Zamknij
REKLAMA

Łóżko na antresoli - pomysł na oszczędność miejsca

13:36, 02.05.2019 | (.)
Skomentuj

Upływający czas najlepiej widać po naszych dzieciach. Dziewięć miesięcy wyczekiwań wydaje się wiecznością, a później tak szybko rosną, że za nimi nie nadążamy. Urządzanie dziecięcego pokoju to jedna z przyjemniejszych odsłon rodzicielstwa. Kiedy dziecko jest małe to my rodzice decydujemy o umeblowaniu i wystroju pokoju naszej pociechy, zdecydowanie mniej mamy do powiedzenia, gdy pokój urządzany jest dla starszaka, a najmniej gdy dla nastolatka. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka patentów na oszczędność miejsca, jeśli chcemy urządzić dziecku pokój, a nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni.

W pokoju u malucha

Urządzając pokój dla maluszka, musimy mieć przede wszystkim na uwadze dobro dziecka i zdrowie naszego kręgosłupa. Dlatego pamiętając o tym, że na początku to my będziemy dziecko podnosić, przewijać, umieśćmy przedmioty na wysokości dostosowanej do naszego wzrostu i bezpieczne dla dziecka. Świetnym rozwiązaniem są komody z przewijakiem, lub przewijaki montowane na łóżeczku. W przypadku braku większej ilości wolnego miejsca bardzo dobrze sprawdzą się komody wielofunkcyjne, które maja w sobie przewijak, wanienkę oraz szufladki na drobiazgi. Początkowo możemy też zrezygnować z zakupu łóżeczka i zainwestować w dostawkę do łóżka małżeńskiego. Takie rozwiązanie wystarczy na pewno na kilka pierwszych miesięcy i zdecydowanie pozwoli na budowanie niesamowitej więzi z maluszkiem.

Pokój dla starszaka

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w pokoju dziecięcym jest łóżko na antresoli. Dzięki temu, że na rynku są dostępne różne wysokości antresoli, możemy dostosować je do wieku i poziomu samodzielności naszego dziecka. Kiedy mamy w domu przedszkolaka, który nie ma problemów z pokonaniem dwóch czy trzech szczebli drabinki, ale chcemy mieć do niego swobodny dostęp w nocy, możemy zainwestować w antresolę, gdzie łóżko znajduje się na wysokości około metra. Przestrzeń pod łóżkiem możemy zagospodarować jako miejsce do przechowywania najróżniejszych zabawek, albo jako najlepszą na świecie bazę do zabaw. Dla dzieci w wieku szkolnym świetnym rozwiązaniem jest cały zestaw mebli, gdzie łóżko na antresoli znajduje się nad biurkiem, a to wszystko jest razem połączone z szafą. Dzięki temu na jednej ścianie można w zasadzie zmieścić wszystkie potrzebne meble. W tym wariancie miejsce do spania znajduje się na wysokości około 1,5-1,6 metra, więc nie będziemy mieli już tak swobodnego dostępu do dziecka jak w opcji pierwszej.

Młodzież ma głos!

Zapewne żadne z powyższych rozwiązań nie zostałoby zaakceptowane przez dziecko nastoletnie. Ale i dla nich mamy świetną propozycję na oszczędność miejsca z pokoju. Na rynku dostępne są łóżka na antresoli o metalowej konstrukcji. Wyglądają bardzo nowocześnie, dizajnersko i nadają fajny klimat w pokoju nastolatka. A jeśli nasze dziecko ma już dość spania pod sufitem możemy zakupić wersalkę, która w ciągu dnia będzie służyła do wypoczynku, czytania czy podejmowania gości, a w nocy będzie miejscem do spokojnego snu.

Sprawdź również: https://lozka.net.pl/product-pol-1226-Lozko-na-antresoli-ANIA.html

 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone