Zamknij

Kryminologia w Łodzi — czy warto?

. + 12:47, 24.02.2022 Aktualizacja: 12:47, 24.02.2022
Skomentuj

Szukasz ciekawego kierunku, który pozwoli Ci spełnić swoje marzenia? Wybierz kryminologię w Łodzi! Dlaczego warto? Kryminologia to zawód rozwojowy. W połączeniu z innymi kierunkami, jak na przykład z psychologią, zapewni Ci ciekawe i stabilne zatrudnienie w rozwijającym się w Polsce zawodzie, jakim jest profiler. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Studia: Łódź nowym ośrodkiem akademickim

Choć może się wydawać, że Łódź to miasto, którego sława dawno przeminęła, to jest ono niczym Feniks. Bardzo szybko odradza się z popiołów. Po upadku przemysłu włókienniczego płynnie przeszła ona w centrum filmowe i zasłynęła jako polski Hollyłódź. Łódzka filmówka była pierwszą szkołą wyższą, która ujrzała potencjał w tym mieście – dziś jest to jeden z największych ośrodków akademickich. Jeśli zatem szukasz dobrego miejsca na studia Łódź będzie idealnym wyborem. Jest tam 11 uczelni oferujących prawie 250 kierunków studiów. Czy to nie jest dobry wybór?

Studia w Łodzi – co poza nauką?

Wybierając studia w Łodzi, wybierasz miasto z duszą. Dzięki silnie rozwijającej się gospodarce, turystyce oraz kulturze, jako student będziesz miał możliwość łatwo znaleźć dorywczą pracę. Obsługa festiwali muzycznych i filmowych, oblegane knajpki i kawiarnie na Piotrkowskiej, statystowanie przy filmach oraz masa innych możliwości! Co więcej, to miasto prawie nigdy nie zasypia, a Ty oprócz nauki będziesz mógł rozwijać się w wielu różnych kierunkach. Grupy teatralne, muzyczne, kluby sportowe – to wszystko czeka, aż do nich dołączysz!

Kryminologia studia – jaka praca po ukończeniu?

Kryminologia to dziedzina, która zajmuje się sprawcą przestępstwa, przyczynami jego działania oraz warunkami społecznymi. W przeciwieństwie do kryminalistyki nie zajmuje się dowodami rzeczowymi, ale psychologią człowieka. Co daje kryminologia studia? Wbrew pozorom to nie tylko praca w Policji. Poza pracą w służbach mundurowych (takich jak Straż Graniczna, Służba Więzienna, czy Żandarmeria Wojskowa), pracę po kryminologii można znaleźć także w sektorze prywatnym, nie tylko w biurze detektywistycznym, ale także w sektorze ochrony osób i mienia oraz w firmach zajmujących się przeciwdziałaniem patologiom społecznym. Najwybitniejsi mają także szanse na pracę w służbach specjalnych, a także w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Kryminologia – jakie przedmioty na studiach?

Chcąc iść na kryminologię, możesz się zastanawiać jakie przedmioty będą Cię obowiązywały. Na tym kierunku czekają się takie wyzwania jak: wiktymologia, symptomatologia kryminalna, psychopatologia, profilowanie psychologiczno-kryminalistyczne, a także przedmioty ścisłe takie jak laboratorium kryminalistyczne. Przedmioty te przygotują Cię do pracy w szerokim aspekcie, jaki obejmuje kryminologia. Dlatego też, po ukończeniu studiów licencjackich warto wybrać bardziej wyspecjalizowane studia magisterskie oraz studia podyplomowe. Dzięki nim zarysujesz swoją dalszą karierę zawodową.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MisiaMisia

0 0

Kutno to moje miasto, ale nie było tutaj kierunku, który chciałam studiować. Kusiła mnie kryminologia. Z drugiej strony, z wyprowadzką też nie było mi po drodze, więc ostatecznie wybór padł na WSKZ. Poleciła mi je moja koleżanka, która tam robiła inny kierunek. Wszystkie wykłady i materiały są udostępniane na platformie,  a zajęcia odbywają się w formie online  i  można się uczyć kiedy się chce i kiedy ma się czas. To rozwiązało mój problem z przeprowadzką, ponieważ uczę się ze swojego miasta. 

13:01, 19.07.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%