Zamknij
REKLAMA

Monitor panoramiczny i jego największe zalety

13.17, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.17, 22.11.2022

Monitor panoramiczny (a zdarza się, że i ultrapanoramiczny) zdobywa coraz większą popularność pośród osób, które nie tylko pracują przy komputerze, ale również spędzają przy nim czas wolny, grając w gry komputerowe. Podobnie jak w przypadku innych, istotnych urządzeń podpinanych do komputera, warto zrobić rozeznanie na temat rodzajów dostępnych w ofercie sklepów RTV. Jakie są najważniejsze zalety monitorów panoramicznych? Sprawdź!

Monitor panoramiczny, czyli jaki?

Monitor ultrapanoramiczny i panoramiczny wyróżnia się spośród tradycyjnych modeli już z daleka. Wszystko za sprawą szerokiego ekranu, który swoim kształtem przypomina prostokąt — standardowym ekranom zdecydowanie bliżej do kształtu kwadratu. Różnica w szerokości i długości monitora wpływa na tzw. proporcje ekranu, która decydują przede wszystkim o tym, w jaki sposób odbieramy wyświetlany obraz. W przypadku monitorów panoramicznych proporcja ta wynosi 16:9 lub 16:10, a ultrapanoramicznych — 21:9.

Większa produktywność z pomocą monitora panoramicznego

Produktywność w dzisiejszych czasach to temat wiecznie na czasie, dlatego każdy z nas, prędzej czy później, zaczyna szukać sposobów na robienie więcej w krótszym czasie. Jak się okazuje, dobry monitor panoramiczny naprawdę pomoże Ci ją zwiększyć. Więcej miejsca na ekranie oznacza, że zaoszczędzasz czas i nerwy na szukaniu ważnego okna czy karty, którą przed chwilą miałeś pod ręką, ale która magicznie zniknęła w gąszczu otwartych programów. To szczególnie irytujące, jeśli przez wiele godzin pracujesz na komputerze, sporządzasz notatki lub przygotowujesz się do egzaminu.

Monitor panoramiczny 144 Hz — idealny do gier i filmów!

Ten typ monitorów również świetnie nadaje się do korzystania z komputera w wolnym czasie tj. oglądanie filmów i filmików na YouTube, przeglądanie internetu oraz… granie. W szczególności warto się nim zainteresować, jeśli uwielbiasz grać w gry, ale czujesz, że zwykły monitor nie daje Ci wszystkiego. Monitor LCD panoramiczny 144 Hz to idealny wybór do gier. Dlaczego? Większy ekran to więcej miejsca na panoramę z całej gry. Widzisz dokładnie wszystkie zakamarki, dlatego żaden przeciwnik Cię nie zaskoczy, a co więcej, szybciej wczujesz się w rozgrywkę. 

A jak sprawa wygląda w przypadku filmów? Panoramiczny model jest wręcz stworzony do oglądania w zaciszu domowym produkcji stworzonych z myślą o formacie kinowym. Sięgnij po monitor panoramiczny 34 cale, aby cieszyć się podłużnym obrazem pozbawionym czarnych bloków na górze i dole ekranu. Obraz zyskuje panoramiczny wymiar, a Ty możesz cieszyć się najnowszymi filmami w świetnej jakości.

Podsumowanie

Popularność monitorów panoramicznych i ultrapanoramicznych nie słabnie, i nic dziwnego. To funkcjonalne i praktyczne urządzenia, które pomagają Ci zachłysnąć się niesamowitymi wrażeniami podczas grania, oglądania filmów, a nawet zwiększyć produktywność podczas pracy. I chociaż musisz mieć sporo miejsca na biurku, to zdecydowanie ma niemal same zalety.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%