Zamknij
REKLAMA

Kubańskie rytmy w środku zimy

13:04, 13.01.2020 | (.)
Skomentuj

Kto nie marzy o błogim relaksie na karaibskiej plaży z białym piaskiem i turkusową wodą? Do tego smaki rumu i egzotycznych potraw, latynoskie rytmy zmysłowej rumby, kolonialna zabudowa i luksusowe kurorty – to tylko kilka z długiej listy atutów wczasów na Kubie. Na tę gorącą wyspę warto wybrać się szczególnie zimą. Można wtedy liczyć na gwarantowaną, słoneczną pogodę i wiele atrakcji.

Słynna wyspa, położona na Morzu Karaibskim to wymarzony kierunek na wakacje dla wielu podróżników. Nie bez powodu o Kubie pisano piosenki, a jej krajobrazy były tłem dla kultowych filmów. Kuba ma swój niepowtarzalny klimat, zachwyca i przyciąga pięknymi widokami. Tropikalna roślinność, rajskie plaże z białym piaskiem i palmami kokosowymi, luksusowe kurorty i urokliwe miasteczka z kolonialną zabudową – to tylko kilka z charakterystycznych cech kubańskiej scenerii.

Wakacje na Kubie zimą – na jaką pogodę można liczyć?

Co ważne, na Kubie panują doskonałe warunki do wypoczynku niemal przez cały rok, za sprawą gorącego, subtropikalnego klimatu. Zimą, temperatura powietrza sięga 26 stopni Celsjusza, co sprzyja zwiedzaniu i przyjemnym kąpielom w ciepłym morzu. Do zobaczenia jest nie tylko nowoczesny i tętniący życiem kurort Varadero, ale także kultowa Hawana, o której mówi się, że jest miastem zatrzymanym w czasie. Oferty wczasów i wycieczek na Kubę można znaleźć na R.pl: https://r.pl/kuba. Na jakie atrakcje można zatem liczyć na takim egzotycznym wyjeździe?

Rajskie Karaiby i błogi relaks w cieniu palm – wczasy na Kubie

Wakacje na Kubie to z pewnością niezapomniana przygoda. Ograniczony dostęp do sieci sprawia, że urlop jest niczym niezakłócony. Można więc w pełni skupić się na wypoczywaniu, kontakcie z przyjaznymi ludźmi i niezwykłą przyrodą. Kuba zachwyci tropikalną roślinnością, pięknymi plażami, skrytymi w cieniu palm kokosowych i bajeczną rafą koralową, którą można podziwiać np. podczas rejsu katamaranem czy nurkując w Zatoce Świń.

Jedyną w swoim rodzaju atrakcją jest także kuchnia kubańska, pełna owoców morza i egzotycznych owoców. W pamięci na długo pozostanie także smak słynnego, kubańskiego rumu, mojito, cygar czy niezwykle aromatycznej kawy, które warto spróbować w jednej z klimatycznych kafejek w Varadero. Ten nowoczesny kurort tętni życiem przez cały rok.

Można tu zarówno uprawiać sporty wodne, jak i korzystać z uroków życia nocnego. Główna ulica Varadero przyciąga licznymi barami, kawiarniami i sklepikami, które oferują lokalne rzemiosło i pamiątki. W okolicy znajduje się także piękny Josone Park, który zachwyca wysokimi, bujnymi palmami, gdzie można znaleźć wytchnienie od słońca, a także spróbować lokalnych specjałów w jednej z wielu restauracji.

Bajkowa Hawana – obowiązkowy punkt wycieczek na Kubie

Rzecz jasna, podczas wczasów na Kubie nie można zrezygnować z wycieczek i zwiedzania. Do zobaczenia są urokliwe miasteczka z kolonialną zabudową, jak np. Matanzas. Można zobaczyć tam m.in. imponujący fort z 1745 r., który powstał w celu obrony miasteczka przed piratami.

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest także słynna Hawana, miasto, które przez lata zachowało swój unikalny charakter. Na jego ulicach słychać kubańskie rytmy cha-chy i zmysłowej rumby, a także czuć klimat dawnych lat. Hawana zachwyca swoją historyczną zabudową, kolorowymi budynkami i zabytkowymi samochodami. Stolica Kuby to także zachwycający zamek i fort Morro z XVI w., zamek de la Real Fuerza czy dawna rezydencja hiszpańskiego gubernatora. Nie bez powodu całe miasto znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na każdym kroku zachwyca bowiem swoim niezwykłym klimatem.

Więcej informacji o wczasach i wakacjach na Kubie można znaleźć na R.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone