Zamknij
REKLAMA

GPS rowerowe i liczniki z GPS – bajer czy praktyczne akcesorium?

08.13, 28.11.2022 . Aktualizacja: 08.14, 28.11.2022
Skomentuj

Nowoczesna technologia już dawno wkradła się w każdą dziedzinę naszego życia. Tak jest również z uprawianiem sportu. Na rynku dostępne są innowacyjne akcesoria, które pozwalają na bardziej efektywne bieganie, pływanie, a nawet jazdę na rowerze. Coraz częściej sięgamy po GPS rowerowe i liczniki z GPS do jednośladów. Czym są te produkty – zbędnym bajerem czy przydatnym elementem wyposażenia każdego fana rowerów?

Liczniki rowerowe z GPS to zaawansowane urządzenia, które bazują na systemie lokalizacji satelitarnej. Pozwalają kontrolować wiele parametrów podczas jazdy, bez odrywania rąk od kierownicy.

Czy GPS rowerowe i liczniki z GPS to zbędny bajer? A może przydatny element?

Z tego względu właśnie GPS rowerowe i liczniki z GPS to świetne produkty, które warto używać w czasie jazdy. Zdecydowanie nie są zbędnym bajerem. Umożliwiają szerokie zastosowanie w czasie uprawiania różnego rodzaju dyscyplin. Na co pozwalają te produkty? Przede wszystkim ułatwiają kontrolowanie Twoich poczynań. Przeanalizują np. czas przejazdu określonej trasy. Dzięki temu – uprawiając kolarstwo szosowe czy MTB – wiesz jak sprawdza się Twój trening i na jakie kwestie powinieneś zwrócić uwagę.

Poza tym GPS rowerowe i liczniki z GPS wskazują prędkość poruszania się jednośladu, pokazują ile czasu potencjalnie może zająć Ci przejechanie dystansu, a niekiedy nawet wyposażone są w specjalną nawigację. GPS może pokazywać także prognozę pogody, nachylenie przejechanego terenu oraz liczbę spalonych podczas jazdy kalorii. To naprawdę ciekawe sprzęty, które warto mieć na wyposażeniu w swoim domu.

Dla kogo tego rodzaju akcesoria będą świetnym rozwiązaniem?

Nie ma co ukrywać – GPS dla fanów rowerów to świetny pomysł! Przede wszystkim sprawdzi się w wykorzystaniu sportowym. Jeżeli uprawiasz kolarstwo szosowe albo stawiasz na przejazdy górskie na czas, licznik z GPS ułatwi Ci kontrolowanie swoich poczynań i postępów w czasie treningu. Będzie też wskazówką, jak jechać podczas zawodów (pokazując Ci np. prędkość z jaką się poruszasz).

To również świetny rodzaj akcesoriów do wykorzystania podczas treningów rekreacyjnych. Będziesz z łatwością kontrolować, ile kalorii spalisz i jaką trasę przejedziesz. Poza tym liczniki sprawdzają się też w wersji typowo użytkowej. Pozwalają na kontrolę prędkości, ułatwiają dojazd do celu przy pomocy wbudowanej mapy oraz – o czym wspomnieliśmy wyżej – informują kiedy dotrzesz na miejsce spotkania, do szkoły czy na uczelnię.

Nowoczesne liczniki możesz dopasować do rowerów szosowych, górskich i MTB, a także do trekkingów i miejskich jednośladów. Zwróć uwagę podczas zakupu na sprawdzenie wszystkich opcji, które posiada dany licznik, a także skontroluj czy pasuje do wielkości roweru, który posiadasz. W ten sposób masz pewność, że urządzenie będzie odpowiednio wydajne i sprawdzi się w Twoim jednośladzie.

Sprawdź wszystkie akcesoria w sklepie FabrykaRowerow.com

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%