Zamknij
REKLAMA

Rolety dachowe – czym kierować się podczas ich zakupu?

08:48, 28.12.2019 | (.)
Skomentuj

Regulacja nasłonecznienia w przypadku okien dachowych jest niezwykle istotna. Pomogą nam w tym wewnętrzne rolety dachowe. Jak wybrać konkretny model, by był funkcjonalny, a równocześnie wyglądał estetycznie i stylowo?

Funkcjonalność rolety dachowej

Rolety dachowe mają umożliwić regulację oświetlenia. Promienie słoneczne przedostające się przez okna nie tylko mogą utrudniać funkcjonowanie, ale także dodatkowo nagrzewać wnętrze. W przypadku pomieszczenia na poddaszu może to być bardzo uciążliwe. Dlatego odpowiednia roleta ma skutecznie blokować światło słoneczne wpadająca do pomieszczenia. Okno dachowe nie może być przeszkodą do zamocowania rolety. Musi ona idealnie przylegać do szyby. Przykładem są rolety typu blackout dostępne w karnix.pl. Nie tylko regulują ilość światła, ale także chronią przed nagrzewaniem. Mają solidne mocowania i utrzymują materiał w wyznaczonym miejscu. Niezmiernie ważne jest, by mechanizm sterujący roletą pozwalał na łatwość manewrowania przesłoną. Roleta powinna być łatwa w montażu i utrzymaniu czystości, a ponadto estetyczna. Będzie przecież jedyną ozdobą okna, powinna więc współgrać z aranżacją pomieszczenia i tworzyć z nią spójną całość.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając roletę dachową?

W przeciwieństwie do zwykłych rolet te modele nie mogą być zamontowane pod kątem prostym. Dlatego rolety fasadowe nie spełniłyby tu swojej funkcji. Za precyzyjne ustawienie rolety odpowiada mechanizm sprężynowy. Zwija on samoczynnie materiał na rurę, zapobiegając jego fałdowaniu. Mechanizm rolet dachowych pozwala na blokowanie materiału w trzech pozycjach. Dzięki temu umożliwia precyzyjne zaciemnienie. Modele te pasują do okien najpopularniejszych producentów na rynku. Wybierając roletę dachową karnix.pl, należy upewnić się, że będzie ona miała odpowiedni wymiar. Oprócz funkcjonalności roleta dachowa powinna pasować do stylu wnętrza i je zdobić. W sprzedaży znajdują się modele w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są również kolekcje dziecięce, które z pewnością spodobają się maluchom i będą pasowały do ich pokoju.

Jaki rodzaj rolet dachowych wybrać?

Rolety dachowe występują w wielu rodzajach. Najczęściej wybierane są tradycyjne modele z gładką tkaniną, żakardową lub BLACKOUT, czyli 100% zaciemniającą. Dostępne są także wzory dziecięce czy nowoczesne. Ten rodzaj rolet cechuje się wytrzymałością i żywotnością. Na uwagę zasługują zwłaszcza rolety zaciemniające, które idealnie sprawdzą się w sypialniach. Innym rodzajem rolet dachowych są plisy dachowe. Można nimi zasłonić okno od góry i od dołu. Ten model nie posiada kasety, lecz jest niezwykle dekoracyjny. Spotykane są także rolety rzymskie dachowe, doskonale chroniące przed słońcem. Bez względu na rodzaj wybranej rolety, musi ona być dedykowana oknom dachowym. W przeciwnym razie nie spełni ona swojej funkcji.

Wybierając rolety dachowe, nie warto kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Należy ustalić, czy ma to być model zaciemniający, czy przede wszystkim dekoracyjny. Trzeba upewnić się, że roleta jest łatwa w użyciu, funkcjonalna i starannie wykonana.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone