Zamknij
REKLAMA

Wózki widłowe spalinowe - gdzie kupić? gdzie wynająć?

08:53, 24.09.2019 | (.)
Skomentuj

Jesteś przedsiębiorcą? Potrzebujesz wózka widłowego spalinowego? Nie wiesz gdzie go kupić czy wynająć, tak aby było to dla Ciebie korzystne? Sprawdź w naszym artykule! Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu i wynajmu wózków widłowych spalinowych!

Dlaczego warto wybrać wózki spalinowe?

Pomimo, iż wózki spalinowe przegrywają nieznacznie w rankingu popularności z wózkami o napędzie elektrycznym, to są one szczególnie chętnie wykorzystywane w dużych magazynach i przedsiębiorstwach nastawionych na intensywną eksploatację.
Wózki widłowe spalinowe dobrze sprawdzają się w trybie pracy wielozmianowej. Dzięki zastosowanemu rodzajowi napędu, tankowanie czy wymiana butli gazowej, nie generują dodatkowych długich przestojów w podczas pracy. Wózki nie wymagają wielogodzinnego ładowania, a dzięki temu mogą być cały czas w użyciu.
Spalinowe wózki widłowe czołowe są ponadto bardziej wydajne i dysponują większą mocą niż ich elektryczne odpowiedniki. Wartość udźwigu maksymalnego jaka przypada na większość spośród urządzeń o tym napędzie jest wyraźnie wyższa niż maksymalny udźwig wózków elektrycznych.
Dodatkowym atutem, który wpływa często na podjęcie decyzje o zakupie wózka widłowego spalinowego są niskie koszty utrzymania tych pojazdów (ekonomiczne utrzymanie). Zdecydowanie najtańsze jest utrzymanie wózków widłowych z napędem gazowym, następne w kolejności są widlaki napędzane benzyną (diesel), a później - wózki czołowe elektryczne.

Jak wybrać dobry wózek widłowy spalinowy?

Zakup wózka widłowego spalinowego, którego cena oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy, dla wielu mniejszych przedsiębiorców jest bardzo poważną, często długoterminową (w przypadku zakupu sprzętu na raty) decyzją. Warto, aby była ona dobrze przemyślana, tak, aby wybrany sprzęt służył przez długi czas, nie generował nadmiernych kosztów utrzymania i sprawdzał się we wszystkich powierzonych mu zadaniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek widłowy spalinowy?

1. Przede wszystkim bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy sprzęt ma być nowy czy używany. Jeśli chodzi o markowe pojazdy, koszt zakupu nowego urządzenia wynosi standardowo od ok. 60-65 tysięcy wzwyż. Dla niewielkich przedsiębiorstw dobrym rozwiązaniem jest natomiast wybór spalinowych wózków używanych, które można nabyć już za ok. 30-50% oryginalnej ceny sprzętu.
Szukasz używanych wózków widłowych? Sprawdź tutaj ofertę na firmowe pojazdy z napędem spalinowym i elektrycznym!
2. Kolejna, równie istotna decyzja, dotyczy maksymalnego udźwigu, jakim ma dysponować nowo nabyty sprzęt. Ważne, aby wartość udźwigu była dostosowana (nieco wyższa) w porównaniu do wagi transportowanych ładunków. Należy pamiętać, iż przeciążanie wózków widłowych jest nie tylko niedozwoloną praktyką, ale przy tym jest także wyjątkowo niebezpieczne. Nadmierne obciążenie może zarówno naruszyć elementy konstrukcji pojazdu, jak i nawet spowodować przewrócenie się wózka wraz z ładunkiem.
3. Następną istotną kwestią jest maksymalna dopuszczalna wysokość podnoszenia ładunków przez wózki widłowe spalinowe. Wyznaczając ją należy wziąć pod uwagę warunki panujące na hali czy placu, gdzie na co dzień poruszać się będzie pojazd. Warto uwzględnić wysokość regałów i innych tego typu konstrukcji, gdzie składowane są ładunki.
4. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Z pewnością prędkość maksymalną wózka widłowego spalinowego. Jest to szczególnie istotne, w przypadku gdy pojazdy muszą codziennie pokonywać długie odcinki.
5. Ważne są także… wymiary wózka spalinowego. To one zadecydują o tym, czy pojazd dojedzie w każde miejsce, czy będzie miał tyle przestrzeni aby swobodnie pobierać i składować ładunki.

A jeśli wybierasz wózek widłowy spalinowy używany koniecznie zwróć uwagę także na:

  • rocznik sprzętu;
  • ilość przepracowanych motogodzin;
  • stan techniczny pojazdu;
  • przygotowanie wózka do rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Gdzie kupić wózek widłowy spalinowy?

Kupując zaawansowany sprzęt, taki jak wózek widłowy spalinowy, warto wybrać sprawdzone i rzetelne miejsce zakupu. W południowej Polsce jednym z najczęściej wybieranych składów wózków widłowych jest działający na terenie Zatoru - Lemarpol. Zajmuje się sprzedażą (także internetową) wózków jezdniowych podnośnikowych już od 1994 roku. W ofercie Lemarpolu znajdują się jedynie markowe, oryginalne pojazdy, firm takich jak:

  • Manitou;
  • Toyota;
  • Nissan;
  • Komatsu
  • i wiele innych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty tego składu wózków widłowych?

Przede wszystkim wybierając wózek widłowy spalinowy można mieć pewność, iż sprzęt jest oryginalny - bez względu na to, czy jest to pojazd nowy czy używany.
Ponadto wszystkie urządzenia objęte są gwarancją - nawet do 72 miesięcy. Gwarancja dotyczy również używanych wózków.
Lemarpol, zakupiony wózek może dostarczyć pod wskazane miejsce, a dodatkowo posiada w ofercie także usługę serwisowania sprzętu.
Pełną ofertę nowych wózków widłowych spalinowych znajdziesz na: www.lemarpol.com.pl/wozki/wozki-widlowe-spalinowe.

Gdzie wynająć wózek widłowy spalinowy?

Nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę i/lub możliwości zakupu wózka widłowego spalinowego. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku trzeba całkowicie rezygnować z pomocy tych wydajnych urządzeń. Wystarczy znaleźć atrakcyjną ofertę wynajmu.
Co wziąć pod uwagę podczas wynajmu wózków spalinowych?
Wynajmując wózek spalinowy porównaj ceny wynajmu krótkoterminowego oraz długoterminowego, a także, w razie potrzeby, koszt wynajmu urządzenia razem z operatorem.
Ważne jest także doliczenie do kwoty wynajmu, kosztu butli gazowej (w przypadku wózków o napędzie gazowym).
Ponadto, sprawdź możliwość wliczenia kosztów najmu do kosztów uzyskania przychodu oraz dowiedz się, jak wygląda kwestia ewentualnych napraw czy przeglądów, które wypadają akurat w trakcie eksploatacji pojazdu.
Przykładową ofertę wynajmu wózków widłowych znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Wózki widłowe spalinowe to bardzo wydajne oraz solidne pojazdy, które nadają się zarówno do średnich jak i zaawansowanych prac. Podejmując decyzje o ich wyborze, zadbaj aby wózki widłowe pochodziły z rzetelnego źródła. Pozwoli Ci to mieć pewność, że zakupione czy wynajęte urządzenia będą dobrej jakości, funkcjonalne a przede wszystkim - w pełni sprawne.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA