Zamknij

GoIT Polska: Kursy programowania, które pomogą Ci wejść do branży IT

art. sponsorowany + 00:00, 01.12.2023

Kursy GoIT Polska to doskonały sposób, aby zdobyć wysoko cenione umiejętności IT, które otworzą Ci drzwi do wielu możliwości zawodowych. Sprawdź, jak zostać programistą i dołączyć do branży nowych technologii.

Wybór ścieżki kariery w  IT może być trudny, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem i technologią. Dlatego też GoIT Polska regularnie publikuje poradniki, które mogą to ułatwić. Jeśli chcesz zostać programistą i zrozumieć, na czym polega ten zawód, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wybierz swoją ścieżkę w branży IT i naucz się programować na kursach GoIT

Branża IT oferuje wiele różnorodnych ścieżek, którymi możesz podążać, aby rozwijać swoją karierę. Jedną z nich jest nauka programowania. W sektorze IT można znaleźć dla siebie również inne role, nie wymagające aż tak zaawansowanych kompetencji technicznych, a dających równie dużą satysfakcję i wynagrodzenie. Mimo wszystko to właśnie programowanie jest najbardziej cenioną i niezbędną umiejętnością w dzisiejszym świecie technologii. Choć sama nauka wymaga zaangażowania i determinacji, może otworzyć przed Tobą wiele możliwości zarówno w zakresie zatrudnienia, jak i rozwoju osobistego. Istnieje wiele różnych języków programowania, z którymi możesz się zapoznać. Od czego zacząć?

Nauka programowania: Jakie szkolenie wybrać?

Już wiesz, że chcesz pracować w IT, ale jeszcze nie masz pewności, co chcesz tam dokładnie robić. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą pomóc w określeniu własnej ścieżki. Jak je określić i z jakich źródeł korzystać?

Aktualności branżowe

Spróbuj się dowiedzieć, co jest teraz na topie, śledząc informacje prasowe poświęcone sytuacji w branży IT oraz na całym rynku pracy. Jakich specjalistów szukają pracodawcy, o których technologiach mówi się najwięcej, jakie są trendy i prognozy na najbliższe lata. Dzięki temu możesz trafić na właściwy trop i dowiesz się, jakie stoją przed Tobą opcje kariery.

Oferty pracy

Przeglądaj ogłoszenia, najlepiej w kilku źródłach (portale z ofertami pracy, LinkedIn), bo to pomoże Ci poznać różne stanowiska i role w IT. Odkryjesz, jakie umiejętności są potrzebne i wymagane w poszczególnych rolach. Następnie na tej podstawie określisz, które z nich już posiadasz i które możesz w krótkim czasie rozwinąć. 

Poznasz też oczekiwania pracodawców wobec kandydatów dotyczące umiejętności miękkich, z których nie każdej da się tak łatwo nauczyć. Na pewno częścią z nich możesz się pochwalić już teraz. Jeśli dodasz do nich nowo zdobyte, odpowiednio dobrane kwalifikacje techniczne developera, a zwiększysz swoje szanse na rynku. No i wreszcie zarobki. Z ofert pracy dowiesz się, jakie są widełki na konkretne stanowiska dla osób początkujących i na jakie podwyżki możesz liczyć w przyszłości jako doświadczony specjalista IT.

Kursy programowania jako źródło informacji

Rynek pracy w IT jest bardzo dynamiczny i stale się rozwija. W Polsce i na świecie nowe technologie powstają w zawrotnym tempie, a wymagania pracodawców wobec kandydatów na stanowiska IT są coraz wyższe. W takiej sytuacji trudno jest śledzić wszystkie zmiany i dowiedzieć się, jakie umiejętności są aktualnie poszukiwane. Ktoś Cię w tym może wyręczyć. Oferty szkół programowania mogą być cennym źródłem informacji o sytuacji na rynku IT. Szukając odpowiedniego kursu, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Zakres materiału - jakie zagadnienia są poruszane na kursie? Czy materiał jest aktualny i odpowiada potrzebom rynku?
  • Języki programowania - czy są to języki, które są obecnie poszukiwane przez pracodawców? Porównaj ofertę wybranej szkoły z ofertami pracy
  • Technologie - jakie technologie są wykorzystywane na kursach? Czy stoją przed nimi perspektywy? Co się o nich pisze i mówi? A może już są przestarzałe i nikt ich nie używa?
  • Forma nauczania - czy jest dopasowana do Twoich potrzeb? Jeżeli chcesz się uczyć w elastyczny sposób, bez konieczności dojeżdżania na zajęcia, wybierz szkolenia online
  • Gwarancja pracy - sprawdź też, czy istnieją formy wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia po ukończonym szkoleniu

Przed wyborem własnej ścieżki możesz też przeprowadzić pewien test wykorzystując dostępne możliwości.

Przykład:

Załóżmy, że interesujesz się karierą w branży IT, ale nie masz pewności, w jakim kierunku chcesz się rozwijać. Przeglądając oferty szkół programowania, zauważysz, że wiele z nich oferuje możliwość nauki języka Python. To może być dla Ciebie sygnał, że to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się obszarów IT i że umiejętności związane z tym językiem są i będą w przyszłości bardzo poszukiwane. Sprawdź teraz, jak Python plasuje się w ofertach pracodawców. Bingo! Po wpisaniu frazy "Python" w wyszukiwarkę portalu Pracuj.pl pojawiło się niemal 1,5 tysiąca ofert. Dwa razy tyle, ponad 3000 - w portalu Just Join IT. 

Ucz się IT! Kursy online z certyfikatem GoIT

Python to oczywiście tylko jeden z przykładów. W ofercie GoIT znajdziemy także kursy IT Java czy Fullstack (JavaScript, TypeScript, React, Node.js). Są też szkolenia Data Analytics dla analityków danych. Z kolei osoby, które chcą dołączyć do IT bez umiejętności programowania, mogą zgłębiać umiejętności testerów na kursie QA, zaś na szkoleniu UX/UI można wejść w świat projektowania cyfrowego i nauczyć tworzenia kreatywnych, intuicyjnych projektów interfejsów internetowych oraz mobilnych. 

Na kursach uczestnicy mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w obszarze IT, co jest kluczowe dla ich przyszłego sukcesu zawodowego. Zanim rozpoczną ten projekt, mogą liczyć na wsparcie w wyborze ścieżki IT. GoIT oferuje wsparcie doradców zawodowych, którzy pomagają uczestnikom zidentyfikować ich mocne strony i zainteresowania, aby móc wybrać odpowiednią ścieżkę kariery w branży IT. Mogą również udzielać porad dotyczących poszukiwania pracy, przygotowywania CV oraz rozmów kwalifikacyjnych i w efekcie znalezienie pracy. 

GoIT oferuje również programy szkoleniowe i warsztaty, pozwalające rozwijać konkretne umiejętności z zakresu programowania, analizy danych, projektowania interfejsów i innych dziedzin związanych z technologią.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%