Zamknij
REKLAMA

Nie wykorzystujesz całości swojego domu? Zacznij na nim zarabiać

20.44, 18.08.2022 m
Skomentuj

Nie musisz koniecznie kupować osobnych nieruchomości, aby czerpać korzyści z wynajmu. Wypróbuj metodę zwaną "house hacking", która polega na wynajmowaniu części nieruchomości, aby zrekompensować własne koszty utrzymania.

 Przed wypróbowaniem tej metody sprawdź lokalne przepisy, ponieważ w niektórych rejonach obowiązują ograniczenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego, które zabraniają wynajmowania części nieruchomości.

Jak zarobić na swojej nieruchomości

Na przykład możesz kupić mieszkanie z dwiema sypialniami i wynajmować jeden z pokoi. Możesz też kupić nieruchomość wielorodzinną, zamieszkać w jednym z lokali, a pozostałe wynajmować. Jest to świetny sposób na zdobycie doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami. Jeśli masz możliwość wynajęcia jednego pokoju w swoim domu z oddzielnym wejściem, lub przerobienia domu tak, aby to wejście powstało, z pewnością na Twoją ofertę odpowie wiele osób. Porównaj ceny wynajmu w różnych lokalizacjach https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/

Pokój pod wynajem warto wyposażyć w podstawowe urządzenia. Możesz wziąć przykład z pokojów hotelowych, w których znajdują się: telewizor, czajnik elektryczny, mała lodówka, a nawet kuchenka mikrofalowa.

Wynajem krótkoterminowy

Za wynajem krótkoterminowy można zazwyczaj pobierać wyższą opłatę za noc, ale pamiętaj, że nie masz gwarancji rezerwacji. Jest to forma wynajmu od niedawna popularna w Polsce i prężnie się rozwija. Swoje oferty w Internecie zamieszczają właściciele rezydencji, domów jednorodzinnych oraz niewielkich mieszkań. Z możliwości wynajęcia pokoju na jedną lub dwie noce korzystają najczęściej osoby podróżujące przez wiele miast w kraju, studenci oraz turyści.

Jeśli nie masz w domu miejsca, które mógłbyś wynająć, pomyśl o wybudowaniu na swojej posesji osobnego mieszkania lub dodatkowego lokalu mieszkalnego. Jeżeli masz ziemię, możesz kupić lub wybudować małe mieszkanie z jedną sypialnią i dzięki najemcom szybko spłacić swoją inwestycję. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z mikro domów lub domów modułowych. Taki dom powstanie na Twojej działce w kilka tygodni i szybko pozwoli Ci generować zyski. Więcej na temat nieruchomości w www.ogloszenia24m.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%