Zamknij

Dźwigi towarowe - co warto wiedzieć przed zakupem?

19:19, 21.05.2022 | m
Skomentuj

W ostatnich latach wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa zwracają się do producentów wind w celu uzyskania specjalistycznego sprzętu - od wind osobowych, przez platformy dla niepełnosprawnych, po dźwigi towarowe. Zakup odpowiedniej windy towarowej może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ istnieje wiele opcji w zależności od: typu budynku, wysokości podnoszenia, rozmiarów ładunków i wielu innych czynników, dlatego w tym artykule przedstawię najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem dźwigu towarowego

Dźwigi towarowe

Winda towarowa to świetne narzędzie dla biznesu, który wymaga przewożenia ciężkich przedmiotów pomiędzy kondygnacjami. Niezależnie od tego, czy prowadzisz wielopoziomowe centrum handlowe, magazyn, zakład produkcyjny, salon samochodowy czy masz budynek biurowy lub ekskluzywne spa, nie możesz tego zrobić “na pełnych obrotach” bez windy towarowej. Jednak aby dźwig towarowy działał efektywnie i bezpiecznie, musisz dopasować go dokładnie do swoich potrzeb i specyfikacji swojego biznesu. 

Obecnie produkowane dźwigi towarowe to bezpieczne projekty, które gwarantują wydajną pracę zgodnie ze specyfikacjami, a wśród wind towarowych sprzedawanych w Polsce mamy do wyboru wiele różnych rozmiarów, stylów i projektów, odpowiednich do wielu zastosowań. Niezależnie od tego, czy chodzi o kwestie związane z ręcznym rozładunkiem towarów, czy o poprawę wydajności transportu pionowego i pracy w firmie, producenci wind mogą pomóc Ci zidentyfikować rodzaj windy towarowej której potrzebujesz. 

Co warto wiedzieć przed zakupem windy towarowej?

Jeśli jesteś właścicielem budynku firmowego lub piętrowej nieruchomości mieszkalnej możesz pomyśleć o zainstalowaniu windy towarowej. Problem polega na tym, że musisz wiedzieć, czy montaż dźwigu jest wykonalny, czy nie. Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od takich czynników, jak np. ilość dostępnej przestrzeni wewnątrz budynku i ile poziomów będzie obsługiwał dźwig.

Co warto wiedzieć przed zakupem windy towarowej? Renomowane firmy dźwigowe po wstępnej konsultacji wyślą do Ciebie przedstawiciela, aby wykonał pomiary i zebrał potrzebne dane. Dopiero na podstawie tej oceny zaproponują urządzenie dźwigowe, które najlepiej sprawdzi się w Twoim budynku, przy dostępnej ilości miejsca. Warto wiedzieć, że jeśli lokal ma jakieś ograniczenia mogą zaproponować Ci montaż windy zewnętrznej.     

Decydując się na zakup windy towarowej możesz uzyskać wiele propozycji od różnych firm dźwigowych i wybrać taką, która zapewni Ci najlepsze urządzenie w niewygórowanej cenie. Producentów wind, którzy dostarczają instalacje dźwigowe, możesz bardzo szybko zlokalizować online. W Internecie są dostępne ich dane kontaktowe wraz z ich najnowszymi projektami. 

Windy towarowe - z czego możemy wybierać?

Dźwigi towarowe są idealne do prawie każdego zastosowania. Rodzaje wind towarowych, które zostały wprowadzone na polski rynek to pokrótce:

  • winda osobowo-towarowa, 
  • winda towarowa zewnętrzna,
  • dźwig towarowy,
  • platforma dla niepełnosprawnych, 
  • winda do przewozu samochodów (dźwig garażowy, parkingowy),
  • mały dźwig gastronomiczny,
  • duża winda magazynowa,
  • winda szpitalna, 
  • winda meblowa,
  • podnośnik nożycowy.

Podsumowanie:

Na zakończenie wypada dodać, że uzyskując oferty na windę towarową od różnych firm, które je instalują, możesz lepiej zorientować się w temacie - ile będzie kosztować winda i ile czasu zajmie montaż dźwigu. Jeśli producent wind może zaplanować szybką, bezpłatną konsultację, ma bezpośredni dostęp do komponentów dźwigowych, prowadzi serwis wind i pogotowie dźwigowe i ma świetną cenę za windę, którą chcesz zainstalować - powinieneś poważnie rozważyć taką ofertę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%