Zamknij

Badanie neurologiczne - jak wygląda pierwsza wizyta i na czym ona polega?

13:17, 17.11.2022 . Aktualizacja: 13:19, 17.11.2022
Skomentuj

Pierwsza wizyta pacjenta u lekarza neurologa może być źródłem stresu. Jest to efekt niewiedzy, ponieważ nie jesteśmy świadomi tego, czego spodziewać się na pierwszym takim spotkaniu. Sprawdź, czym zajmuje się lekarz neurolog, kiedy warto się do niego udać oraz jak dokładnie przebiega badanie i wywiad na pierwszej wizycie!

Poradnia neurologiczna — czym zajmuje się neurolog?

Lekarz neurolog to specjalista zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu nerwowego. Mogą to być udary mózgu, zapalenia mózgu czy rdzenia kręgowego, choroba Alzheimera, Wilsona czy Parkinsona, ale również padaczka, pląsawica Huntingtona czy stwardnienie rozsiane. Poradnia neurologii to punkt leczenia takich chorób, jak zaburzenia działania mózgu, zespoły bólowe kręgosłupa i wiele innych. 

Kiedy potrzebna jest wizyta u neurologa?

Zastanawiasz się, kiedy zalecana jest wizyta u neurologa? Warto go odwiedzić, jeśli dochodzi do nagłych przypadków ostrego zaburzenia funkcji układu nerwowego. Na pewno trzeba umówić wizytę, jeśli dochodzi do zaburzeń równowagi, zaburzeń pamięci czy zaburzeń snu. Konsultacja neurologiczna zalecana jest, jeśli pojawiają się omamy, niedowłady mięśniowe, nagłe zaburzenia zmysłów czy zbyt częste bóle głowy, które nie sposób zniwelować tradycyjnymi środkami uśmierzającymi ból.

Lekarz neurolog powinien wyrazić swoją opinię, jeśli zauważasz u siebie objawy postępujące stopniowo. A może dochodzi do narastających bóli głowy, kręgosłupa, twarzy, lędźwi czy szyi? Jeśli tak, konsultacja neurologiczna również wydaje się niezbędna.

Neurolog Łódź — jak przygotować się do wizyty?

Zastanawiasz się, czy występuje dobry lekarz neurolog w Łodzi? Dobrego specjalisty warto szukać na znanych portalach, które zbierają opinie na temat oferowanych usług. Pacjenci obecnie chętnie wypowiadają się na temat dobranego leczenia oraz podejścia ze strony lekarza. 

Jak przygotować się do wizyty? Z pewnością warto pozbyć się nadmiaru stresu, który nie jest potrzebny w gabinecie neurologa. Dobrym wyjściem jest prowadzenie dziennika objawów, który będzie niezwykle pomocny dla lekarza. W ten sposób będzie mógł dobrać skuteczne leczenie. 

Proste badania odruchów fizjologicznych — jak przebiega badanie?

Pierwsza konsultacja neurologiczna to wywiad oraz badanie, które nie jest ani bolesne, ani zbyt wymagające. Specjalista sprawdza odruchy fizjologiczne, sztywność mięśni karku, napięcie mięśniowe, ruchomość kończyć oraz odruchy ścięgniste. Interesuje go również wrażliwość na bodźce ruchowe. Badanie fizykalne polega głównie na zginaniu i unoszeniu kończyn.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%