Zamknij

Głośni sąsiedzi - co robić? 7 sposobów na odcięcie się od hałasów zza ściany

m + 09:06, 01.06.2022 Aktualizacja: 09:06, 01.06.2022
Skomentuj lassedesignen lassedesignen

Nawet najlepiej wyposażone i wykończenie ściśle pod kątem Twoich oczekiwań mieszkanie może nie być komfortowe do codziennego życia, jeśli w odpoczynku, nauce, rozmowach czy pracy przeszkadzają głośne odgłosy dobiegające od sąsiadów. Jak sobie poradzić z tym problem? Mamy na to rozwiązania, o których przeczytasz w poniższym artykule.

Życzliwa rozmowa

Zacznij od polubownego rozwiązania sprawy – po prostu zakomunikuj sąsiadowi, że jest nieco głośny i dobrze byłoby coś z tym zrobić. W rozmowie zachowuj się naturalnie i swobodnie, a najlepiej „przy okazji” wspomnij o tym problemie, podczas luźnej pogawędki na jakiś inny temat. W ten sposób być może uda Ci się osiągnąć zamierzony cel i przekonać sąsiada do zmiany zachowania bez pogarszania wzajemnych relacji.

Anonimowa skarga

Zdajemy sobie sprawę, że to dość zdecydowana reakcja, jednak niekiedy nie ma innego wyjścia niż postąpienie właśnie w ten sposób. Chodzi o przygotowanie i wywieszenie na klatce schodowej informacji z prośbą o zachowanie ciszy lokatorów wskazanego mieszkania. Ta metoda daje anonimowość i pozwala zwrócić się do kłopotliwego sąsiada bez odkrywania swojej tożsamości, a do tego jest wysoce skuteczna.

Kupno drzwi wygłuszających

Przeszkadzają Ci odgłosy dobiegające z zewnątrz, z klatki schodowej? Najlepszym sposobem na pozbycie się ich, a raczej odgrodzenie się od nich jest montaż profesjonalnych drzwi wygłuszających. To dość duży wydatek, dlatego warto w nie zainwestować także z myślą o innych korzyściach dotyczących podwyższonego standardu bezpieczeństwa czy bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Ewentualnie można zastosować piankę dźwiękochłonną pod drzwi, która w korzystnej cenie jest do kupienia pod adresem https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/pianka-dzwiekochlonna/.

Gruby dywan – sposób na hałasy z dołu

Jeżeli hałaśliwi sąsiedzi mieszkają pod Tobą, konieczne jest akustyczne zaizolowanie podłogi. Jak zrobić to tanio i skutecznie, a przy okazji praktycznie? Najlepszym rozwiązaniem jest gruby dywan, ewentualnie materiałowa wykładzina. To dodatkowa warstwa odgradzająca Twoje pokoje od hałasów dobiegających z dołu. Istnieje też możliwość zastosowania podkładów pod panele, jednak wymaga to znacznie więcej pracy.

Sufit podwieszany – metoda na odgłosy z góry

Z kolei w przypadku sąsiadów hałasujących u góry doskonałym rozwiązaniem jest budowa sufitu podwieszanego. To dość prosta i mało wymagająca pod względem finansowym konstrukcja, jednak bardzo skuteczna, gdy chodzi o izolację odgłosów dobiegających z mieszkania powyżej. Aby zapewnić jak najwyższą skuteczność, wolne przestrzenie w suficie podwieszanym warto wypełnić wełną mineralną o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych. Sama konstrukcja poza atutami z punktu widzenia akustyki jest też bardzo estetyczna i może stanowić świetną dekorację wnętrza.

Przedścianki akustyczne – rozwiązanie na hałasy z boku

Jeśli natomiast źródłem hałasów są sąsiedzi z boku, rozwiązaniem może być montaż przedścianki akustycznej na ścianie dzielącej Twoje mieszkania od pomieszczeń, z których dobiegają niepożądane dźwięki. Przy wyborze materiału wykonania płyty należy zwracać uwagę przede wszystkim na współczynnik pochłanialności dźwiękowej, który powinien być jak najwyższy.

Ustroje akustyczne – uniwersalna narzędzie wygłuszające

Odpowiednio dobrane i prawidłowo zamontowane dyfuzory, pułapki czy panele akustyczne to skuteczny sposób na wygłuszenie ścian, sufitów i podłóg przed hałasami od głośnych sąsiadów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%