Zamknij
REKLAMA

Znajdź szybko nową pracę

08:49, 07.01.2022 | m
Skomentuj

Zmiana pracy może być bardzo stresująca. Warto do tematu podejść zadaniowo i krok po kroku realizować plan, który przybliży nas do podjęcia nowej roli.

Idealna oferta

Wiele osób nie podejmuje kroków zmierzających do zmiany pracy, ponieważ nie mają one świadomości, jak wiele ofert dostępnych jest na rynku. Warto podpytać znajomych, czy w ich firmach nie otworzono jakiś rekrutacji, ale pamiętajmy o tym, że prawdziwą kopalnią propozycji jest Internet.

Najprościej jest zacząć od wpisania w wyszukiwarce hasła takiego jak na przykład "praca Kutno". Na pewno znajdziemy wiele opcji. Będzie to jednak dość długie i żmudne poszukiwanie. Lepszą opcją jest zainteresowanie się stronami www tych firm, dla których chcielibyśmy pracować. Często w zakładkach takich jak "współpraca" lub "dla kandydatów" pojawiają się interesujące oferty. Dobrym pomysłem jest także dołączenie do specjalnych grup w mediach społecznościowych. Zrzeszają one osoby poszukujące pracy.

Bardzo popularne są bazy ofert. Dzięki nim znajdziemy tysiące ofert każdego dnia. Tego rodzaju baz powstaje coraz więcej, w związku z czym pojawiają się także agregatory ofert pracy. Są one niezwykle wygodnym rozwiązaniem. W jednym miejscu bowiem zgromadzone są oferty z wielu baz, dzięki czemu bez trudu porównamy propozycje. Warto zajrzeć na portal HitPraca.pl. Strona współpracuje z różnymi bazami, w agregatorze znajdziemy oferty z polskiego rynku pracy, a także z zagranicy. Portal oferuje też wskazówki dla potencjalnych kandydatów, dlatego też dobrze jest zajrzeć do tej sekcji i sprawdzić co polecają eksperci osobom, które przystępują do procesów rekrutacyjnych. Istotną zaletą agregatora jest opcja ustawienia powiadomień mailowych. Dzięki nim nie przegapimy nowych ofert.

Warto też skorzystać ze strony Jobimi.com. Ten agregator skupia się na ofertach z terytorium Polski oraz Czech. Ponieważ nowe propozycje pojawiają się każdego dnia, codziennie możemy sprawdzić nawet kilka tysięcy ofert – z jednego tylko miasta. Jak można też zauważyć, w coraz większej ilości ogłoszeń umieszczane są widełki wynagrodzeń, co pozwala zawęzić poszukiwania. 

Kiedy już wybierzemy najciekawsze oferty, następnym krokiem jest napisanie CV, które przyciągnie uwagę rekruterów.

Dobre CV

Jak napisać dobre CV? Powinno być ono dość zwięzłe, ale jednocześnie szczegółowe. W dokumencie powinny znaleźć się informacje dotyczące wykształcenia, doświadczenia zawodowego. Warto umieścić też wszelkie dane o specjalnych umiejętnościach, skończonych kursach, ciekawych zainteresowaniach. Pamiętać należy, że CV może zadecydować o tym, czy dany kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną czy nie.

Inną istotną kwestią jest bieżące uzupełnianie informacji w profesjonalnych mediach społecznościowych. Często to właśnie te profile są poszukiwane przez head hunterów, którzy odzywają się do wybranych kandydatów z propozycją pracy.

Rozmowa kwalifikacyjna

Od wpisania do wyszukiwarki hasła "Praca Kutno" do rozmowy kwalifikacyjnej droga jest krótsza niż się wydaje. Dlatego na zaproszenie na taką rozmowę trzeba być dobrze przygotowanym. Istotne jest zebranie informacji o firmie, warto też zastanowić się nad swoimi kryteriami finansowymi. Podczas rozmowy często padają pytania o przyczyny zmiany pracy, dobrze więc przemyśleć odpowiedź i na to pytanie. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%