Zamknij
REKLAMA

Spalacze tłuszczu. Jakie wybrać?

08.04, 19.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08.04, 19.01.2023

Droga do wymarzonej sylwetki często bywa trudna i pełna pokus. Zwłaszcza że nie od razu widać efekty w postaci zmniejszonego obwodu brzucha czy ud. Dlatego też wiele osób decyduje się sięgnąć po spalacze tłuszczu, które przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Zastanawiasz się, czy są to suplementy dla Ciebie? Poznaj rodzaje spalaczy tłuszczu i sprawdź, czym się kierować przy wyborze.

Na początku warto zaznaczyć, że spalacze tłuszczu to nie cudowne tabletki, które sprawią, że fałdki na brzuchu znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Powinny być one jedynie dodatkiem do dobrze zbilansowanej diety odchudzającej oraz regularnej aktywności fizycznej. W przeciwnym razie schudnie jedynie Twój portfel.

Jeśli jednak zamierzasz ograniczyć ilość spożywanych kalorii i wprowadzić więcej ruchu do swojej codzienności, możesz spodziewać się, że reduktory tłuszczu pomogą Ci dostrzec efekty Twoich starań już po 2 miesiącach stosowania.

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu można podzielić na dwa rodzaje ze względu na sposób działania. Spalacze tłuszczu termogeniczne, tzw. termogeniki, działają w oparciu o proces termogenezy. Mają one w swoim składzie kofeinę, kapsaicynę, synefryna lub inne substancje pobudzające, które stymulują układ nerwowy, powodując wzrost temperatury ciała. Organizm, który się rozgrzewa, zużywa więcej kalorii.

Ponadto osoba suplementująca termogeniki zyskuje więcej energii. Dzięki temu nie męczy się szybko podczas treningów, łatwiej jej wykonywać więcej powtórzeń.

Spalacze tłuszczu lipolityczne stymulują pierwsze etapy metabolizmu i pozytywnie wpływają na rozkład kwasów tłuszczowych. Poprawiają intensywność transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie w końcowej fazie ulegają rozkładowi. Ponadto hamują one dojrzewanie komórek tłuszczowych, dzięki czemu chronią przed nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w przyszłości.

W tego typu reduktorach tłuszczu możesz znaleźć substancje aktywne takie jak: zielona herbata, L-karnityna, ekstrakt z imbiru, zielonej kawy czy błonnik pokarmowy.

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z reduktorami tłuszczu, poleca się preparaty, działające na zasadzie lipolizy. Lipotyki wykazują delikatniejsze działanie niż spalacze termogeniczne, dlatego też odpowiednie są dla osób, które nigdy nie przyjmowały tego typu środków, a więc nie wiedzą, jak ich organizm na nie zareaguje.

Jeśli zdecydujesz się sięgnąć po spalacze tłuszczu termogeniczne, ponieważ chcesz, by dodały Ci energii podczas treningów, uważaj na zawartość kofeiny w swojej diecie. Jeśli na co dzień pijesz dużo kawy lub spożywasz produkty bogate w kakao i dołączysz do tego suplementy z kofeiną, możesz odczuwać nadmierne pobudzenie.

Ponadto termogeniczne spalacze tłuszczu nie są polecane osobom zmagającym się z nadciśnieniem. Jeśli chorujesz na cukrzycę, choroby tarczycy, neurologiczne lub układu sercowo-naczyniowego, przyjmowanie spalaczy tłuszczu skonsultuj z lekarzem.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%