Zamknij
REKLAMA

Czym są komórki lokatorskie, boksy garażowe i parkingowe oraz jak skutecznie zabezpieczyć piwnice

05.51, 28.11.2022 . Aktualizacja: 05.52, 28.11.2022
Skomentuj

Instalacje firmowych systemów magazynowych i dystrybucji przestrzeni charakteryzują się funkcjonalnością i możliwością efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Komórka lokatorska

Garaż, magazyn lub piwnica, to pomieszczenie bezpośrednio przynależne do mieszkania, które charakteryzuje się brakiem odrębnej własności. Tak więc komórka lokatorska nie może być sprzedawana jako samodzielny metraż i zawsze idzie w parze z przestrzenią mieszkalną, nawet jeśli nie znajduje się w jej najbliższym otoczeniu, np. za ścianą. Takie komórki pełnią funkcję dodatkowej przestrzeni magazynowej dla właścicieli mieszkań. Są one odseparowane od właściwej przestrzeni mieszkalnej, tak aby przedmioty, narzędzia czy sprzęty, których nie potrzebujemy na co dzień, mogły zostać umieszczone w strefach magazynowych. Pozwalają też na swobodne schowanie w tej przestrzeni np. rowerów. Komórki zapewniają również bardzo dobrą wentylację wewnątrz nich. Możliwe jest wyeliminowanie ryzyka gromadzenia się wilgoci, która może zniszczyć składowany towar. Zarówno w starych, jak i nowych budynkach mieszkalnych właściciele mieszkań mają przypisane takie miejsce do numeru mieszkania. Własność lokalu najemcy wynika ze wpisów w księdze wieczystej. W starych budynkach standardem było zarezerwowanie jednej komórki lokatorskiej na jedno mieszkanie. W budynkach deweloperskich, szczególnie tych najnowszych, często można spotkać się z sytuacją, w której magazyn jest osobnym aktywem, które delikwent może kupić.

Boxy garażowe

Boks garażowy to konstrukcja, która pozwala bezpiecznie przechowywać różne przedmioty. Takie boksy garażowe są szczególnie przydatne w garażach wielostanowiskowych, gdzie nie ma miejsca do przechowywania. Konstrukcja systemu pozwala na szybki i samodzielny montaż.

Zabezpieczenie piwnicy

Stałe skrzydło w piwnicy domu wielorodzinnego stanowi skuteczną barierę przed wtargnięciem intruzów do pomieszczenia. Oprócz konserw lub innych zimowych zapasów, w środku znajdują się cenne przedmioty. Jeśli więc chcesz przechowywać rower lub elektronarzędzia w bezpiecznym miejscu, powinieneś zaopatrzyć się w trwałe drzwi do piwnicy. Metalowe drzwi do piwnicy uniemożliwiają włamanie się potencjalnemu złodziejowi i nie musimy się martwić o zabezpieczenie piwnicy. Na przykład przy metalowych skrzydłach użycie dźwigni jest trudniejsze, a często wręcz niemożliwe. Ocynkowane elementy tworzą razem drzwi, które niewątpliwie poprawią wygląd całej przestrzeni piwnicy.

Pomieszczenia na jednoślady

Praktyczne zastosowanie przestrzeni, która jest do użytku parkingowego w budynku wielorodzinnym, umożliwia pomieszczenie na jednoślady czyli inaczej mówiąc boks na motocykl i rower. Nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na wygodne przechowywanie rowerów, skuterów czy motocykli. Bariery systemowe to bezpieczna opcja, która chroni mniejsze pojazdy i jednocześnie gwarantuje miejsce parkingowe, którego nikt nam nie odbierze. Ich budowa pozwala również na zastosowanie w ich wnętrzu naturalnej wentylacji.

Boksy lokatorskie

Znalezienie miejsca parkingowego na parkingu podziemnym często wymaga długiego spaceru po placu. Dzięki konstrukcji stacji właściciel zawsze ma pewność, że ma gdzie zostawić samochód po powrocie z pracy, a także zabezpieczyć go przed ewentualnymi obrażeniami. Chociaż przechowywanie dodatkowych rzeczy w specjalnych schowkach zwykle nie stanowi problemu, znalezienie dedykowanego miejsca na rowery takim problemem się staje. Często zdarza się, że jednoślady są zostawiane w miejscach publicznych, w tym w piwnicach oraz na korytarzach i schodach, co zwykle jest niezgodne z przepisami. Rozwiązaniem problemu są boksy rowerowe które można postawić za zgodą zarządcy nieruchomości np.w garażu.

Jest to dobra opcja dla tych, którzy lubią mieć dużo przestrzeni i nie lubią takiego miejsca marnować oraz cenią sobie porządek, gdyż nie wątpliwie łatwiej jest wtedy taki utrzymać.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%