Zamknij
REKLAMA

Kontrola rodzicielska, czyli jak dbać o bezpieczeństwo dziecka?

16:31, 27.01.2020 | (.)
Skomentuj

Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich pociech. Od urodzenia dbają, aby były bezpieczne w domu i poza nim. Z czasem jednak coraz mniej zaczyna zależeć od ich działania. Dzieci stają się samodzielne, częściej wychodzą na dwór czy do przyjaciół i pozostają poza parasolem ochronnym stworzonym dla nich przez mamę i tatę. Jednak nawet wtedy można stosować pewne systemy zapewniające kontrolę rodzicielską. Jakie urządzenia to umożliwiają?

Kontrola tego, gdzie przebywa dziecko?

Z pewnością większość rodziców dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych doświadczyło tego, że w pewnym momencie ich pociecha chce już chodzić na dwór, czy na boisko samodzielnie, bez asysty rodzica. Chce również samemu chodzić i wracać ze szkoły czy też z zajęć dodatkowych. To naturalna kolej rzeczy, ale rodzic może zastosować pewne elementy wspierające bezpieczeństwo dziecka.

Jednym z takich rozwiązań jest smartwatch dla dziecka, który będzie miał nadajnik GPS. Po połączeniu go z aplikacją np. na telefonie komórkowym rodzica, można bez trudu lokalizować, z dokładnością nawet do kilku metrów, swoje dziecko, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Nowoczesne smartwatche mają dodatkowo karty SIM, które zmieniają zegarek w mini telefon, pozwalający na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych do zdefiniowanych uprzednio numerów. Mamy więc pewność, że dziecko nie będzie rozmawiać z osobami podejrzanymi i niepowołanymi do tego.

Przy ustawieniu stref bezpiecznych, w których powinno przebywać dziecko w danej porze dnia, rodzic dowie się, jeśli jego pociecha nie będzie się tam znajdować. Zegarek wykryje to natychmiast i powiadomi rodzica. Kolejnym elementem smartwatcha wspierającym bezpieczeństwo małego użytkownika jest przycisk SOS służący do wzywania pomocy. Umożliwia on powiadomienie rodziców, że dzieje się coś złego. Po jego przyciśnięciu uaktywniają się alerty SMS i połączenie telefoniczne do opiekunów dziecka.

Kontrola rodzicielska telefonu dziecka

Znakiem naszych czasów jest to, że już kilkuletnie przedszkolaki bez problemu posługują się smartfonem – czasem nawet lepiej od osób dorosłych. Z jednej strony to dobrze, ponieważ mają rozeznanie w nowoczesnych technologiach, a z drugiej stwarza to realne niebezpieczeństwa, np. dostęp do nieodpowiednich treści w internecie.

Można ograniczać takie ryzyko poprzez kontrolę rodzicielską telefonu, taką jak Parental Control od firmy CALMEAN. Rodzic może dzięki temu systemowi monitorować i kontrolować telefon dziecka z systemem Android z poziomu własnego smartfona. Sprawdzi, ile czasu dziecko spędza przy urządzeniu, jakich aplikacji przy tym używa, na jakie strony internetowe wchodzi i gdzie przebywa w danej chwili. To tylko jedne z wielu funkcjonalności kontroli rodzicielskiej na telefonie dziecka. Więcej informacji: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dziecka-funkcje-ktore-moga-ci-sie-przydac/

System Control Center można bardzo łatwo skonfigurować. Wystarczy pobrać (bezpłatnie) odpowiednią aplikację na swój telefon, założyć konto i dodać do niego telefon naszego dziecka. Na urządzeniu pociechy trzeba tylko nałożyć odpowiednie uprawnienia i gotowe – możemy testować ochronę rodzicielską

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%