Zamknij
REKLAMA

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem patelni aluminiowej

16.24, 12.09.2022 .
Skomentuj

Warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z listą rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem patelni aluminiowej.

Warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z listą rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem patelni aluminiowej.

Warto zwrócić uwagę, jakie parametry posiada wybrana przez ciebie patelnia aluminiowa. Im średnica sprzętu kuchennego będzie większa, tym obszerniejsze posiłki będzie w stanie przyrządzić. Czasami jednak, możesz potrzebować małej patelni, aby usmażyć na niej jajko sadzone. Ważne więc, aby zastanowić się jaka wielkość patelni aluminiowej ci najbardziej odpowiada.

Istotna jest również waga patelni aluminiowej. Jeśli zależy ci na lekkim sprzęcie, to również powinieneś zwrócić na to uwagę przy zakupie patelni aluminiowej.

Warto zwrócić uwagę na uchwyt patelni aluminiowej. Zazwyczaj jest on wykonany z tworzywa sztucznego. Ważne, aby był odpowiednio dopasowany do dłoni.

Ważne również, aby wybrana przez ciebie patelnia aluminiowa mogła być używana na każdym typie kuchenki tj. kuchenka indukcyjna, kuchenka ceramiczna, kuchenka elektryczna oraz kuchenka gazowa.

Istotnym elementem patelni aluminiowej jest również jej pokrywka, warto zorientować się czy jest ona dołączona do zestawu patelni czy trzeba ją dokupić osobno. Pokrywka jest pomocna przy podgrzewaniu i przygotowywaniu różnego rodzaju potraw.

Warto również pamiętać, że patelnia aluminiowa nie nadaje się do mycia w zmywarce.

Co można odgrzewać i przygotowywać na patelni aluminiowej

Patelnia aluminiowa to uniwersalny sprzęt, który można spotkać w każdym domu.

Jest to najczęściej kupowany rodzaj patelni. Z jej pomocą możesz odgrzać i przygotować wiele ciekawych posiłków. Patelnia aluminiowa nadaje się do odgrzewania wszelkiego rodzaju jedzenia. Sprawdzi się również świetnie, w momencie, gdy nabierzesz ochotę na świeżą, gorącą potrawę. W większości przypadków, patelnia doskonale spełni twoje kulinarne marzenia. Może być to np.

  • kawałek pizzy, lasagne, lub innego rodzaju posiłku, który wymaga podgrzania. Wystarczy umieścić na patelni małej ilości tłuszczu lub wody i pod przykrywką położyć wybrany produkt;
  • patelnia aluminiowa sprawdzi się również doskonale, przy pieczeniu pierogów, ugotowany produkt wystarczy położyć na wcześniej przygotowanej patelni i podgrzewać, aż do osiągnięcia srebrzystego koloru. Wyciągnie to z nich wyjątkowy i niepowtarzalny aromat;
  • dobrym pomysłem, jest również wykorzystanie patelni do przygotowywania umaszczenia. Wystarczy podsmażyć na małym oleju posiekaną cebulkę i skwarki. Przygotowany duet można dołączyć do pierogów lub gotowanych ziemniaczków;
  • patelnie aluminiową wykorzystuje się również, do podgrzewania ugotowanych ziemniaków. Pod pokrywką nie stracą one swojego smaku a mogą się wzbogacić o delikatne przypieczenie.
  • świetnym pomysłem, może być również przygotowanie „domowych chipsów” pod postacią cienko pokrojonych ziemniaków. Trzeba się jednak liczyć, że patelnia po tej czynności będzie lekko przypalona, lecz dzięki aluminiowej powłoce, łatwo doprowadzi się ją do ładu.

Takich produktów nadających się do przyrządzenia za pomocą patelni aluminiowej, można by wymieniać bardzo dużo. Jednak każdy posiada swoje indywidualne smaki i warto się nimi kierować przy używaniu patelni aluminiowej.

Czy patelnie aluminiowe drogi wydatek

Mimo, że patelnie aluminiowe są niezbędnym sprzętem wśród kucharzy, to nie mają one wygórowanej ceny. Są wykonywane z dbałością o najmniejsze szczegóły, wyjątkowo zwraca się uwagę na jakość i wytrzymałość powstałych patelni. Ich cena waha się w granicy od 50 do 150 złotych. Oczywiście istnieją modele tańsze i droższe, trzeba się liczyć z tym, że cena może odpowiadać jakości sprzętu.

Pozytywne aspekty płynące z używania patelni aluminiowej

Patelnia aluminiowa to potrzebny sprzęt kuchenny. Umożliwia on szybkie podgrzewanie i przygotowywanie posiłków. Materiał z jakiego jest wykonany zapewnia łatwe czyszczenie, dzięki czemu nie gromadzi on na swojej powierzchni zalegającego brudu. Patelnia aluminiowa jest dodatkowo lekka i posiada zgrabny kształt. Jest domyślna w obsłudze, to doskonały pomocnik każdego zapalonego kucharza.

Czy to prawda że patelnia aluminiowa uwalnia szkodliwe substancje

NIE, to zdecydowanie niepotrzebnie powtarzany mit. Patelnie aluminiowe posiadają warstwy ceramiczne lub powłoki non-stick, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo przygotowywanym posiłkom. Wyjątkiem są patelnie w całości wykonane z aluminium, one mogą pozostawiać na jedzeniu metaliczny posmak, takiego rodzaju patelni warto się wystrzegać.

Jednak większość patelni aluminiowych posiada zabezpieczającą powłokę, która nie dopuszcza do uwalniania się szkodliwych substancji.

Tak samo powłoka non-stick jest zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia. Zapewnia ona smażenie potraw bez martwienia się o przywierając posiłek.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%