Zamknij

Trzy powody, dla których praca w OZE się opłaca. Jak zrobić uprawnienia?

14:39, 23.11.2022 . Aktualizacja: 16:06, 24.11.2022
Skomentuj

Europejskie państwa wprowadzają nowe prawa oraz mają nowe pomysły na rozwój zielonej energii. W niektórych konieczna ma być fotowoltaika w nowych budynkach, przykładem część landów w Niemczech. Natomiast we Francji fotowoltaika ma być instalowana na dachach dużych parkingów, a jeśli parking nie ma dachu, to pora by właściciel go wybudował.

Osiągnięcie wysokiego udziału odnawialnej energii wymaga czasu. Natomiast dziś to szansa dla poszukujących swojej zawodowej ścieżki na atrakcyjną karierę zawodową. Dlaczego warto iść w OZE?

Korzyści z pracy w branży OZE

Instalacje fotowoltaiczne (energia słoneczna) to tylko jedno z pięciu odnawialnych źródeł energii. Do głosu dochodzą także inne, o których mniej mówi się w mediach. Jest to energia pozyskiwana z gleby, wiatru, wody i biomasy. Dyplomowany technik odnawialnych źródeł energii świetnie porusza się w tych tematach. Dlaczego warto kształcić się w tym kierunku?

  • Świat zmierza w stronę ekologicznych rozwiązań. To przyszłość, dlatego praca w branży jest pewna. Już teraz dobre firmy, świadczące usługi na wysokim poziomie, mają zapełnione kalendarze na długie tygodnie. OZE to pewna przyszłość.
  • Możliwości rozwoju w wielu kierunkach. OZE pozostawia wiele dróg rozwoju do wyboru. Można pracować na etacie bądź założyć swoją firmę. To opcja pracy na różnych stanowiskach, od członka zespołu po samodzielne stanowisko. W OZE czeka praca dla ludzi o różnych osobowościach i oczekiwaniach.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, uzależnione od posiadanych kwalifikacji i umiejętności. OZE to najczęściej dobra pensja każdego miesiąca.

Praca w branży jest ciekawa, pełna wyzwań i z pewnością nie należy do monotonnych. W tej branży ma się cały czas styczność z nowoczesną technologią, przyjazną środowisku.

Jak zdobyć uprawnienia OZE?

Każde z odnawialnych źródeł energii wiąże się ze szkoleniem i egzaminem państwowym. Aby ominąć wszystkie 5 egzaminów, wystarczy wybrać technik OZE kurs. Trwa on 1,5 roku i składa się z dwóch etapów. Każdy z nich kończy się egzaminem, czyli wybierając kurs, egzaminy państwowe są tylko dwa, a nie pięć. Certyfikaty dla wszystkich OZE wydaje szkoła, wystarczy złożyć wniosek.

Kurs optymalnie przygotowuje do pracy w zawodzie technika OZE. Zarazem jest to oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu ze szkoleniami związanymi z każdym OZE z osobna. Kursy skierowane są do osób z wykształceniem średnim. Akceptowany jest brak matury. Praca w branży OZE wymaga posiadania kwalifikacji. Dzięki temu jest bezpieczna, a klienci mają pewność, że systemy zamontowane są prawidłowo. Co jest gwarancją, że system spełni swoją funkcję.

Gdzie szukać kursów? W szkołach policealnych, najlepiej tych, które mają doświadczenie w kształceniu na tego typu kierunkach nie od dziś.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%