Zamknij

Co wziąć na rozmowę kwalifikacyjną?

12:26, 03.11.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:26, 03.11.2019

Rozmowa kwalifikacyjna jest na ogół stresującym wydarzeniem. Jeżeli zależy Ci, by zdobyć wymarzoną pracę, poświęcasz wiele czasu, aby dobrze się do niej przygotować. Odpowiedni ubiór, przygotowanie merytoryczne do dyskusji na temat Twoich umiejętności i doświadczenia przybliżą Twój sukces. Pamiętaj również, by zabrać ze sobą klika przydatnych przedmiotów. Pomogą Ci wywrzeć dobre wrażenie na rekruterach i docenisz ich użyteczność.

Odświeżające chusteczki

Jeżeli po wysłaniu CV przez Pracuj.pl uzyskasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, obok radości pojawi się zapewne i stres. Objawem zdenerwowania u wielu osób jest nadmierna potliwość, szczególnie rąk. Z tego powodu przydatnym akcesorium są odświeżające chusteczki, którymi wytrzesz dłonie przed spotkaniem z rekruterem. Gdy rozmowa o pracę ma miejsce latem, szczególnie docenisz zalety tego akcesorium kosmetycznego.

Pastylki odświeżające oddech

Wybierając się na rozmowę w sprawie pracy warto mieć przy sobie odświeżające oddech pastylki. Często Twój skurczony z powodu stresu żołądek nie będzie chciał przyjąć przed wyjściem żadnego posiłku. Niestety skutkuje to u niektórych niemiłym zapachem z ust. Jeśli jesteś osobą palącą, pewnie przed spotkaniem z rekruterem zapalisz papierosa dla dodania sobie animuszu. Nieświeży oddech może zepsuć dobre wrażenie w czasie rekrutacji. Wystarczy jednak rozgryźć kilka miętowych pastylek przed wejściem, by zaradzić temu problemowi.

Notatnik i długopis

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej usłyszysz wiele przydatnych informacji. Sporo z nich może Ci umknąć z powodu stresu. Jeśli jednak weźmiesz ze sobą elegancki długopis i stylowy notatnik, nie tylko poprawisz swój wizerunek w oczach rekrutera, lecz również zapiszesz wszystko, co może Ci się przydać.

Wydrukowane CV i referencje

Nie zapomnij zabrać na rozmowę o pracę wydrukowanego CV. Często osoby prowadzące rekrutację proszą o przyniesienie innych dokumentów, np. referencji. Ich brak może zdyskwalifikować Twoją kandydaturę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%