Zamknij

Produkcja urządzeń elektronicznych na zlecenie czyli usługi EMS montażu powierzchniowego. Montaż kontraktowy w praktyce

09:38, 31.10.2018 (.) Aktualizacja: 09:51, 31.10.2018
Skomentuj

Rynek elektroniki dynamicznie się rozwija od wielu lat, natomiast ostatnio zdecydowanie szybciej rośnie. Powstają nowe firmy działające w branży elektronicznej. Szczególnie można to zauważyć w produkcji urządzeń elektronicznych. Jest to spowodowane głównie tym, że urządzenia elektroniczne zaczynają być wykorzystywane w nowych gałęziach przemysłu, a dodatkowo powstają nowe innowacyjne firmy, które wdrażają wiele projektów.

Projektowanie układów i montaż – komu zleca się te zadania?

Specjaliści zauważyli, że na rynku działa sporo firm potrafiących zaprojektować układ, ale niemogących wykonać montażu. W związku z tym powstają też firmy, które zajmują się właśnie montażem powierzchniowym. Duży wpływ na to ma także fakt, że branża elektroniczna potrzebuje korzystać z coraz bardziej zaawansowanych technologii, chce skupiać się na miniaturyzacji i jest zainteresowana nowymi obudowami podzespołów. To wszystko są w stanie zagwarantować firmy, których specjalizacją jest montaż kontraktowy - zamel.pl.

Nowoczesna produkcja urządzeń elektronicznych na zlecenie klienta to przede wszystkim tzw. usługi EMS montażu powierzchniowego.

Montaż kontraktowy w Polsce – jak się kształtuje?

W naszym kraju rośnie liczba firm zajmujących się montażem kontraktowym. Jest to spowodowane wieloma względami. Głównie tym, że produkcja elektroniki na całym świecie korzysta z outsourcingu. Spora część firm zagranicznych decyduje się delegować pracę właśnie do Polski, ponieważ nasze firmy są konkurencyjne pod względem cenowym, co wynika głównie ze względu na niższy koszt pracy. Dodatkowo w Polsce mamy dostęp do wyspecjalizowanych i doskonale wykształconych inżynierów, co także przekłada się na konkurencyjność polskich firm.

Firmy zajmujące się montażem kontraktowym to doskonali dostawcy nowych technologii produkcji

Wiele firm korzystających z usług przedsiębiorstw kontraktowych, traktuje je jako dostawców rozbudowanych technologii produkcyjnych. Jak można się łatwo domyślić, niewiele firm jest w stanie zakupić innowacyjne maszyny, głównie ze względów finansowych.

Firmy zajmujące się montażem kontraktowym w Polsce zazwyczaj otrzymują zlecenia na szybkie wykonanie krótkich i średnich serii. Wiąże się to nie tylko z presją czasu, ale przede wszystkim z dużym naciskiem na jakość, któremu trzeba poświecić bardzo dużą uwagę, jeśli produkujemy szczególnie w większym nakładzie.

W Polsce działa mniej więcej 100 firm zajmujących się montażem kontraktowym i dobrze prosperujących na rynku. Otrzymują one zlecenia zarówno od rodzimych kontrahentów, jak i w dużej mierze także od zagranicznych. Dzieje się tak nie tylko ze względu na konkurencyjną cenę, ale przede wszystkim na to, że polskie firmy są w stanie sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów.

Jeżeli interesujesz się tą tematyką, to przeczytaj również nasz kolejny artykuł poradnikowy pt. „Czym są technologie montażu powierzchniowego SMT?”.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%