Zamknij
REKLAMA

Łazienka dla niepełnosprawnych - na co powinieneś zwrócić uwagę

18:11, 09.12.2019 | (.)
Skomentuj

Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych, które działają w sposób aktywny zawodowo czy też społecznie, dlatego tak ważne jest, aby architekci w sposób przemyślany tworzyli dla nich przestrzeń. Bardzo ważnym elementem podczas adaptacji i przystosowania pomieszczeń jest także łazienka dla niepełnosprawnych.

  1. Łazienka dla niepełnosprawnych - bezpieczeństwo i funkcjonalność
  2. Czym charakteryzują się poręcze dla niepełnosprawnych?
  3. Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych - szeroki wybór

Łazienka dla niepełnosprawnych - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Toaleta dla niepełnosprawnych podczas projektowania, budowy czy remontu wymaga dołożenia szczególnej uwagi i dokładności. Jest to spowodowane ograniczonymi możliwościami ruchowymi osób, które z niej korzystają. Należy skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie (np. zamontować przyciski alarmowe na różnych wysokościach ściany) i funkcjonalności. To specjalistyczne akcesoria łazienkowe i wyposażenie toalet publicznych umożliwiają swobodne użytkowanie. Przykładami specjalistycznego sprzętu do łazienki mogą być uchwyty i poręcze, siedziska prysznicowe, lustra uchylne, armatura dopasowana do osób niepełnosprawnych oraz inne wyposażenie łazienek.

Czym charakteryzują się poręcze dla niepełnosprawnych?

Łazienka dostosowana do osób niepełnosprawnych przede wszystkim powinna być wyposażona w specjalne poręcze dla niepełnosprawnych. To dzięki nim jest możliwe samodzielne korzystanie z toalety czy też prysznica. Dzięki przemyślanemu wyposażeniu toalet publicznych i prywatnych, osoby niepełnosprawne w dalszym ciągu mają poczucie sprawności i kontroli nad własnymi potrzebami fizjologicznymi. Pochwyty dla niepełnosprawnych cechują się wytrzymałością - osoba niepełnosprawna podnosi się i przesuwa na specjalne krzesełko pod prysznicem lub na muszlę. Ponadto dobrej jakości pochwyty są odpowiednio duże i mobilne, co umożliwia korzystanie z nich w sposób komfortowy i wygodny. Materiał, z którego są wykonane uchwyty łazienkowe nie powinien być śliski, tylko łatwy do złapania pewnego chwytu.

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych - szeroki wybór

Łazienka dla niepełnosprawnych to wyzwanie dla nie jednego architekta. Dlatego zaleca się skorzystać z takich miejsc jak sklep internetowy, aby dokładniej zapoznać się z zagadnieniem sprzętu dla niepełnosprawnych do łazienki czy też wyposażenie toalet publicznych. W łazience dostosowanej do osób niepełnosprawnych nie powinno zabraknąć podstawowych akcesoriów, takich jak: dozownik mydła, suszarka czy podajnik na ręcznik z uwzględnieniem wysokości czy też sposobu użytkowania sprzętu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone