Zamknij

Kupujemy gotowy projekt domu. O czym warto pamiętać?

12:20, 13.06.2022 | .
Skomentuj

Gotowe projekty domów jednorodzinnych są znakomitą alternatywą dla projektów indywidualnych, wykonywanych na zlecenie przez architektów. Gotowe projekty są zdecydowanie tańsze, a co więcej, nie wiążą się z wielomiesięcznym oczekiwaniem. Jednak w ich przypadku także należy zachować ostrożność. O czym przede wszystkim należy pamiętać podczas kupowania gotowego projektu domu?

Doświadczona pracownia to podstawa

Wiele osób zakłada, że pracownia oferująca gotowe projekty domów z założenia jest godna zaufania. Z takim podejściem można się jednak naciąć, bo nawet jeśli projekty na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, haczyk może znajdować się gdzieś indziej.

Przede wszystkim pamiętajmy, by zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Chociaż z założenia gotowy projekt domu jest czymś, do czego powinien dopasować się klient, niektóre biura architektoniczne umożliwiają wprowadzenie zmian do projektu – i to właśnie w takie pracownie warto celować.

Wybierając pracownię, zrób dokładny research. Zapoznaj się z opiniami na temat biura i jego projektów na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Sprawdź też, jak długo biuro jest na rynku i czy posiada wyróżnienia, certyfikaty lub nagrody. To właśnie one często są potwierdzeniem wysokiej jakości projektów domów. Dobrym rozwiązaniem mogą być na przykład projekty domów nowoczesnych oferowane przez Domowe Klimaty – pracownię, która takimi usługami zajmuje się już od ponad 25 lat.

Na co zwrócić uwagę, kupując projekt domu?

Uznaje się, że dom, który zapewnia komfort i odpowiednią przestrzeń życiową czteroosobowej rodzinie, to taki, który ma przynajmniej 120-150m2 powierzchni użytkowej. Jednak zastanów się, czy nie warto postawić na większy projekt? Planujesz z żoną powiększenie rodziny? A może oboje pracujecie zdalnie lub macie kilka zwierząt domowych? W takim razie być może warto postawić na dom o większej powierzchni…

Jednak ważne jest także dopasowanie domu do działki – zarówno pod kątem rozmiaru, jak i położenia. Pamiętaj, że dom, który ma się znajdować na terenie podmokłym lub torfowym, potrzebuje solidnych fundamentów. Zwróć też uwagę na to, czy wybrany projekt pozostawi na działce miejsce na ogród i taras oraz czy nie będzie się znajdował zbyt blisko sąsiednich budynków.

Na etapie zakupu pomyśl też o kosztach eksploatacji domu. Zastanów się, czy uwzględnione w projekcie rozwiązania są zgodne z Twoimi potrzebami oraz oczekiwaniami finansowymi. Dotyczy to nie tylko instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej czy elektrycznej, ale także układu pomieszczeń czy liczby kondygnacji. Pamiętaj, że dom piętrowy, mający okna po stronie południowej, będzie łatwiej ogrzać niż parterowy z oknami od północy.

Zobacz gotowe projekty domów od Domowe Klimaty

Szukasz profesjonalnie przygotowanego projektu domu? W takim razie zobacz gotowe projekty domów od Domowe Klimaty – pracowni, która oferuje projekty domów tradycyjnych i nowoczesnych: parterowych, piętrowych i z poddaszem. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej domoweklimaty.pl.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%