Zamknij
REKLAMA

Czy każda firma musi mieć stronę internetową?

12.42, 01.10.2022 m Aktualizacja: 12.42, 01.10.2022
Skomentuj

Obecnie, niemalże wszystkie firmy korzystają z uroków marketingu internetowego. Czy każda firma powinna posiadać stronę internetową? Na te, i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w treści tego artykułu.

 1. Strony internetowe podstawą marketingu internetowego?
 2. Projektowanie stron internetowych - jaki system CMS wybrać?
 3. Tworzenie sklepów internetowych - o czym pamiętać?
 4. Pozycjonowanie stron - czy warto się na nie zdecydować?

Strony internetowe podstawą marketingu internetowego?

Strony internetowe mogą pełnić różne funkcje. Mogą sprzedawać, bądź prezentować ofertę firmy. Cel mają jednak zawsze jeden: mają pozyskiwać klientów. Żeby jednak mogło tak się stać, muszą zostać odpowiednio przygotowane.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa? Kierując się zasadami poniżej, na pewno osiągniesz sukces!

 • Strony internetowe powinny mieć profesjonalny wygląd. Jeśli tak nie będzie, odstraszymy potencjalnych klientów, a cel jest zupełnie odwrotny. Nie posiadasz odpowiednich umiejętności? Projektowanie stron www powierz profesjonalnej firmie, która się na tym zna.
 • Zadbaj o responsywność strony internetowej. Responsywne strony www mają ogromną zaletę - potrafią dopasować rozmiar każdego elementu do wielkości urządzenia, na jakim są wyświetlane. Strona poprawnie wyświetla się zatem nie tylko na ekranie komputera, ale również telefonu czy tableta.
 • Zadbaj o treść - powinna być zoptymalizowaną pod kątem SEO, co pozytywnie wpłynie na pozycję witryny w wyszukiwarce Google.
 • Nie zapomnij o umieszczeniu danych kontaktowych - numer telefonu, adres e-mail, czy link do profili w mediach społecznościowych to totalna podstawa!
 • Utwórz galerię, w której będziesz mógł prezentować efekty Twojej pracy. Niezależnie od tego, czy oferujesz usługi budowlane czy też zajmujesz się fryzjerstwem, jeśli umieścisz zdjęcia zrealizowanych zleceń, zwiększysz prawdopodobieństwo zdobycia kolejnych klientów.

Jakie są korzyści posiadania strony internetowej?

Nie bez powodu firmy decydują się na własne strony internetowe. Responsywna strona internetowa:

 • jest świetną forma reklamy - możesz wykorzystać ją chociażby do publikacji rekomendacji od klientów czy swojego cennika,
 • pozwala Cię znaleźć - szczególnie, gdy pozycjonuje się w wyszukiwarce Google na wysokich pozycjach,
 • pozwala dotrzeć do klientów zza granicy - przetłumacz swoją witrynę na język obcy i promuj poza granicami kraju,
 • podnosi wiarygodność i buduje markę - własna strona internetowa sprawia, że firma postrzegana jest jako profesjonalna,
 • pozwala na szybki kontakt - informacje kontaktowe znajdujące się na Twojej stronie, pozwolą Twoim potencjalnym klientom szybko się z Tobą skontaktować.

Jak znaleźć wykonawcę strony internetowej?

Jeśli nie chcesz podjąć się tworzenia stron internetowych samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy specjalisty. Najłatwiej, znaleźć go korzystając z wyszukiwarki Google. Chcąc znaleźć wykonawcę ze swojego miasta, w polu wyszukiwania wystarczy wpisać interesująca nas frazę oraz dodać lokalizację. Wpisując "strony internetowe Łódź" bez najmniejszego problemu znajdziemy wykonawców z Łodzi.

Projektowanie stron internetowych - jaki system CMS wybrać?

Tworzenie stron internetowych wymaga również znajomości systemów zarządzania treści. Systemy CMS (bo tak można nazywać je zamiennie), pozwalają na szybką i skuteczną edycję treści strony, bez konieczności edycji pojedynczych plików.

Najpopularniejszym systemem CMS i najczęściej wybierany jest... Wordpress. Nie bez powodu - z pomocą tego systemu można stawiać nie tylko strony internetowe, ale również sklepy internetowe (należy wtedy zainstalować wtyczkę o nazwie WooCommerce).

Inne, popularne skrypty z pomocą których możesz wykonać stronę internetową Twojej firmy, to:

 • Drupal,
 • Joomla,
 • Craft CMS,
 • dotCMS.

Niezależnie od tego, jaki system wybierzesz, jego funkcjonalność możesz zwiększyć za pomocą dostępnych wtyczek.

Strona internetowa Wordpress - dlaczego warto wybrać ten CMS?

Skorzystanie z systemu Wordpress ma wiele zalet. Można do nich zaliczyć:

 • szybką instalację,
 • dostęp do wielu darmowych wtyczek oraz szablonów,
 • strukturę przyjazną SEO.

Z pomocą Wordpressa tworzenie stron www jest szybkie i bezproblemowe (projekt strony można wykonać z pomocą takich wtyczek jak Elementor czy DIVI).

Tworzenie sklepów internetowych - o czym pamiętać?

Tworzenie stron internetowych nieco różni się od projektowania sklepów internetowych. Musisz pamiętać o tym, że głównym zadaniem sklepów internetów jest sprzedaż oferowanych przez Ciebie produktów. Musi więc on wzbudzać zaufanie. Żeby tak było, opublikuj na nim odpowiedni regulamin oraz politykę prywatności. Bramki płatności oferujące szybki płatności wymagają często, aby sklep dysponował certyfikatem ssl (jego instalacji możesz dokonać za darmo), co pozytywnie wpłynie na jego bezpieczeństwo.

Pozycjonowanie stron - czy warto się na nie zdecydować?

Niezależnie od tego, czy wykonujemy strony internetowe samodzielnie, czy też tworzymy strony internetowe z pomocą profesjonalnej firmy, muszą je znaleźć potencjalni klienci naszej firmy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usługi o nazwie pozycjonowanie stron www, które wzniesie naszą stronę na wyżyny wyszukiwania w wyszukiwarce Google i pozwoli odnaleźć ją klientom szukającym oferowanych przez nas usług.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%