Zamknij
REKLAMA

Podkręć metabolizm i zrzuć parę kilo – dzięki wodzie!

14:07, 09.12.2019 | (.)
Skomentuj

Kolejna dieta, zdrowy tryb życia, uprawianie sportu, a efektów nadal brak? Być może umknął ci najważniejszy element – woda. To dzięki niej poprawisz swój metabolizm i usprawnisz proces odchudzania. Jak? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Pij zimną wodę

Czy wiesz, że pijąc zimną wodę, pobudzasz swój organizm do wytworzenia energii, by się ogrzać? To tak jak z jedzeniem lodów – istnieją teorie, które mówią, że spożywając je, można schudnąć, bo organizm musi wytworzyć ciepło, spalając przy tym kalorie. O ile do tezy o odchudzającym efekcie lodów podchodzimy sceptycznie, bo te mroźne desery są bardzo kaloryczne, o tyle w przypadku wody nie ma się czego obawiać. Woda zawiera zero kalorii. Dlatego nie ma szans, by od niej przytyć, a wręcz przeciwnie – to dobry sposób na wspomaganie odchudzania.

Dzięki wodzie zmniejszysz uczucie głodu

Jeśli systematycznie będziesz pić wodę, korzystając na przykład z automatu do wody, wpłynie to pozytywnie na twój proces odchudzania. Dlaczego? Ponieważ woda wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. Sprawia, że organizm odczuwa, jakby właśnie zjadł posiłek. Pamiętaj jednak, że nie chodzi tu o zastąpienie jedzenia wodą! Mowa raczej o tym, by na stałe włączyć wodę do zdrowej diety. Nie osiągniesz pożądanego efektu, wypijając za jednym zamachem całą butelkę wody, ponieważ organizm nie przyswoi naraz zbyt dużej ilości – znaczna część wypitego płynu trafi wprost do układu wydalniczego. Zamiast tego pij wodę regularnie, w małych dawkach. Ułatwią ci to wygodne rozwiązania dostępne na rynku, takie jak automat do wody – świetna opcja dla każdego, kto chce mieć świeżą wodę zawsze pod ręką, w miejscu pracy czy w domu. Taki komfortowy dostęp do wody sprawia, że z przyjemnością sięgamy po ten życiodajny płyn, wyrabiając w sobie dobry nawyk popijania wody. Przestajemy kojarzyć nawadnianie z wysiłkiem i przymusem.

Powiedz stop gromadzeniu się wody w twoim organizmie

Jeden z najczęstszych błędów osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę, to unikanie wody. Wierzą one, że jeśli będą jej pić mało, to nie będzie się ona gromadzić pod skórą. Tymczasem prawda jest zupełnie inna! Badania udowodniły, że jeżeli dostarczamy organizmowi niedostateczną ilość wody, to dostaje on sygnał, by odkładać ją w obawie przed odwodnieniem. W ten sposób może powstawać opuchlizna podskórna czy obrzęki. Zapobiec takiej sytuacji możemy jednak bardzo prosto! Jak? Pijąc dużo wody – 2, a nawet 3 litry dziennie. Dobrze nawodniony organizm wprowadzi wodę do obiegu i nie będzie jej zatrzymywał. A ty stopniowo uzyskasz korzystniejszy wygląd!

Popraw swoją przemianę materii

Przy odchudzaniu – lub po prostu dbaniu o zdrowie – regularne picie wody jest ważne z jeszcze jednego względu. Niedobór wody uniemożliwia organizmowi usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Wiąże się to m. in. z pracą nerek. Mogą one usuwać odpady metaboliczne jedynie razem z wodą (aż 95% moczu to woda). Kiedy wody brakuje, ciało zaczyna magazynować w tkankach kwasy czy niebezpieczne metale ciężkie. Prowadzi to do zakwaszenia organizmu lub innych problemów zdrowotnych. Nie warto narażać swojego organizmu na takie kłopoty. Nawadniaj się, a twoje ciało będzie funkcjonować bez zarzutu!

Zastąp wodą słodkie napoje

Wielkim wrogiem odchudzania i zdrowia w ogóle, jest cukier. Cukrzyca, otyłość, choroby układu sercowo-naczyniowego – to tylko niektóre z negatywnych konsekwencji nadmiernej konsumpcji cukrów. Dlatego każdy, komu zależy na dobrej kondycji zdrowotnej, powinien wystrzegać się słodzonych napojów. Wyglądają one niepozornie, ale po sprawdzeniu składu okazuje się, że zawierają nawet 7-8 łyżeczek cukru. Woda to świetna, całkowicie zdrowa alternatywa dla tych napojów! Jeśli niełatwo przychodzi ci zastąpienie nią dosładzanych soków, zacznij dodawać do niej swoje ulubione składniki – truskawki, listek mięty czy plaster pomarańczy. Pomoże ci też wspomniany już automat do wody, który przez sam fakt, że stoi w twoim pobliżu, przypomina o nawadnianiu, a także znacznie ułatwia i przyspiesza sięganie po wodę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone