Zamknij
REKLAMA

Odżywka do rzęs - co to jest i jak działa?

14.26, 22.11.2022 . Aktualizacja: 14.26, 22.11.2022
Skomentuj

W ostatnim czasie odżywki do rzęs robią prawdziwą furorę na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych. Są stosowane zarówno przez indywidualne użytkowniczki, jak i przez profesjonalne gabinety kosmetyczne.

Dobrze dobrana odżywka, która cechuje się odpowiednim składem, jest w stanie realnie przyczynić się do zwiększenia objętości oraz długości rzęs. Wydajne serum do rzęs pozwala na wielotygodniowe użytkowanie, co zwiększa zasadność inwestowania w tego typu produkt. Wraz ze wzrostem popularności preparatów do rzęs narosły także wokół nich różne szkodliwe mity. Wskazujemy, czy odżywka do rzęs rzeczywiście może być groźna dla narządu wzroku oraz w jaki sposób wybrać odpowiedni produkt.

Co to jest odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs, czyli inaczej produkt odżywiający rzęsy, to preparat kosmetyczny poprawiający stan włosków znajdujących się wokół oczu. Działa on zarówno na strukturę zewnętrzną, jak i na wewnętrzną włosów. Dostarcza on rzęsom potrzebnych składników odżywczych, które przyczyniają się do poprawy jakości ich wzrostu. Ze względu na bliskość oczu, produkty te są uważane za potencjalnie niebezpieczne, jeśli chodzi o ich nieumiejętne i długotrwałe stosowanie. Może tak być w przypadku produktów niewiadomego pochodzenia. Te preparaty, które są dostępne w renomowanych sklepach kosmetycznych, posiadają odpowiednie atesty związane z niezagrożonym ich użytkowaniem. Odżywka do rzęs to nie to samo, co odżywka do brwi - choć oba preparaty mają podobny skład i zbliżone zastosowanie. Odżywka do brwi przystosowana jest jednak to nieco innego typu włosków - grubszych i mocniejszych, niż tych spotykanych na rzęsach. W przypadku, gdy osoba ma podobną ich strukturę, w zasadzie można wykorzystywać jeden produkt do rzęs w wielu celach.

Jak działa serum do rzęs?

Działanie serum do rzęs polega na uaktywnieniu się składników aktywnych oraz odżywczych, które działają w kontakcie ze skórą. Niektóre z nich od razu wnikają we włosy, przyczyniając się do poprawy ich sprężystości oraz estetyki. Reszta składników oddziałuje długofalowo, wnikając w głąb naskórka i odżywiając poszczególne tkanki. Te zmotywowane nową dawką czynników są w stanie wytwarzać silniejsze i zdrowsze włoski. Nie jest jednak prawdą, iż jednorazowe lub tygodniowe stosowanie preparatów do rzęs jest w stanie przyczynić się do wieloletniej poprawy ich stanu. Najczęściej tego typu produkty działają tak długo, jak są stosowane. Niekiedy efekty mogą utrzymywać się także kilka tygodni po zaprzestaniu kuracji. Delikatne włoski na rzęsach trzeba niestety pielęgnować długotrwale i z wysoką uwagą. Podobnie, jak np. o paznokcie czy skórę. Niedostateczny i niezbyt zdrowy wygląd rzęs może być spowodowany brakiem istotnych mikroelementów i witamin w diecie, a poszczególne produkty dostarczają tych cennych czynników niemalże bezpośrednio w okolicy wzrostu rzęs.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Sposób aplikowania produktu jest uzależniony od zaleceń producenta. Najczęściej jednak serum dostępne jest w wygodnym opakowaniu z podłużnym aplikatorem. Preparat jest sporządzony w taki sposób, aby nie szkodził nawet jeśli nieopatrznie dostanie się w bezpośrednią okolice narządu wzroku. Skuteczne stosowanie odżywki ułatwione jest ze względu na obecność niewielkiej szczoteczki. Pozwala ona z pełną precyzją ruchu zadbać o to, aby produkt równomiernie rozłożył się po strukturze włosków. Ważna jest jednak dosyć duża precyzja ruchu i wprawa. W razie problemów można skorzystać z dodatkowej szczoteczki, która precyzyjniej rozsmaruje serum na aplikowanej powierzchni. W dużej mierze przypadków będzie ona także dołączona do zestawu kosmetycznego z odżywką. Dzięki równomiernemu rozłożeniu serum, poszczególne składniki aktywne są w stanie szybciej i efektywniej wnikać do skóry. Przedostają się one m.in. do cebulek włosowych, wzmacniając ich strukturę. To zaś sprawia, że cebulki mogą produkować mocniejsze i dłuższe włosy.

Skład serum do rzęs - jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

Czym powinien charakteryzować się skład dobrej odżywki przeznaczonej do pielęgnacji rzęs lub brwi? Przede wszystkim musi być bezpieczny pod kątem alergicznym i nie może wchodzić w reakcję z innymi kosmetykami. Jeśli jesteś osobą posiadającą uczulenia lub alergie, warto skonsultować stosowanie takiego produktu z profesjonalnym kosmetologiem. W razie zauważenia jakichkolwiek niepożądanych objawów należy natychmiast zrezygnować z dalszego aplikowania produktu. W składzie serum najczęściej znajduje się szereg dobroczynnych składników, których głównym roztworem jest naturalna woda. Stosuje się także glicerynę, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, pantenol i szereg innych składników nawilżających, odżywiających i zwiększających optycznie gęstość włosków. W przypadku niepożądanych zjawisk związanych np. z przypadkowym wpadnięciem kropelki preparatu do oczu, należy natychmiast przemyć je obfitą ilością wody. Najlepiej robić to bezpośrednio nad kranem, odkręcając kurek z bieżącą wodą.

Jakie cechy ma dobra odżywka do rzęs?

Dobra odżywka do rzęs musi dawać wzmocnienie struktury włosków oraz przyczynienie się do ich mocniejszego i wydajniejszego wzrostu. Produkt powinien być bardzo łatwy w aplikacji - tak, aby jego nakładanie mogło się odbywać jedną ręką. Pożądaną cechą produktu jest jego wysoka wydajność. Im na dłużej starcza, tym większa oszczędność ze strony użytkowniczki. Niektóre odżywki posiadają w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane, drogocenne składniki. Mogą być to związki peptydowe, dzięki którym wydłuża się faza wzrostu włoska. Oznacza to, że dzięki oddziaływaniu laboratoryjnie wyselekcjonowanych składników włosy mogą dłużej rosnąć, dzięki czemu osiągają znacznie większe długości. Warto, by preparat umożliwiał poprawę jędrności, elastyczności i wytrzymałości włosa. Nieodzowne jest także to, by nawet jednorazowe nałożenie preparatu dawało wymierne korzyści dla użytkowniczki. 

Odżywka - serum do rzęs. Podsumowanie

Podręczna odżywka to obowiązkowe wyposażenie kosmetyczki każdej kobiety, która chce zadbać o piękny wygląd swoich rzęs. Współcześnie produkowane serum są wysoce wydajne i zapewniają bardzo wyraźny efekt powiększenia włosków wokół oczu. Część z nich, tych najlepszych odżywek, wykazuje działanie wewnętrzne, które wpływa na kondycję cebulek włosowych. Te zaś pobudzone do produkcji są w stanie efektywniej produkować bardziej giętkie, wytrzymalsze i dłuższe rzęsy. Stosowanie preparatu jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawić problemu nawet osobie, która pierwszy raz wzięła aplikator w dłonie. Wystarczy chwila treningu, aby przekonać się, że nakładanie serum wcale nie jest trudne.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%