka odkrywa przed czytelnikiem tajniki jego trudnego życia, które wpłynęły na późniejsze obsesje i fantazje seksualne. Ślub Anastasii i Christiana nie kończy ich awantur, choć kochankowie dążą do stabilizacji. Pochodzący z dwóch różnych światów małżonkowie mają różne wizje szczęśliwego życia. Christian pragnie dostarczać swojej żonie luksusu i w ten sposób wyrażać jej swoją miłość, Ana natomiast tęskni za skromnym życiem. Ich miłość po raz kolejny zostanie poddana próbie. 

4. “Mroczniej. "Ciemniejsza strona"

Greya oczami Christiana" Zmysłowa relacja pełna napięć kończy się złamanym sercem. Kochankowie po raz kolejny odłączają się od siebie, jednak Christian nie poddaje się łatwo. Postanawia za wszelką cenę odzyskać Anę i być z nią na warunkach dziewczyny. Ma mu w tym pomóc jego przyjaciel i terapeuta dr Flynn. Jednak nie będzie to proste, Anastasia ma także innych adoratorów, a chęć sprawowania kontroli przez Christiana skutecznie odstrasza dziewczynę. Jednak czy kolejna próba zmierzenia się z demonami przeszłości pozwoli Christianowi zatrzymać Anastasie przy sobie na stałe?

5. ”Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana"

Historia burzliwego romansu Anastasii i Christiana, tym razem opowiedziana z perspektywy zaborczego biznesmena. Poukładany świat, pełen skrajnej dyscypliny niespodziewanie wywraca się do góry nogami kiedy do gabinetu Christiana wchodzi młoda studentka, aby przeprowadzić z nim wywiad. Wszelkie próby zapomnienia o kobiecie kończą się fiaskiem. Czy dręczące w dzieciństwie koszmary nadal powracają do Christiana? 

Wszystkie książki E. L. James znajdziesz na stronie LitRes.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone