Zamknij

Szafki BHP, które sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie

11:24, 03.08.2022 | m
Skomentuj

Czy szafka BHP rzeczywiście może sprawdzić się w każdej firmie? Nie ma powodu, by wątpić w możliwość ustawienia tego typu szaf wszędzie, wystarczy jedynie odrobina pomysłowości. Meble metalowe posiadają zalety, jakie powinny zainteresować każdego przedsiębiorcę.

Czym jest szafka BHP?

Szafa BHP wielu osobom nadal kojarzy się z szarym wysokim pudłem,  wykonanym z metalu i okropnym pod względem estetycznym. Oczyma wyobraźni widzą brzydkie szafy, w których pracownicy fizyczni trzymają swoje ubranie w czasie pracy, po niej pozostawiając ciuchy robocze. W tym obrazie, jak w każdym stereotypie, jest niewiele z prawdziwego obrazu. Wiele się w tej kwestii zmieniło i warto zwrócić na te zmiany uwagę. Szafa pracownicza to oczywiście nadal główne przeznaczenie mebli metalowych, nie oznacza to jednak braku rozwoju w designie tych mebli. Dzisiejsze szafy na ubrania pracowników są dostępne w wielu kolorach i wzorach, z możliwościami dostosowań do indywidualnych potrzeb nabywców. W praktyce okazuje się, że dostępne na rynku meble metalowe z powodzeniem można wykorzystać w każdym biznesie, a nawet do zastosowań domowych. 

Szafy BHP dostępne obecnie na rynku

Szafy BHP to szafki odznaczające się dwiema charakterystycznymi cechami wyróżniającymi je spośród innych mebli. Przede wszystkim są wykonane ze stali, co stanowi ich największą zaletę. Ten materiał oznacza bowiem szereg korzyści, o jakich przekonują się nabywcy mebli pracowniczych. Stalowe meble są znacznie odporniejsze na zniszczenie i upływ czasu, dużo mniej ulegają przypadłościom mebli drewnianych. Stal używana do ich produkcji może być różnej grubości, jednak niezależnie od niej będzie w sumie lżejsza od swoich drewnianych odpowiedników. W codziennym użytkowaniu oznacza to znaczne ułatwienia przy transporcie, zarówno do innych pomieszczeń jak i przy zmianie aranżacji czy pracach remontowych. 

Ich wnętrze można także zmieniać na wiele różnych sposobów. Wybierać można między innymi ilość półek, wieszaków, i innych elementów. Rodzaj wyposażenia może być dostosowany do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników, charakteru pomieszczenia i innych czynników. Ich uniwersalność sprawia, że meble metalowe nie muszą jedynie służyć potrzebom pracowników.

Szafy BHP nie tylko dla pracowników

Wbrew powszechnej opinii meble metalowe, popularnie zwane szafami BHP, nie muszą koniecznie obsługiwać jedynie pracowników. Lista miejsc, w których można ustawić meble metalowe nieprzeznaczone jedynie dla pracowników przedsiębiorstwa zawiera przede wszystkim miejsca użyteczności publicznej i biznesy związane z uprawianiem sportu. Szafy BHP dla użytkowników niebędących pracownikami spotyka się najczęściej w takich miejscach:

  • baseny
  • szkoły
  • siłownie
  • biblioteki
  • szpitale

Ponadto można z powodzeniem stosować meble BHP do aranżacji wnętrz biurowych, bo meble metalowe świetnie służą jako miejsce na dokumenty, zabezpieczając przed pożarem i zalaniem. Dla poszukujących niebanalnych aranżacji meble tego typu mogą być świetnym uzupełnieniem wystroju mieszkania utrzymanego w stylu industrialnym. To, w jaki sposób mogą meble BHP być wykorzystane w przedsiębiorstwie i poza nim, zależy od własnych potrzeb i kreatywności. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%