Zamknij

Jak odnaleźć swój własny, niepowtarzalny styl?

13:55, 01.07.2022 | .
Skomentuj

Wraz z wiosną przychodzi idealny moment na wprowadzenie zmian w różnych sferach swojego życia. Dotyczy to również ubioru, który przecież powinien być odzwierciedleniem naszej osobowości oraz upodobań. Co więcej, ubranie uznaje się jeden z najprostszych sposobów na komunikację z otoczeniem, chociaż nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zazwyczaj szykując się do wyjścia, nakładamy sukienkę, która akurat jest uprasowana oraz stojące tuż koło drzwi buty. Warto zmienić swoje odzieżowe nawyki i zadbać o to, żeby nakładane nawet na co dzień ubrania odzwierciedlały osobowość oraz poczucie estetyki. Jednak jak to często bywa, że dużo łatwiej jest o tym mówić, niż zrobić. Odnalezienie swojego indywidualnego stylu może być prawdziwym wyzwaniem. W końcu moda jest niezwykle obszerna i trudno się w niej od razu odnaleźć. Dlatego właśnie przedstawiamy trzy sposoby na to, w jaki sposób najlepiej rozpocząć poszukiwanie takiego stylu, który będzie doskonale do ciebie pasował.

Przegląd szafy pierwszym krokiem

Czy wiesz dokładnie jakie ubrania, buty oraz dodatki posiadasz? Znaczna większość z nas ma tak obszerną szafę, że zupełnie nie zdaje sobie sprawy z jej zawartości. Z tego powodu przez większość czasu nosimy wyłącznie te rzeczy, które znajdują się na wierzchu. W praktyce zatem nosimy cały czas to samo i nie dokonujemy świadomych zmian. Chcąc odnaleźć swój styl, dobrze jest zacząć od wyjęcia wszystkiego z półek i przejrzenia zawartości szafy z dużą dokładnością. Jest to doskonały moment na to pozbycie się tych sukienek, sneakersów czy biżuterii, których od dawna nie nosisz i zupełnie ci się nie podobają. Wiedząc, co już posiadasz, jesteś w stanie określić swój obecny styl. Jednak co najważniejsze, na tej podstawie możesz zestawić posiadane ubrania w stylizacje, które ci się rzeczywiście podobają oraz zrobić listę rzeczy, które chciałabyś posiadać. Dobrym pomysłem jest też sfotografowanie stworzonych strojów, dzięki czemu będziesz mogła sięgnąć do zdjęć z każdym razem, kiedy nie będziesz wiedziała co nałożyć.

Inspiracja poszukiwana

Dzięki coraz to nowszym technologiom, a przede wszystkim dzięki internetowi, modę mamy niemalże na wyciągnięcie ręki. Umieszczane tam treści dotyczące odzieżowych trendów czy ponadczasowych klasyków przydadzą się podczas poszukiwania swojego indywidualnego, wyjątkowego stylu. Należy szukać modowych blogów, stron internetowych magazynów, ale także profili w mediach społecznościowych, które poruszają tę tematykę. Są one doskonałym źródłem inspiracji oraz sposobem na odnajdywanie zupełnie nowych rozwiązań na noszenie ubrań, które już posiadasz. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć dokładnie takie same sukienki czy płaszcze, jak influencerka, której styl rzeczywiście ci się podoba. Inspirowanie się nie polega bowiem na całkowitym kopiowaniu, co zresztą nie jest skutecznym rozwiązaniem. Dlaczego? Każda z nas jest całkowicie inna, dlatego czyjś styl nigdy nie będzie w pełni odzwierciedlał ciebie oraz twojej wyjątkowej osobowości.

Baza stworzona z klasyki

Jeśli zupełnie nie wiesz gdzie zacząć, to zacznij od klasyki! Niejednokrotnie można spotkać się ze stwierdzeniami, że moda zmienia się praktycznie cały czas, z czym zresztą nie sposób się nie zgodzić. Niestety właśnie przez to mamy nikłe szanse na to, żeby nadążyć za trendami zmieniającymi się z tygodnia na tydzień. Jednak jak mawiała prawdziwa ikona mody Coco Chanel – „moda przemija, styl pozostaje”. Tyczy się to w szczególności stylu opartego na ponadczasowych klasykach. To właśnie one są całkowicie odporne na zmianę trendów i sprawdzają się praktycznie zawsze. Zaliczyć do niej możemy między innymi sukienki małe czarne, białe koszule, dobrze dopasowane do sylwetki jeansy czy wygodne sneakersy w neutralnym kolorze. Stanowią one doskonałą bazę, na której oprzeć można tworzyć różnorodne stylizacje. Ich uniwersalność sprawia także, że sprawdzą się na każdą okazję, a ty zawsze będziesz wyglądać niezwykle stylowo.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%