Historia szlifierki kątowej sięga wczesnych lat XX ubiegłego wieku, a swojego technologicznego rozpędu nabrała w drugiej połowie XX w. Została pomyślana jako narzędzie warsztatowe nie tylko do prac w przemyśle, ale także podczas drobnych prac domowych wymagających obróbki nawet najtwardszych materiałów mających zastosowanie w budownictwie. W większości warsztatów oraz naszych domach znajdziemy wersje napędzane energią elektryczną, lecz duże zakłady produkcyjne stosują szlifierki kątowe o napędzie spalinowym.
Jak działa szlifierka kątowa?
Zapoznając się ze sposobem jej działania, warto na początku przyjrzeć się jej podstawowym elementom, z których jest zbudowana, a są to: stojan, wirnik, włącznik, przekładnia kątowa, zębatka atakująca. Na początku zauważmy, że stojan jest centralnym elementem urządzenie, a wewnątrz jego znajduje się wirnik. Sam wirnik, który jest połączony z zębatką atakującą i przekładnią do trzpienia połączonego z taśmą wewnątrz urządzenia, które po włączeniu przenosi energie na rolkę napędową i tym samym wprawia tarcze szlifierki w ruch.
Do czego jest potrzebna szlifierka kątowa?
Tak jak wcześniej zauważono, szlifierka kątowa z uwagi na swoją ogromną moc nadaje się e do cięcia, satynowania, szlifowania, matowania, oraz polerowania i nadaje się do każdego materiału. Przede wszystkim służy do obróbki metalu, betonu, drewna, kamienia w tym marmuru. Ze względu na szerokie zastosowanie bez problemu będziemy się nią mogli posługiwać podczas drobnych prac domowych i prac w warsztacie oraz ciężkich prac budowlanych. Co zatem wybrać ?
Rodzaje tarcz do szlifierek kątowych.
Tarcze do szlifierek można podzielić na cztery zasadnicze grupy różniące się od siebie swoją grubością.
Natomiast ze względu na rodzaj obrabianego materiału, wyróżnić możemy
Poradę dostarczył serwis Tooles.pl - sklep z profesjonalnymi narzędziami dla domu i ogrodu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz