Zamknij
REKLAMA

Schodołazy towarowe - wygoda i bezpieczeństwo w transporcie

09.11, 06.12.2022 . Aktualizacja: 09.12, 06.12.2022
Skomentuj

W wielu budynkach użytku publicznego czy przemysłowego, ale także blokach mieszkalnych starszej daty, kluczową barierą architektoniczną, znacząco ograniczającą funkcjonalność, stanowi brak wind. W takich warunkach transport towarów wielkogabarytowych i ciężkiego sprzętu może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Próba dostarczenia cięższych rzeczy po schodach może okazać się także bardzo kosztowna dla naszego kręgosłupa. Z pomocą przychodzą schodołazy towarowe, maszyny przystosowane do nawet najbardziej wymagających zadań transportowych. To idealne i w pełni bezpieczne rozwiązanie, gdy na wyższą kondygnację trzeba dostarczyć ciężki sprzęt AGD, elektronikę czy przesyłki kurierskie sporych rozmiarów. W zależności od systemu pracy, do jakiego je przystosowano, możemy podzielić je na schodołazy towarowe elektryczne, kroczące oraz gąsienicowe.

  • Schodołazy towarowe - wygoda i bezpieczeństwo w transporcie

  • Gdzie sprawdzi się schodołaz towarowy?

  • Rodzaje schodołazów towarowych

Schodołazy towarowe - wygoda i bezpieczeństwo w transporcie

Pracownicy firm transportowych już nie muszą zmagać się z - obciążającym kręgosłup i stawy - wnoszeniem ciężkiego sprzętu na wysokie kondygnacje w budynkach pozbawionych windy. Schodołazy transportowe to wyjątkowe maszyny, dzięki którym transport sprzętu AGD, RTV czy przesyłek wielkogabarytowych staje się banalnie prosty, a przede wszystkim - bezpieczny. Wraz z rozwojem technologii produkcyjnych kolejne modele schodołazów prezentują rozwiązania, które wpisują się w nawet najbardziej rygorystyczne przepisy BHP. 

Gdzie sprawdzi się schodołaz towarowy?

Schodołazy towarowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie do tej pory do transportowania wysokich i ciężkich rzeczy wykorzystywano przede wszystkim tężyznę fizyczną pracowników. Ich wysoki maksymalny udźwig pozwala na komfortowe dostarczenie sprzętu AGD, RTV czy większych przesyłek kurierskich po schodach budynków pozbawionych wind. Eksploatacja schodołazów towarowych w branży kurierskiej czy przeprowadzkowej wymiernie zwiększa też zainteresowanie potencjalnych klientów usługami firmy, świadcząc o jej profesjonalizmie, a przez to - wpływając na pozytywny wizerunek marki. Coraz częściej wykorzystuje się je przy okazji organizacji mytingów i imprez okolicznościowych, ale także aranżacji przestrzeni biurowych - schodołazy bez najmieniejszych problemów dostarczą we wskazane miejsca automaty vendingowe czy fotobudki.

Rodzaje schodołazów towarowych

Do transportu najcięższych towarów i sprzętów, dzięki zastosowanie najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych, najlepiej przystosowane pozostają schodołazy towarowe elektryczne. Nieco mniejszy udźwig cechuje schodołazy gąsienicowe. Jednak dzięki płynności pracy kółek działających naprzemiennie zachowują wysoką stabilność niezależnie od nachylenia stopni. W tym aspekcie jeszcze większą funkcjonalność zapewniają schodołazy kroczące. Ich dodatkowym plusem pozostaje niezrównana mobilność, związana ze stosunkowo niewielkimi rozmiarami.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%