Zamknij

Google Cloud Platform (GCP) – wprowadzenie do usług chmurowych ...

15:33, 14.06.2024 . Aktualizacja: 15:34, 14.06.2024
Skomentuj

Wraz z rozwojem technologii zarządzanie urządzeniami w firmach staje się coraz bardziej wymagające. Jedną ze skutecznych metod na jego usprawnienie jest wykorzystanie możliwości platformy chmurowej, takiej jak Google Cloud. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju usług i tego, w jaki sposób można je wykorzystać w Twoim biznesie, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

GCP – co to i jakie daje możliwości?

Google Cloud, dawniej znane też jako Google Cloud Platform (GCP), to zbiór usług i narzędzi chmurowych, które umożliwiają tworzenie i wdrażanie infrastruktury cyfrowej dostosowanej do wymagań i potrzeb danej firmy. 

Wśród możliwości GCP można wymienić między innymi moc obliczeniową, przechowywanie danych, zaawansowane usługi analityczne, wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI), machine learning (ML), a także dostęp do narzędzi służących do zarządzania urządzeniami w firmie (ang. device management). Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule „Co to GCP?” dostępnym na stronie: https://fotc.com/pl/blog/google-cloud-platform-co-to/.

Główne zalety GCP, także w kwestii zarządzania urządzeniami, to skalowalność i elastyczność, które pozwalają na dostosowanie usług do indywidualnych potrzeb biznesowych i dynamicznie zmieniającego się środowiska technologicznego. Poprzez stosowanie zaawansowanych mechanizmów zabezpieczających Google Cloud zapewnia również pełne bezpieczeństwo danych.

Należy przy tym zaznaczyć, że GCP to tylko jedna z wielu platform chmurowych oferujących podobne możliwości. Jeśli chcesz zapoznać się z usługami oferowanymi przez konkurencyjnych producentów, sprawdź artykuł: https://fotc.com/pl/blog/aws-azure-google-cloud-co-wybrac/.

GCP a device management –  podstawowe informacje

Google Workspace, czyli działający w ramach Google Cloud pakiet chmurowych aplikacji do pracy i komunikacji, zapewnia swoim użytkownikom świetne i bezpieczne rozwiązania w kwestii device management

Wśród najważniejszych warto wymieniać możliwości, jakie daje konsola administracyjna Google Workspace w zakresie Mobile Device Management (MDM). Pozwala ona na łatwe monitorowanie aktywności i zarządzanie ustawieniami laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych, z których korzystają pracownicy. 

Umożliwia to zabezpieczenie wrażliwych danych na firmowym sprzęcie. Przykładem może tu być zdalne czyszczenie pamięci urządzenia czy wymuszanie silnych haseł.

Więcej na temat wszystkich możliwości ustawień device management w konsoli Google Workspace możesz dowiedzieć się z artykułu dostępnego na stronie FOTC – https://fotc.com/pl/blog/mobile-device-management-8-konfiguracji/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%