Zamknij
REKLAMA

Leczenie impotencji

14.31, 19.08.2019 (.) Aktualizacja: 14.32, 19.08.2019
Skomentuj

Impotencja - jak pozbyć się największego koszmaru współczesnych czasów?

Impotencja stanowi jeden z największych i najbardziej poważnych problemów na tle seksualnym wśród panów. W praktyce oznacza ona niemożliwość osiągnięcia erekcji lub też wytrysku przez mężczyzn pomimo podniecenia i porządnie satysfakcjonującej gry wstępnej. Wiąże się to z brakiem odczuwania satysfakcji z życia seksualnego zarówno u panów jak i u ich partnerek. Jednak należy pamiętać, że krótkotrwałe występowanie zaburzeń erekcji jest normalne i nie powinno się ich mylić z impotencją.

Faktem jest, iż dysfunkcje seksualne są obecnie zjawiskami pojawiającymi się masowo wśród mężczyzn w obecnych czasach. Co więcej, nie powodują one tylko i wyłącznie komplikacji w życiu seksualnym u mężczyzn lecz także wpływają niewyobrażalnie negatywnie na ich codzienne funkcjonowanie. Dlaczego tak się dzieje?

Badania pokazują, że spełnienie seksualne jest jedną z najważniejszych potrzeb ludzkich. W przypadku braku jego występowania, sytuacja ta powoduje negatywne konsekwencje w budowaniu relacji międzyludzkich, poczuciu własnej wartości, a przede wszystkim w związku - relacji partnerskiej. Skoro panie nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego, dlaczego powinny pozostać przy facecie, który nie jest w stanie pomóc im zaspokoić ich podstawowych potrzeb?

Nie należy się jednak martwić na zapas! Istnieją proste sposoby, które pomogą panom zatrzymać ich partnerki przy sobie bądź też zapobiec powstawaniu problemów na tle seksualnym . Poniższy artykuł szczegółowo wyjaśni wszelkie zagadnienia związane z tym tematem. Został on opracowany na bazie artykułu https://erektoportal.pl/leczenie-impotencji/, który nieco szerzej omawia skuteczne metody leczenia impotencji. W pierwszej kolejności zostaną omówione problemy jej występowania.

Błąd w łańcuchu informacji stanowi główną przyczynę problemów z erekcją!

Erekcja najprościej mówiąc to gotowość panów do odbycia pełnego stosunku seksualnego. Wzwód możliwy jest przez impuls, który zwykło się określać mianem bodźca. Może on przyjmować różne postacie - może być dotykowy, wzrokowy, słuchowy lecz może także opierać się na wyobrażeniu seksualnym lub na myśli o zbliżającym się stosunku. Cały łańcuch reakcji, ku zapewne zdziwieniu wielu osób, ma miejsce w mózgu. Następnie informacja z niego jest wysyłana do ośrodka erekcji umiejscowionego w rdzeniu kręgowym. Przy pomocy odpowiednich nerwów, informacja ta dociera do ich zakończenia, które znajduje się w mięśniach gładkich w prąciu. Tam ciała jamiste oraz ciało gąbczaste ulegają zwiększeniu na skutek większego dopływu krwi. Efekt jest tylko jeden - większy oraz gotowy do działania członek.

Łańcuch zachodzenia procesu erekcji w męskim organizmie jest niebywale długi i skomplikowany. Z tego właśnie powodu szansa na to, że zajdą w nim jakieś komplikacje jest niezwykle duża. Wystarczy zaledwie jedno niewielkie zaburzenie, które spowoduje nieprawidłowe funkcjonowanie jednego z elementów łańcucha, a cały proces uzyskania erekcji będzie narażony na porażkę.

I tu nasuwa się kolejny wniosek, który stanowi potwierdzenie, że problemy na tle seksualnym mogą dotyczyć każdego mężczyzny bez względu na jego wiek. Jedyna różnica polega na źródłach problemów, które je powodują. Dlatego tak ważnym jest, aby je zrozumieć w celu umiejętnego ich wyleczenia.

Czynniki fizyczne - główne zagrożenie dla męskiej erekcji

Najbardziej poważną grupę stanowiącą zagrożenie na udane życie seksualne każdego pana stanowią czynniki fizyczne. Oznaczają one różnego rodzaju schorzenia, niedobory, uszkodzenia ciała lub niezdrowy tryb życia. Jednak co w ich przypadku jest najważniejsze to fakt, że większość panów jest sobie w stanie z nimi poradzić samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Zaliczamy do nich takie elementy jak:

 1. Cukrzycę
 2. Obciążenia nadnerczy
 3. Zaburzenia hormonalne
 4. Leki obniżające ciśnienie
 5. Zarażenie bakteriami lub grzybami
 6. Uszkodzenia ciała
 7. Choroby serca i układu krążenia
 8. Używki
 9. Siedzący tryb życia

Analizując powyższe elementy można zdać sobie sprawę, że panowie są w stanie samodzielnie im zapobiec bądź zmniejszyć ich oddziaływanie. Zdrowe odżywianie jest podstawą do wyeliminowania takich zagrożeń jak zarażenie bakteriami i grzybami, choroby serca i krążenia czy cukrzyca. W przypadku zaś leków na obniżanie ciśnienia należy je zmienić, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pod żadnym pozorem nie można ich zmieniać na własną rękę!

Nadmiar stresu towarzyszący mężczyznom w codziennym życiu jest głównym powodem, przez który w ich organizmie pojawia się nadmiar prolaktyny, który działa niezwykle niekorzystnie na funkcjonowanie seksualne. Zaburzenia hormonalne, w tym głównie testosteronu, również mają swoje źródła w stresie. Dodatkowo na wyżej wymienione czynniki niewiarygodnie dobrze wpłynie aktywność fizyczna. I to w najprostszej postaci przysiadów czy biegania.

Sprawa używek jest każdemu znana. W jakichkolwiek formie przyjmowane uszkadzają one trwale nerwy tym samym prowadząc do bardzo poważnych zaburzeń na tle seksualnym, a szczególnie impotencji. Badania wykazują, że ponad połowa alkoholików jest impotentami. Oczywiście alkohol może być afrodyzjakiem, ale tylko i wyłącznie gdy pity jest raz na jakiś czas i to w małych ilościach, w przeciwnym razie przynosi totalnie odwrotny skutek.

Na zwalczenie problemów z obciążeniem nadnerczy zaleca się przede wszystkim odpowiednią ilość snu, mianowicie minimum 8 godzin dziennie. Podczas snu organizm ma niezwykłą zdolność do regeneracji i zwalczania problemów w nim występujących.

Czynniki psychiczne, których pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć

Czynniki psychiczne mają swoje źródło w nieprawidłowych stanach emocjonalnych bądź na skutek traumy, które mężczyzna przeżył w przeszłości. Te problemy uważa się za mniej ważne i jest to ogromny błąd. Nieleczone mogą nie tylko wpłynąć na obniżenie aktywności seksualnej mężczyzn, ale na całe ich życie.

Zaliczamy do nich:

 1. Niską samoocenę
 2. Depresję
 3. Długotrwałe stany lękowe i stresowe
 4. Lęk przed niepowodzeniem
 5. Problemy w relacjach międzyludzkich bądź pracy

Tak jak wcześniej zostało to wspomniane, te czynniki również jesteśmy w stanie kontrolować, nawet depresję o ile nie sięga ona naprawdę bardzo poważnego spectrum. W ich leczeniu jednym z najważniejszych działań jest szczera rozmowa. Połowa problemów z erekcją na tle psychicznym ma swoje korzenie w złych relacjach pomiędzy partnerami. Zwykła, szczera rozmowa, wzajemne wysłuchanie i określenie oczekiwań może stanowić rozwiązanie problemów na tle seksualnym. Pomoże to również w zwiększeniu samooceny, co łącznie może pozwolić na wyeliminowanie długotrwałych stanów lękowych i stresowych.

Co więcej jakkolwiek to zabrzmi panowie powinni skupić się na maksymalnej redukcji stresu. Postawić na siebie i na to co naprawdę sprawia im przyjemność i przynosi ukojenie psychiczne. Jest to bowiem podstawą do pozbycia się ich problemów. Powinni oni skorzystać z dostępnych masaży, aromaterapii czy też medytacji. Przełoży się to niezwykle pozytywnie na ich aktywność seksualną, tym samym powodują zwiększenie libido i silniejsze erekcje.

O czym trzeba pamiętać przystępując do leczenia zaburzeń seksualnych?

Przede wszystkim należy pamiętać, że problemy z erekcją da się wyleczyć! Jak widać z powyższego artykułu nie jest to proces skomplikowany i jest możliwy do rozwiązania w najprostszy sposób. Wystarczą proste działania, które raz na zawsze pozwolą mężczyznom pozbyć się problemów z impotencją!

Drugą ogromnie ważną kwestią jest zrozumienie przez mężczyzn, że wszelkie zaburzenia na tle seksualnym to nie jest wstyd! Właśnie ten tok myślenia powoduje, że nie szukają oni rozwiązania na swoje problemy. Czują się ogromnie zawstydzeni na myśl, że mają publicznie się do nich przyznać i porozmawiać o nich z lekarzem czy też z najbliższymi. Tkwią w przekonaniu, że takie problemy nie powinny ich dotyczyć.

To jak się okazuje, jest dla nich najbardziej krzywdzące. Nie szukając rozwiązania przyczyniają się tylko oni do pogłębiania ich problemu co skutkuje jeszcze bardziej poważniejszymi konsekwencjami. Nieleczone zaburzenia nie znikną same, trzeba podjąć ku nim jakiekolwiek działanie. Nieocenione może tutaj okazać się wsparcie partnerki. Szczera rozmowa z nią może okazać się drogą do sukcesu.

Źródło: https://erektoportal.pl/leczenie-impotencji/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%