Zamknij
REKLAMA

Samochody HDS czyli żurawie przeładunkowe - do czego służą?

15:09, 06.01.2020 | (.)
Skomentuj

Najbardziej charakterystycznymi pojazdami w branży usług dźwigowych są oczywiście dźwigi i żurawie budowlane. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją również tzw. żurawie przeładunkowe czy samochody HDS. Czym są i do czego służą? Gdzie najczęściej można spotkać samochody HDS i żurawie przeładunkowe? Zapraszamy do lektury i poszerzenia wiedzy na temat pojazdów używanych do pracy z dużymi ciężarami.

Samochody HDS i żurawie przeładunkowe

HDS i żurawie przeładunkowe oznaczają tak naprawdę ten sam typ pojazdu. Są to hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli ramię dźwigu osadzone na samochodzie ciężarowym, a konkretnie na jego przyczepie. Za pomocą żurawi przeładunkowych czy inaczej mówiąc samochodów HDS, można z łatwością realizować tzw. transport HDS.

Za pomocą samochodu ciężarowego można przewozić ładunki, które na przyczepę samochodu ładowane są za pomocą osadzonego na samochodzie dźwigu. Ładunek i rozładunek oraz transport realizowany jest jednym i tym samym pojazdem. Jest to bardzo wygodne, a także umożliwia oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Więcej: https://www.podnosimy.pl/news/transport-hds-czyli-czym-sa-dzwigi-hds-i-do-czego-sluza/

Samochody z HDS najczęściej stosowane są w leśnictwie, budownictwie i różnego rodzaju przemyśle. Przykładowo w leśnictwie żurawie przeładunkowe służą głównie do transportu drewna z lasów do tartaków czy innych lokalizacji. Wystarczy ściąć drzewo, przygotować do transportu, załadować za pomocą HDS na przyczepę samochodu ciężarowego z HDS i w drogę. Na miejscu ten sam dźwig HDS rozładuje swój transport. Nie potrzeba dodatkowych samochodów ciężarowych (chyba, że ilość ładunku przekracza możliwości transportowe żurawia przeładunkowego), ani dodatkowych dźwigów do realizowania załadunku i rozładunku.

Sprawdź także: https://www.podnosimy.pl/samochody-z-hds/

Wynajem HDS i żurawi przeładunkowych

W Polsce działa wiele firm, w których można wynająć żurawie przeładunkowe marki Palfinger. Trzeba jednak zauważyć, że tego typu pojazdy pojawiły się u nas w latach 90. poprzedniego wieku. Głównym powodem ich zaistnienia w Polsce był fakt, że zaczęto sprowadzać coraz więcej samochodów z Niemiec, a duża część samochodów ciężarowych od zachodnich sąsiadów to te z HDS. W 2003 roku w Polsce było już około 2000 żurawi przeładunkowych. Obecnej liczby nawet nie będziemy próbowali szacować.

W samej Warszawie można znaleźć kilkanaście firm, które w swojej flocie posiadają samochody HDS i wynajmują żurawie przeładunkowe długo i krótkoterminowo. Jedną z takich firm jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa, która stawia na samochody HDS renomowanej marki Palfinger. Są to nowoczesne i niezawodne HDS-y, które można stosować do najbardziej wymagających zleceń i zadań, które z pozoru mogą się wydawać niemożliwe do wykonania.

Ile kosztuje wynajem samochodów z HDS, czyli żurawi przeładunkowych? Każdorazowo kosztorys oceniany jest indywidualnie przez firmy, które oferują tego typu usługi. Ma to związek z wieloma zmiennymi, które wpływają na cenę wynajmu żurawia przeładunkowego. Jedną z takich zmiennych jest chociażby miejsce realizacji usług - im dalej trzeba dojechać, tym wyższa będzie cena za wynajem samochodu z HDS. Kolejna z takich zmiennych to ilość i rodzaj ładunku do przeniesienia, a więc i czas pracy potrzebny do wykonania zlecenia.

Na podstawie powyższych zmiennych oraz kilku innych informacji, firma może wycenić usługę wynajmu żurawia przeładunkowego. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług tych firm, które każdorazowo podchodzą indywidualnie do każdego zlecenia i nie wrzucają swoich klientów do sztywnych szablonów.

Polecamy: https://www.podnosimy.pl/news/zurawie-przeladunkowe-w-polsce/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone