Zamknij
REKLAMA

Kiedy opłaca się zakładanie karty debetowej?

16:11, 25.01.2019 | (.)
Skomentuj

Karta kredytowa, karta debetowa, pojęcia te często używane są zamiennie bądź zwyczajnie z sobą mylone – nie są one jednak równoznaczne, a różnica pomiędzy nimi jest bardzo istotna. Niestety, wielu klientów banków, nawet tych, którzy swoje karty posiadają od bardzo dawna, nie ma bladego pojęcia na ten temat. Warto jest zatem się uświadomić.

Karta kredytowa jest połączona bezpośrednio z bankiem. Jak sama nazwa wskazuje, używając jej zaciągamy kredyt, pobierając pieniądze od naszego usługodawcy. Karta debetowa natomiast jest przypisana do konkretnego konta, z którego możemy pobierać pieniądze do ich wyczerpania lub do określonego limitu.

Która opcja jest lepsza?

Każda z tych ofert jest kierowana do nieco innych odbiorców. Niektórzy ludzie posiadają obie karty i korzystają z nich w miarę swoich potrzeb. Ogólnie uznaje się, że karta debetowa jest bezpiecznym wyborem dla ludzi, którzy mają problem z wydawaniem większej ilości pieniędzy niż powinni. Można przypisać do niej konkretne konto, na którym będzie znajdowała się konkretna suma pieniędzy. W ten sposób bardzo łatwo jest kontrolować swoje wydatki. Są one cenione także za:

  • Przewidywalność
  • Nieskomplikowaną zasadę działania
  • Pełną kontrolę nad własnymi finansami

Opcja ta jest zalecana także dla nastolatków, którzy nie mają jeszcze własnych zarobków. Rodzice zakładają im konto w banku, a następnie przelewają na nie kieszonkowe czy stypendium. Operując kartą debetową, osoba nieletnia nie ma możliwości się zadłużyć.

Inwestycja w kartę kredytową

Nie należy jednak od razu skreślać kart kredytowych, gdyż na te także da się ustalić specjalny limit. Są one o wiele wygodniejsze, gdyż działają niezależnie od naszych oszczędności, dlatego nie trzeba martwić się, że nagle zabraknie nam pieniędzy. Chociaż wielu ludzi unika perspektywy kredytu jak ognia, to są sposoby, aby proces ten przebiegł wygodnie i bezpiecznie. Można, na przykład, zdecydować się na usługi firm pokroju https://www.banksecrets.eu/da/, dzięki którym można przystąpić do umowy z bankiem na jak najlepszych warunkach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%