Zamknij

Jak wybrać ładowarki teleskopowe dla branży budowlanej?

. + 09:15, 17.02.2025 Aktualizacja: 09:16, 17.02.2025
Skomentuj

Ładowarki teleskopowe wykorzystywane są przez firmy zajmujące się konserwacją samolotów, obróbką drewna, wydobyciem kruszców, prowadzeniem gospodarstw rolnych oraz działające w branży budowlanej. Te ostatnie kupują ładowarki, ponieważ potrzebują maszyn, które z łatwością przenoszą różnego rodzaju ładunki na duże wysokości. Na co zwracają uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Ładowarki teleskopowe uznaje się za maszyny uniwersalne, ponieważ z powodzeniem mogą zastąpić koparki, wyciągarki, podnośniki koszowe czy zamiatarki. Wystarczy do nich zamontować osprzęt dodatkowy, żeby zmienić ich przeznaczenie. Ta cecha w połączeniu ze znacznymi udźwigami i wysokościami podnoszenia sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zakup ładowarek do swojej floty. Większość z nich to przedsiębiorstwa działające w branży budowlanej, które codziennie muszą transportować ciężkie ładunki na kilka, a nawet kilkanaście metrów nad ziemię.

Na co zwraca się uwagę, gdy wybiera się ładowarkę teleskopową dla firmy budowlanej?

Udźwig maksymalny maszyny

Przede wszystkim na udźwig maksymalny. Ładowarki teleskopowe Faresin mogą przenosić zarówno materiały stałe, np. drewniane belki, metalowe części, palety z towarami, jak i sypkie, np. piasek czy żwir o łącznej wadze od 2,6 do 7 ton.

Udźwig należy dostosować do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Jeżeli zazwyczaj transportuje się ładunki ważące do 2 ton, warto kupić model mający udźwig maksymalny np. 2,6 tony, bo nie wykorzysta się w pełni potencjału takiego o udźwigu wynoszącym 4 tony.

Wysokość podnoszenia ładowarki teleskopowej

Analogicznie trzeba postąpić w przypadku wysokości podnoszenia. Na rynku znajdziemy maszyny, które mogą unosić materiały na 6, 10, a nawet ponad 16 metrów. Jeśli przeważnie pracuje się na kilku metrach, nie ma potrzeby zamawiania ładowarki, która sięga na wysokości kilkunastu metrów. Zwłaszcza, że ta o większym zasięgu zazwyczaj jest znacznie droższa.

Zanim wybierze się ładowarkę należy zatem sprawdzić wymagany udźwig i wysokość podnoszenia.

Napęd w ładowarkach teleskopowych

Trzecia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę to napęd. Maszyny są wyposażone w silniki spalinowe o mocy od 74 do 100 kW łączące doskonałe osiągi z niskim zużyciem paliwa lub w jednostki w pełni elektryczne o mocy od 30 do 51 kW.

Pierwszych można używać wyłącznie na zewnątrz, zaś drugie nadają się do działania zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ nie emitują spalin i pracują stosunkowo cicho.

Wyposażenie dodatkowe

Część firm budowlanych przy wyborze ładowarek teleskopowych bierze pod uwagę również wyposażenie dodatkowe. W nowoczesnych maszynach montuje się systemy i rozwiązania, które ułatwiają pracę operatorów, a jednocześnie poprawiają ich komfort. Mowa np. o systemach wyłączających silnik wtedy, gdy operator wstaje z fotela i włączających go ponownie, gdy siada, regulowanych fotelach z zawieszeniem pneumatycznym czy efektywnych mechanizmach ogrzewania i wentylacji. Część z nich jest dostępna we wszystkich modelach danej marki, a część traktuje się jako dodatek.

Chcesz kupić ładowarkę do swojej firmy? Sprawdź ofertę Faresin. To autoryzowany dealer ładowarek teleskopowych: https://faresin.pl

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%