Praca zdalna to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swobodę i elastyczność. Dzięki niej możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie, a naszym zadaniem jest tylko dostarczenie właściwych rezultatów. Dodatkowo, coraz częściej możemy liczyć na zaangażowanie pracodawcy w proces on-boarding, czyli wprowadzenia nas na stanowisko. Czym jest onboarding i jak wygląda w praktyce? Przeczytasz poniżej.
Onboarding to etap wprowadzający nowego pracownika na stanowisko poprzez szkolenia, dokumenty oraz udostępnienie odpowiedniej platformy do pracy.
Jest to proces, który pozwala nowym pracownikom na szybkie i efektywne zaadaptowanie się do nowej pracy.
Z kolei platforma do on-boardingu to narzędzie, które umożliwia nowym pracownikom szybkie zaadaptowanie się do nowej pracy. Pracownicy otrzymują tutaj dostęp do wszystkich niezbędnych do pracy materiałów oraz szkoleń. Ponadto, platforma ta pozwala na monitorowanie postępów pracowników oraz efektywności onboardingu.
Po otrzymaniu zatrudnienia pracodawca przygotowuje dla nas materiały szkoleniowe, które pomogą nam zrozumieć specyfikę pracy zdalnej oraz założenia projektu. Dowiemy się również, jakie narzędzia i aplikacje będą nam potrzebne do pracy. Ważnym etapem jest również podpisanie umowy o pracę, która ureguluje zasady naszej współpracy.
Kiedy już mamy wszystkie niezbędne dokumenty, pracodawca przygotowuje dla nas konto na dedykowanej platformie, takiej jak np. te oferowane przez https://www.gamfi.com/ , na której znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe oraz informacje na temat naszej pracy. Po podpisaniu umowy otrzymujemy również login i hasło do naszego konta. Szkolenia oraz udostępnienie odpowiedniej platformy do pracy to najważniejsze etapy onboardingu.
Pierwszy etap to zazwyczaj zapoznanie się z firmą oraz jej historią, wartościami i kulturą. Kolejnym krokiem jest podłączenie się do pierwszego spotkania on-line, na którym poznajemy naszych współpracowników. Dowiadujemy się również, jakie są ich oczekiwania co do naszej pracy oraz jakie cele chcą osiągnąć. Na tym etapie nasza współpraca dopiero się rozpoczyna.
Następnie pracownika czeka uczestniczenie w szkoleniach z zakresu swojej nowej pracy i końcowe elementy wdrażające.
Na każdym etapie pracodawca ma możliwość wglądu do postępu szkolenia pracownika oraz osiąganych przez niego wynikach na przykład w testach sprawdzających wiedzę z przeprowadzonego szkolenia, a w późniejszym czasie z osiąganych wyników w pracy.
Platformy do pracy zdalnej są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Zastępują one bardzo często ogromną ilość dokumentów, jakie musiałby przygotować pracownik, aby rozliczyć się z wykonanej przez siebie w pracy. Ponadto platforma umożliwia bardzo szybki kontakt pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem oraz pomiędzy współpracownikami. Osoby korzystające z platform dedykowanych do pracy zdalnej doceniają ich wygodę i funkcjonalność.
Proces onboardingu ma na celu szybkie wdrożenie nowego pracownika do firmy. To bardzo istotna kwestia, ponieważ im szybciej nowy pracownik zacznie wykonywać swoje obowiązki, tym większe korzyści będą osiągane przez firmę.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz