Zamknij
REKLAMA

Trądzik mechaniczny – jak wygląda leczenie i pielęgnacja

11:19, 13.06.2019 | (.)
Skomentuj

Trądzik mechaniczny, to liczne krosty i zaskórniki, które pojawiają się na skórze. Ten problem skóry najczęściej kojarzy nam się z burzą hormonów, która najczęściej pojawia się w wieku dojrzewania. Jednak obecnie wielu dermatologów, jest zdania, że trądzik coraz częściej pojawia się u dorosłych. Leczenie trądziku nie jest łatwe, ale dzięki nowoczesnym lekom i zabiegom dermatologicznym, można pozbyć się trądziku raz na zawsze. A co więcej możliwe jest również pobycie się blizn, które często powstają na skórze trądzikowej. Jak wygląda trądzik mechaniczny, jak powinno się go leczyć, a także ja wygląda prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej? Tego dowiesz się u nas - specjalistów z https://byc-zdrowym.pl/.

Trądzik mechaniczny – informacje ogólne

Trądzik mechaniczny to jak się okazuje nie tylko problem dotyczący nastolatków, ale również osób dorosłych. Każdy kto choć raz miał problem z tą chorobą skóry doskonale zdaje sobie sprawę, że walka z trądzikiem jest trudna, ale możliwa do wygrania. Jednak trądzik ma tendencję do nawracania, więc ostateczna wojna często trwa nawet kila lat. U wielu osób trądzik mechaniczny może nawracać mimo tego, że stosowane są skuteczne terapie i leki. Trzeba jednak pamiętać, że przy trądziku mechanicznym ważna jest szybka reakcja, czyli podjęcie leczenia i regularność w działaniach, które mają nam pomóc. Trądzik mechaniczny to nie tylko problem z natury estetycznej, jest to poważna choroba skóry, a więc jak inne schorzenia, należy ją leczyć u specjalisty. Jeżeli pojawiają się u ciebie pierwsze objawy tego schorzenia, to najlepiej udać się do specjalisty, który będzie wiedział, jakie kroki należy podjąć.

(Zobacz opinie o Nonacne - https://byc-zdrowym.pl/nonacne-opinie-cena-sklad/)

Jakie są fazy rozwoju trądziku?

Zmiany skórne mogą mieć różną postać, a ich charakter i wygląd zależy głównie od zaawansowania choroby. Na skórze mogą pojawiać się zaskórniki, które uważane są za pierwsze stadium trądziku. Wyglądają one jak białe lub czarne punkciki. Potocznie nazywa się je wągrami. Te zmiany mogą pojawiać się nie tylko na skórze twarzy, ale również na ramionach, dekolcie, a także plecach. Tak więc pojawiają się one w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Grudki i krostki to kolejna postać trądziku mechanicznego. Przy niej pojawiają się widoczne wypukłe czerwone zmiany, które mogą świadczyć o rozwoju stanu zapalnego. Stan zapalny pojawia się przy gruczołach łojowych. Grudki, które mają barwę sino czerwoną, często w środku wypełnione są ropą. Przy tym stadium choroby zakażenie dotyczy już głębszych warstw skóry. Warto wiedzieć, że głębokie cysty wypełnione ropą często przyczyniają się do pojawiania się na skórze trwałych blizn, których trudno jest się pozbyć nawet przy zabiegach dermatologicznych.

Trądzik mechaniczny pojawia się przez stres

Trądzik mechaniczny, jest zazwyczaj dziedziczny, a przez to pojawia się on najczęściej u osób, które są podatne na zachowania gruczołów łojowych. Jeżeli dodatkowo skórze towarzyszy nadmierne rogowacenie naskórka, to niestety ale problem ten może się jedynie nasilać. Złuszczony naskórek zaczyna gromadzić się w gruczołach łojowych, przez co staje się to miejsce idealne dla rozwoju bakterii. Dodatkowo u osób młodych do powstawania trądziku przyczyniają się wszystkie zmiany wynikające z zaburzenia wydzielania hormonów płciowych, które odpowiadają za pracę gruczołów łojowych. U większości osób wraz z ukończeniem dwudziestego roku życia, praca gospodarki hormonalnej zaczyna się regulować, a dzięki temu poziom łoju stabilizuje się, a to sprawia, że problem z trądzikiem mechanicznym zaczyna znikać.

Nie wiadomo jednak co może przyczyniać się do pojawiania się tego problemu u osób dorosłych. Zdaniem niektórych dermatologów przyczyną trądziku mechanicznego mogą być osobnicze skłonności do nadprodukcji sebum, a przyczyną tego również zazwyczaj są problemy hormonalne. Jednak nie można zapomnieć o tym, że nadprodukcja łoju może pojawić się przez długotrwały stres. Przez kortyzol, który wydziela się w organizmie przez uczucie zagrożenia i stresu, skór staje się jedną z części ciała, które silne reaguje na bodźce psychiczne. Trądzik mechaniczny u dorosłych może pojawiać się przez zażywanie niektórych leków, które mają działanie antydepresyjne, a także hormonalnych.

Leczenie trądziku mechanicznego

Jeżeli chcemy raz na zawsze pozbyć się trądziku, to lepiej nie działać na własną rękę, a najlepiej zgłosić się z problemem do specjalisty. To dotyczy osób, które przez długi czas zmagały się z trądzikiem, ale domowe działania nie dawały żadnych rezultatów. Warto również skorzystać z pomocy profesjonalisty, jeżeli codzienna pielęgnacja i stosowanie maści nie przyczyniają się do zmniejszenia zaskórniaków i krostek, a wręcz przeciwnie przyczyniają się do ich nasilenia. Warto pamiętać, że rozpoczynając terapię najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Więcej wartościowych porad znajdziesz https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA