Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszą pralkę?

18:07, 21.01.2020 | (.)
Skomentuj

Pralka stanowi podstawowy element wyposażenia AGD każdego domu. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór najlepszej pralki dla Ciebie. Pomoże Ci w tym poniższy artykuł.

Producenci chcą sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego też ich rynek od lat jest jednym z największych. Poszczególne modele różnią się od siebie wszystkim, począwszy od sposobu ładowania po dodatkowe funkcje, a kończąc na cenie. Bez względu na wszystko, pralka ma służyć nam przez wiele lat. Warto więc, postawić na dobry i solidny model. 

Najlepsze pralki - czym się charakteryzują?

Przede wszystkim zweryfikujmy nasze oczekiwania. Potrzebujemy pralki, która wpasuje się w niewielki metraż pomieszczenia? Czy pralki która będzie służyła dużej rodzinie? Pomogą Ci także te wskazówki - swiatpralek.pl - najlepsze pralki. Jeśli będziemy mieć sprecyzowane wymagania, łatwiej będzie wybrać odpowiedni sprzęt. Zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych parametrów technicznych, które decydują o komforcie użytkowania, a także rozmieszczeniu urządzenia.

 • wsad - ten parametr zależy od wielkości naszej rodziny. Im większy wsad, tym więcej rzeczy będziemy mogli uprać, podczas jednego prania. Na rynku mamy do wyboru modele o wsadzie od 2,5 kg do nawet 12 kg. Pamiętajmy im większy wsad, tym wyższa cena pralki.
 • klasy energetyczne -  to informacja o tym, ile prądu w ciągu roku wykorzysta nasza pralka. Mamy dostępne klasy od A+++ do D. Nie trudno się domyśleć, że cena urządzenia rośnie wraz z jego klasą energetyczną.
 • efektywność prania - im wyższa efektywność, tym sprawniej pralka usunie brud i zanieczyszczenia, a odwirowywanie jest szybsze i dokładniejsze.
 • pobór wody - większości z nas, zależy na oszczędnościach. Warto zwrócić uwagę, ile wody zużyje sprzęt, podczas jednego prania. Wartość poboru wody powinna zamykać się w przedziale 11- 94 litry. 
 • kultura pracy - parametr przez wielu bagatelizowany. Od niego zależy hałas, jaki pralka będzie generować podczas użytku. Nowoczesne modele mają poziom hałasu obniżony do absolutnego minimum, jednak są one droższe.

Analiza najważniejszych parametrów oraz sprecyzowanie oczekiwań, przybliży nas do wyboru odpowiedniej pralki. Najlepsze urządzenie spełni nasze wymagania i zapewni komfort użytkowania.

Rodzaje pralek

Rodzaj ma znaczenie, w przypadku wyboru pralki. Mamy dwa podstawowe rozróżnienia urządzeń- każdy ma swoje wady i zalety.

 • pralki wirnikowe - mimo, że rynek opanowały pralki automatyczne, nadal możemy zaopatrzyć się w tradycyjną wirnikową. Jest to najprostszy model. którego głównymi atutami są: niska cena, wysoka wytrzymałość oraz niezawodność w usuwaniu plam. Ten model ma jednak szereg wad: musimy ręcznie wpuszczać i wypuszczać wodę, nie posiada wirnika ani dodatkowych funkcji.
 • pralki automatyczne - gwarantują przede wszystkim komfort pracy, gdyż prawie wszystkie czynności są zautomatyzowane. Modele te, są wyposażone w szereg udogodnień i dodatkowych funkcji. Ich wadami może być awaryjność oraz wysoka cena.

Najlepsze pralki i ich dodatkowe funkcje

Poza podstawowymi funkcjami, producenci starają się ciągle udoskonalić swoje urządzenia. Stosują rozwiązania, za które chętnie dopłacamy, ponieważ gwarantują wygodę użytkowania. Przy wyborze najlepszej pralki, zwróćmy uwagę na to, jakie udogodnienia oferuje dany model. Oprócz standardowych funkcji jak wirowanie, czy wybór programu prania nowoczesne modele powinny posiadać także:

 • automatyczny dobór wody -  pozawala to zaoszczędzić wodę, a także energię.
 • równomierne rozłożenie ładunku - dzięki temu ubrania są rozmieszone równomiernie, a urządzenie pracuje spokojniej, nie przesuwając się po podłodze.
 • opóźnienie startu pracy - umożliwia uruchomienie pralki nawet do 24 godzin od wybraniu programu.
 • AquaSpray - funkcja zraszająca ubrania od góry, co sprzyja równomiernemu rozprowadzeniu np. proszku do prania.

Pamiętajmy, pralkę musimy dopasować do indywidualnych preferencji, tak by okazała się najlepsza dla nas. Warto przed zakupem, poczytać opinie innych użytkowników na temat danego modelu, lub sprawdzić rankingi pralek. Postawmy na jakość ponieważ w przypadku tego sprzętu idzie ona w parze z ceną.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone