Zamknij

Chcesz poukładać swojego szczeniaka? Dowiedz się jak tresować psa

16:05, 29.06.2022 | m
Skomentuj

Czy chcesz nauczyć swojego szczeniaka podstawowych komend, takich jak "siad" lub "leżeć"? A może chcesz rozwijać jego umiejętności i nauczyć go trudniejszych trików? W każdym razie tresura psa może być świetną zabawą dla całej rodziny. Dowiedz się, jak tresować psa w kilku prostych krokach.

Tresura psa — od czego zacząć

Jak wytresować psa? Możesz to zrobić na kilka sposobów: samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego trenera — behawiorysty. Jeśli nie masz doświadczenia, warto skorzystać z pomocy osób, które szkoliły już swoje psy. Pamiętaj, aby zacząć szkolić psa jak najwcześniej, gdy tylko szczeniak zacznie chodzić i widzieć. Młode psy znacznie chętniej podchodzą do szkolenia. O wiele łatwiej zdobyć zaufanie psa, gdy jak najwcześniej zaczniemy poddawać go wyrabianiu nawyków. Między innymi wtedy, gdy chcemy oduczyć psa sikania w domu i innych dobrych nawyków. Jak zacząć tresować psa?

Jak wygląda profesjonalne szkolenie psa

Behawioryści zwykle rozpoczynają szkolenie psa od nauki podstawowych komend, takich jak "siad", "leżeć" i " waruj". Jakich metod szkolenia używają? Duże grono behawiorystów uczy psy wykonywania komend z pomocą smakołyków. Psy uczą się powtarzać swoje zachowanie na określone komendy, oczekując nagrody. Ten sposób jest zwykle bardzo efektywny i większość psów szybko uczy się reagować zgodnie z oczekiwaniami, wydającego polecenie. Na przykład, w czasie nauki reagowania na komendę "siad" pies musi stanąć w jednej linii z behawiorystą. Następnie behawiorysta obniża ręce do poziomu psa i mówi "siad". Jak pies siada, to trener nagradza go smakołykiem. Chociaż istnieją także inne pozytywne metody.

Czasem tresowanie psa nie idzie jednak łatwo i ciężko jest osiągnąć oczekiwane efekty. Róże rasy, różnie podchodzą do szkolenia i konieczna jest wówczas metoda mechaniczna. Trener przymusza wówczas delikatnie psa do wykonania polecenia zgodnie z oczekiwaniem, jednocześnie wydając komendę stanowczym głosem. Głos ma zresztą duże znaczenie w każdej sytuacji. Krótkie polecenia, wydawane niskim głosem, są dużo bardziej zrozumiałe dla psów.

Jak tresować psa samodzielnie?

Chcesz wyszkolić psa samodzielnie? Możesz to zrobić. Chociaż szkolenie psów nie zawsze jest proste, to stosowanie tych samych metod, których używają profesjonaliści, może pomóc Ci wychować psa i nauczyć go właściwego reagowania na wydawane komendy. Zacznij od nauki psa najprostszych zachowań, na przykład od podawania łapy czy siadania. Kiedy Twój pies opanuje te polecenia, będzie miał solidne fundamenty do dalszej nauki. Wejdź na stronę https://pupilek.pl/pies/ i znajdź więcej porad związanych z psami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%