Zamknij
REKLAMA

Pożyczki ratalne - informacje, ciekawostki i porady

16:43, 10.01.2020 | (.)
Skomentuj

Jedną z form pożyczek udzielanych przez banki i firmy są pożyczki ratalne, które zyskują coraz większą popularność. Na stronie https://www.twojapierwszapozyczka.pl/oferty-pozyczek-ratalnych/ można zapoznać się z ofertami różnych pożyczkodawców. Większość ofert opiera się o przyznawanie pożyczek na dłuższy okres czasu, jednak pojawiają się także inne opcje, które mają na celu zaspokoić potrzeby wszystkich pożyczkobiorców. Na czym polegają pożyczki na raty i czy są one opłacalne? Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule.

  1. Pożyczki ratalne na 3-12 miesięcy – podstawowe informacje
  2. Zdolność kredytowa, a pożyczka na raty
  3. Czy niezbędne jest zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach?

Wokół pożyczek udzielanych na raty pojawia się wiele pytań oraz wątpliwości. Przede wszystkim dotyczy to zasad, na których udzielane są takowe pożyczki. Czy do uzyskania kredytu niezbędny jest stały dochód? A może banki i firmy nie wymagają przedstawiania tego typu dokumentów? Więcej informacji na ten temat – poniżej!

Pożyczki ratalne na 3-12 miesięcy – podstawowe informacje

Pożyczki ratalne stanowią coraz częściej wybieraną formę kredytu. Ich niewątpliwą zaletą jest dość atrakcyjne oprocentowanie RRSO oraz ogólne warunki. Tego typu pożyczki udzielane są najczęściej na 3-12 miesięcy, lecz w ofercie wielu banków i firm finansowych pojawiają się także znacznie dłuższe opcje. Stąd też nierzadko kredyty na raty udzielane są na okres nawet od 2 do 4 lat. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest jednak konieczność ponoszenia pewnych opłat. Pożyczki ratalne rzadko są bowiem bezpłatne. Dotyczy to zazwyczaj pierwszej udzielanej danej osobie pożyczki. Porównanie warunków i opcji oferowanych przez różne firmy jest dość proste. Wystarczy zerknąć na przykładowy ranking TwojaPierwszaPożyczka.pl, by przekonać się o wadach i zaletach konkretnych ofert.

Zdolność kredytowa, a pożyczka na raty

Z pewnością większość osób rozważających podjęcie pożyczki na raty zastanawia się, czy taka forma kredytu udzielana jest bez względu na posiadaną zdolność kredytową. Nie każdy bowiem ją ma. Warto zatem wyraźnie podkreślić, że pożyczki oferowane na przykład przez różne firmy, na przykład AASA Polska, której oferta znajduje się na https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczkodawcy/aasa-polska/ są zdecydowanie nie dla dłużników. Co ważne firmy wymagają przedstawienia różnych dokumentów, które mają potwierdzić, iż dana osoba jest zdolna do podjęcia pożyczki. Niezbędne jest wykazanie się wiarygodnością finansową. Istnieje jednak ciekawa opcja, a mianowicie pożyczka ratalna bez sprawdzania BIK-u w Lendup i innych firmach. Wiele firm oferuje tego typu pomoc finansową, dlatego zadłużone osoby mogą jednak liczyć na możliwość podjęcia pożyczki na dłuższy czas. Zawsze jednak dochodzi do prześledzenia przez firmę statusu danej osoby, dlatego nie warto szukać pożyczek „nie bez weryfikacji”, gdyż ich po prostu nie ma.

Czy niezbędne jest zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach?

Przeglądając oferty zestawione na stronie twojapierwszapozyczka.pl można szybko zauważyć, że różnią się one od siebie pod pewnymi względami. Łączy je jednak jedno: przeznaczone są nie dla bezrobotnych! Oznacza to, że osoba nieposiadająca stałego zatrudnienia nie może liczyć na podjęcie pożyczki ratalnej. Banki i firmy wymagają przedstawienia dokumentów potwierdzających stałe zatrudnienie. Dodatkowo zawsze należy wykazać się otrzymywanym dochodem.

Pożyczki ratalne są coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez kredytobiorców. Co ciekawe większość z oferowanych pożyczek można otrzymać w formie online. Prognozy na rok 2020 wyraźnie wskazują, że popularność takich pożyczek będzie wciąż rosła.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

IgorIgor

1 0

Potwierdzam to, że pożyczki ratalne potrafią zostać szybko udzielone. Sam skorzystałem z dwóch takich ofert, właśnie za pośrednictwem porównywarek. Teraz po świętach wejde sobie tutaj i poszukam innych ofert. 22:09, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone