Budując lub remontując dom, coraz częściej decydujemy się na montaż ogrzewania podłogowego. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne i komfortowe w użytkowaniu, ale także doskonale wyglądające i w dłuższej perspektywie, bardziej ekonomiczne niż tradycyjne grzejniki. Pragnąc cieszyć się kompatybilną pracą całego systemu, musimy jednak na początku zainwestować w odpowiednie sterowniki. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?
Sterowanie systemem wodnego ogrzewania podłogowego należy dobrze zaplanować. Jednym z popularnych sterowników jest układ regulacji pogodowej, który dostosowuje temperaturę wody zasilającej instalację, do temperatury panującej na zewnątrz. Oczywiście w tym przypadku konieczny jest montaż dodatkowego, wewnętrznego czujnika. Jeszcze innym sposobem jest montaż termostatu w każdy z ogrzewanych pomieszczeń. Wówczas ogrzewanie uruchamia się tylko w wybranych pokojach, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej określonego pułapu. Ustawiając temperaturę bazową na termostacie, zwróćmy uwagę na przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. W łazience temperatura powinna być zawsze o kilka stopni w porównaniu do pozostałych części mieszkania, z kolei w sypialni temperatura ta powinna być nieco niższa. Ostatnia z popularnych metod kontroli temperatury powietrza w naszym mieszkaniu dotyczy czasu. Na panelu kontrolnym możemy ustawić, w których godzinach ogrzewanie ma być czynne, dzięki unikniemy tracenia energii, w sytuacji, gdy jesteśmy w pracy.
Kliknij i wybierz odpowiednie sterowniki do ogrzewanie podłogowego → https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-podlogowki,c28.html
Jeśli już wiemy, w jaki sposób chcemy zaprogramować cykl naszego ogrzewania - musimy zdecydować czy cały system ma mieć charakter przewodowy, czy bezprzewodowy. Systemy bezprzewodowe składają się z odbiornika i nadajników. W tym przypadku nadajnikami są czujnikami, które przekazują do odbiornika umieszczonego bezpośrednio przy urządzeniu grzewczym informacje na temat temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Na podstawie danych z nadajnika, odbiornik włącza lub wyłącza ogrzewanie. Urządzenia bezprzewodowe są jednak zasilane bateriami i wymagają co jakiś czas kontroli, w celu sprawdzenia, czy akumulatory nie wymagają wymiany. W przypadku instalacji przewodowych nie musimy się tym martwić, gdyż wszystkie elementy podłączone są do sieci elektrycznej. Jeśli w naszej okolicy nie występują częste awarie prądu, urządzenie będzie działało wręcz bezawaryjnie. Przewodowy system może zostać także podłączony do instalacji fotowoltaicznej. Główną wadą tego typu instalacji jest fakt, że koniecznie musimy zaplanować ją już na etapie budowy lub generalnego remontu naszego domu.
Wykorzystanie inteligentnych sterowników pozwala niemal całkowicie zautomatyzować system zarządzania ogrzewaniem w naszym domu. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu możemy kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu mieszkania za pomocą nowoczesnego panelu sterującego. Niezależnie od tego, czy wybierzemy system przewodowy, czy bezprzewodowy, pamiętajmy o tym, aby przy zakupie kierować się przede wszystkim jakościową sprzętu. Tanie, importowane z dalekiego wschodu sterowniki bywają niezwykle awaryjne, a ponadto ich serwisowanie jest w znacznym stopniu utrudnione. Wybierając renomowanego producenta sterowników mamy nie tylko gwarancję bezawaryjnej pracy systemu, ale także doskonałą obsługę klienta. Zakup inteligentnych sterowników do ogrzewania podłogowego to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać firmę o ugruntowanej pozycji na rynku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz