Zamknij
REKLAMA

Szukasz dobrego lekarza lub kliniki? Oto 5 wskazówek, jak ich znaleźć

20:01, 12.08.2019 | (.)
Skomentuj

Dostrzegasz u siebie niepokojące symptomy choroby i zależy Ci na wizycie u najlepszego lekarza? A może poszukujesz godnej zaufania kliniki, w której wykonasz zabieg lub operację? Wybór odpowiedniego specjalisty to połowa sukcesu ? trafna diagnoza oraz odpowiednia terapia przynoszą najlepsze rezultaty i zwiększają szanse na powrót do zdrowia. Przedstawiamy 5 wskazówek, jak znaleźć dobrego lekarza.

Szukaj w bogatej bazie

Zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin medycyny jest w naszym kraju bardzo duże, a rosnącemu popytowi odpowiada dynamiczny rozwój tego sektora rynku. W Polsce cały czas powstają nowe kliniki medycyny estetycznej, specjalistyczne przychodnie, otwierane są również prywatne gabinety lekarskie. W gąszczu ofert łatwo przegapić dobrego specjalistę, dlatego poszukując odpowiedniego lekarza, warto sprawdzić bazy, np. dostępne na portalach internetowych. W serwisach takich jak Tourmedica można znaleźć spis lekarzy danej specjalizacji, adresy, numery kontaktowe i inne cenne informacje.

Sprawdź referencje i doświadczenie lekarza

Kompetencje lekarza, jego staż pracy oraz doświadczenie zawodowe to aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Szukając odpowiedniego specjalisty, warto sprawdzić, czy w swojej dotychczasowej karierze zajmował się podobnymi przypadkami i ma w tym zakresie jakieś sukcesy. Interesuje Cię zabieg medycyny estetycznej, a może chirurgia plastyczna? Jeśli chcesz przeprowadzić korektę nosa lub odsysanie tłuszczu, poszukaj lekarza, który ma na swoim koncie wiele tego typu zabiegów. Informacje o lekarzach, posiadanych przez nich dyplomach czy certyfikatach, a także szczegółowy cennik zabiegów, możesz znaleźć np. na portalu tourmedica.pl.

Zapoznaj się z opiniami pacjentów

W internecie nie brakuje stron, na których można dzielić się opiniami o różnego rodzaju specjalistach. W sieci znajdziesz informacje o okulistach, dermatologach, laryngologach, pediatrach, onkologach, a także lekarzach innych specjalizacji. Internauci dzielą się swoimi wrażeniami z przebiegu wizyty, opisują proces terapii i często ostrzegają przed niekompetentnymi osobami. Na opinie internautów trzeba oczywiście spojrzeć z dystansem ? wiele osób może zbyt szybko oceniać danego specjalistę, jednak większość negatywnych ocen powinna skłonić do myślenia.

Zapytaj znajomych

Chociaż rozmowy o chorobach lub zabiegach medycznych nie należą do najprzyjemniejszych, warto poruszyć ten temat podczas rozmowy ze znajomymi. Rekomendacje kolegów z pracy, członków rodziny lub bliskich przyjaciół mogą być bardziej wiarygodne od opinii internautów.

Czy cena jest ważna?

Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Niezależnie od tego, czy planujesz wizytę u stomatologa, potrzebujesz konsultacji endokrynologicznej, czy też niepokoją Cię wykryte w piersi guzki, poszukując najlepszego lekarza, nie kieruj się najniższą ceną. Pamiętaj, że wizyty u najlepszych specjalistów wiążą się z wyższymi kosztami niż konsultacje w zwykłych przychodniach.

Szukasz informacji o klinikach medycyny estetycznej? Sprawdź również inną publikację: Medycyna estetyczna zyskuje na popularności. Jak znaleźć klinikę dla siebie.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA