Zamknij
REKLAMA

Technik chłodnictwa i klimatyzacji - pensja, której niejeden pozazdrości

13.01, 16.09.2022 .
Skomentuj

Czy wiesz jak duży deficyt pracowników jest w branży chłodnictwa i klimatyzacji? W jak wielu firmach można pracować, na różnych stanowiskach? To jeden z perspektywicznych zawodów, gdzie fachowców brakuje.

Technicy chłodnictwa i klimatyzacji, a także monterzy, serwisanci urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych są na pierwszych miejscach, pod względem deficytu pracowników w statystykach urzędów pracy. Dlatego młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej, zachęca się do obrania drogi w tym kierunku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zdobyć kompetencje mając 30 czy 40 lat. Gdzie?

Przybywa urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych

Są w zakładach produkcyjnych, usługowych, handlowych i coraz częściej w domach jednorodzinnych. A także w biurach, urzędach, bankach i praktycznie już w każdym miejscu. W przeciągu ostatnich lat urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych przybyło na tyle, że zawód ten stał się deficytowy.

Zawód niedoceniany, a dobrze płacony

Z racji tego, że dobrych fachowców i w ogóle techników w tej materii brakuje, pracodawcy są skłonni zapłacić więcej. Bardzo szybko po skończeniu nauki znajdziesz pracę. Mało tego, bez problemu znajdziesz zatrudnienie na tym stanowisku w oparciu o umowę o pracę. Zawód ten mimo wszystko nie jest doceniany. A większe zainteresowanie nim jest wśród mężczyzn niż kobietę. Tymczasem dla płci pięknej jest to opcja na dobre zarobki i samodzielność.

Jak wygląda nauka?

Jeśli chcecie kształcić się w takim zawodzie jak technik serwisant chłodnictwa i klimatyzacji, kurs możecie rozpocząć bez problemu, jest dostępny dla każdego. Nie ma znaczenie wykształcenie. Jedyna różnica jest w dyplomie i tytule. Osoby ze średnim wykształceniem, również bez matury, otrzymają tytuł technika. A pozostałe, absolwenci szkół branżowych oraz osoby, które zakończyły edukacje na szkole podstawowej, otrzymają świadectwo ukończenia dwóch kwalifikacji. Gdy uzupełnią wykształcenie o średnie, mogą wystąpić w dowolnym momencie o dyplom z tytułem technika. Zobacz więcej szczegółów!

Zaocznie, e-learning

Nauka w Viessmann odbywa się w trybie zaocznym, dzięki czemu połączysz ją z pracą bądź edukacją w szkole wyższej. Kolejne udogodnienie to wykłady online na żywo. Praktyka natomiast ma miejsce w szkołach Viessmann i placówkach partnerskich. Kształcenie składa się z dwóch kursów kwalifikacyjnych, a każdy z nich zakończony jest egzaminem.

Trwają już wstępne zapisy na wrzesień 2021 r. A po wypełnieniu ankiety, otrzymasz dodatkowe informacje. Zainteresowanie zawodem rośnie, nie daj się wyprzedzić.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%