Zamknij
REKLAMA

  Krótki poradnik muzealny, czyli jak wybrać gabloty do muzeum

19.30, 02.12.2022 . Aktualizacja: 19.30, 02.12.2022
Skomentuj

Chyba każdy zgodzi się z faktem, że gabloty w muzeum są najważniejszym wyposażeniem. To właśnie za ich sprawą możliwe jest nie tylko atrakcyjne przedstawienie eksponatów, ale także ich zabezpieczenie przed zniszczeniem. Z pozoru wydaje się, że wybór gabloty nie należy do skomplikowanych czynności. Czy tak jest w rzeczywistości? Tak, jeśli wiadomo, na co zwrócić szczególną uwagę. Chcesz się dowiedzieć? W takim razie zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Dopasuj wygląd gabloty do eksponatu i stwórz wystawę dopracowaną w każdym calu

Z pewnością większość osób powiedziałaby, że wybierając gabloty do muzeum, należy zwrócić szczególną uwagę na tworzywa z jakich zostały wykonane. Oczywiście aspekty techniczne są ważne, jednak my pozostawimy je specjalistom. Chcemy zwrócić Twoja uwagę na kwestię wizualne. Właśnie pod tym względem wybór gabloty do muzeum nie może być przypadkowy. Istotny jest przede wszystkim jej kształt oraz wielkość. Zbyt mała lub odwrotnie, za duża gablota niedopasowana do eksponatu uniemożliwia jego atrakcyjne przedstawienie, a tym samym skutecznie odwraca od niego uwagę odbiorców. To samo tyczy się kształtu, który również warto dobierać adekwatnie do prezentowanego okazu muzealnego. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnorodnych propozycji pomagających w stworzeniu zapadającej w pamięć wystawy muzealnej. Musisz mieć świadomość, że tutaj każdy element odgrywa znaczącą rolę, a co więcej, jest zauważalny przez osoby oglądające. Na tej podstawie możemy śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że dobrze dobrana gablota do muzeum skutecznie zwiększa zainteresowanie odbiorców oraz zachęca do dalszego podziwiania cennych eksponatów muzealnych.

Profesjonalna gablota do muzeum stoi na straży bezpieczeństwa eksponatu

Skoro wygląd mamy już omówiony przejdźmy do jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie pamiętaj, aby gabloty do muzeum wybierać tylko i wyłącznie od sprawdzonych producentów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Gabloty muszą spełniać wymagania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowo pod żadnym względem nie powinny stanowić zagrożenia dla eksponatu. Mowa tutaj m.in. o przepuszczalności światła oraz wilgoci. Koniecznie przed umieszczeniem okazu w witrynie sprawdź, jakich warunków wymaga, aby nie ulec zniszczeniu! Jednym z producentów dbających o każdy najmniejszy detal jest Omega System. Na swoim koncie mają liczne projekty wyróżniające się zastosowaniem nowoczesnej technologii oraz spełnieniem najwyższych standardów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wybrana gablota do muzeum będzie doskonale spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Szeroki asortyment pozwoli Ci na wybranie witryny dopasowanej do Twoich potrzeb! Nie zwlekaj, zadbaj o muzealne eksponaty i dołącz do grona zadowolonych Klientów. Atrakcyjna oferta czeka!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%