Zamknij

Czy warto zostać swingersem?

13:09, 22.09.2022 . Aktualizacja: 13:09, 22.09.2022
Skomentuj

Seks jest ważny w życiu człowieka. Jednak nie każdemu wystarczy tylko klasyczny stosunek. Są osoby, które szukają czegoś więcej i chcą poczuć intensywne doznania. Dlatego też wybierają swinging. Czy jednak warto zostać swingersem? Poznajcie wady i zalety.

Swinging - co warto wiedzieć?

Zacznijmy może od tego, że swinging cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko we Francji jest on na porządku dziennym i wiele osób go próbuje, lecz również w Polsce, choć w naszym kraju nadal jest tematem tabu i rzeczywiście próżno szukać osoby, która przyznaje się do uprawiania swingingu. A przecież nie ma w tym nic złego. Zasadniczo swinging jest to rodzaj umowy pomiędzy partnerami żyjącymi w związku monogamicznym. Obie osoby zgadzają się na kontakty seksualne z jedną osobą bądź całymi grupami osób. Wszystko odbywa się w bezpiecznym ustalonym miejscu. Wielu swingersów uważa, że swingując wzmacnia swój związek, zwiększa zaufanie, ale też pozwala poczuć intensywniejsze doznania. Trzeba tutaj pamiętać, że swinging nie jest zdradą, bo oboje partnerzy zgadzają się na seks z innymi osobami. Oczywiście wszystko musi odbywać się z poszanowaniem zdania drugiej osoby. Swinging może być udany tylko wtedy, gdy rzeczywiście partnerzy tego pragną i rzeczywiście chcą spróbować. 

Swinging nie jedno ma imię

Swingersi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju grach seksualnych, ale też w seksie grupowym, w którym wystarcza tylko obserwacja współżyjących par. Pierwszym poziomem swingingu jest soft swinging. Można go określić mianem pierwszego kroku do zostania swingersem. Otóż w tym przypadku partnerzy rozpoczynają grę wstępną z innymi osobami, po czym para uprawia już seks ze sobą i w tym przypadku penetracji dokonuje tylko stały partner. Inną formą swingingu jest closed swinging i w tym przypadku jeden z partnerów uprawia seks z inną obcą osobą, przy czym partner nie jest przy tym obecny. Dzięki temu druga strona może bardziej zaszaleć i czuć mniejsze skrępowanie. Pamiętajcie, że taki swinging wymaga pewności siebie, ale również doświadczenia. Najbardziej otwartą formą swingingu jest open swinging. Ten rodzaj polega na otwartym dzieleniu się partnerem z innymi osobami, co może odbywać się nawet na tym samym łóżku. Tutaj można postawić na trójkąt albo seks grupowy, przy czym ten rodzaj wymaga rzeczywiście dużej otwartości w związku, ale i pewności siebie. 

Zalety swingingu 

Korzyści płynących ze swingingu może być całkiem sporo. Przede wszystkim jest to urozmaicenie swojego życia seksualnego, poznanie nowych pozycji czy poczucie innych doznań. Rzeczywiście w ten sposób można urozmaicić swoje życie seksualne. Wielu swingersów uważa, że swinging uratował ich związek i sprawił, że jakość życia seksualnego znacząco się poprawiła. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat swingingu, odwiedźcie blog erotyczny. Musicie pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie swinging nie jest dobrym sposobem na ratowanie związku. Jeżeli w Waszej relacji brakuje tego "czegoś" bądź nie czerpiecie przyjemności ze stosunku, to rzeczywiście możecie spróbować swingingu, ale jednocześnie na każdym etapie możecie zrezygnować. Niestety swinging niesie ze sobą możliwość uzależnienia się od seksu i jeżeli któraś ze stron przejawia takie skłonności, to w żadnym wypadku nie powinna kontynuować tej drogi.          

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%