Zamknij
REKLAMA

Tłuste włosy – jak sobie z nimi poradzić?

18.17, 30.11.2022 . Aktualizacja: 11.48, 21.12.2022
Skomentuj

Choć wydzielanie sebum przez gruczoły rozmieszczone na całym ciele jest zupełnie normalne, to gdy pojawia się jego nadmiar, może to negatywnie wpływać na nasz wygląd. Zwłaszcza na stan naszych włosów. Włosy to nasza wizytówka. Zwykle poznając kogoś, zwracamy uwagę na jego fryzurę, dlatego chcemy też, aby nasze włosy dobrze się prezentowały. Nadmierne przetłuszczanie się pasm może być jednak problemem. Włosy oblepione nadmiarem sebum są oklapnięte, przypominają wyglądem strąki, a nawet mogą brzydko pachnieć. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Włosy przetłuszczające się – charakterystyka

To, że po kilku dniach od umycia włosów pojawia się na nich film, nie świadczy o nadmiernym przetłuszczaniu się. Mycie włosów 2–3 razy w tygodniu jest jak najbardziej normalne. Problem pojawia się wtedy, gdy już po kilku godzinach od umycia widzimy, że włosy nadmiernie błyszczą na skórze głowy, pojawia się na nich film, a same włosy są oklapnięte. Może być również tak, że choć skóra głowy i włosy przy niej są tłuste, to końce włosów pozostają bardzo suche.

Dotykając przetłuszczających się włosów, możemy mieć nawet ważenie, że pasma lepią się do naszych rąk. Może się też zdarzyć, że sebum, czyli łój ma nieprzyjemny zapach. Zdarza się też, że mając tłusty skalp, widzimy, że włosy wypadają nam w dużej ilości. Na skórze często pojawia się też łupież lub po prostu nabudowany martwy naskórek, który świadczy o tym, że skóra wymaga oczyszczenia. 

Jak sobie radzić z tłustym skalpem?

Sporo osób przywykło do mycia włosów codziennie. Ale już nie do stwierdzenia: wypadają mi włosy. Wtedy chcemy jak najszybciej poradzić sobie z tym problemem. Przerzedzone pasma nie są estetyczne, piękne ani zdrowe. A dość często idą w parze z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. W takim wypadku należy interwencję zacząć od skalpu.

Skóra głowy też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie możemy dbać tylko o same włosy. Najważniejsze jest, aby oczyścić skórę głowy z nadmiaru sebum i martwego naskórka. Wykonanie peelingu jest świetnym pomysłem! Warto go robić raz w tygodniu przed myciem. Najprostszy sposób na przetłuszczające się włosy to mycie ich szamponem do tego rodzaju włosów. Może on być bardziej efektywny, gdy zostawimy pianę we włosach na 2–3 minuty. Wtedy ma ona czas zadziałać i rozpuścić zalegające zanieczyszczenia. 

Czasami skóra produkuje więcej sebum, ponieważ brakuje jej nawilżenia. W takim wypadku dobrze jest używać wcierek, kuracji, ampułek czy serum do skóry głowy, których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie włosów już od cebulek. Przy regularnym używaniu zauważymy, że włosy są w lepszej kondycji.

Szybkie odświeżenie włosów w razie potrzeby

Może się zdarzyć, że zapomnieliśmy umyć włosy rano, a przed nami ważne wydarzenie. Albo umyliśmy je dzień wcześniej, ale już nie wyglądają tak ładnie. W takim momencie przyda się suchy szampon. Można kupić produkty o pojemności np. 53 ml. Są one idealne do torebki i pozwalają nam odświeżyć pasma u nasady w środku dnia, po południu czy przed wieczornym wyjściem. Używanie suchego szamponu jest bardzo łatwe. A włosy uzyskają po nim świeży wygląd w kilka sekund. Zdecydowanie jest to produkt, który trzeba mieć, mając problemy z przetłuszczającymi się włosami.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%