Zamknij

Podsłuchy dla początkujących ? co warto wiedzieć?

m + 16:11, 20.11.2020 Aktualizacja: 13:50, 22.11.2020
Skomentuj

Urządzenia nagrywające to ogromne możliwości dla firm i osób prywatnych. Podsłuchy dla początkujących nie powinny być jednak problemem. Są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Natomiast sam wybór sprzętu, ze względu na ogrom rynku, może stanowić kłopot. Postanowiliśmy zebrać podstawowe informacje o urządzeniach tego typu i opisać je w poniższym tekście!

Od czego zacząć? Jakie są podsłuchy dla początkujących, a jakie dla zaawansowanych użytkowników? Zacznijmy od podstaw – jakie są typy urządzeń nagrywających z ukrycia?

Podsłuchy dla początkujących – jakie typy powinieneś znać?

Na początku przedstawimy Ci typy podsłuchów. Jednym z najbardziej podstawowych jest podsłuch nagrywający. Urządzenie to fizycznie znajduje się w pomieszczeniu śledzonego obiektu. Może np. przybrać formę małego i zakamuflowanego (np. w pendrive) dyktafonu. Podsłuch nie będzie wymagał Twojej dłuższej obecności w pomieszczeniu – jednak najpierw będziesz musiał go podrzucić, a później odebrać.

Podsłuch na odległość umożliwia podsłuch GSM na kartę SIM. Jego niewątpliwą zaletą jest całkowicie nieograniczony zasięg, bo zasada jego działania jest podobna do telefonu. Dzwonisz na numer karty SIM umieszczonej w urządzeniu podsłuchowym. To aktywuje się i umożliwia nasłuchiwanie dźwięków. Wady? Polegasz na operatorom sieci komórkowych i dezaktywacja karty lub utrata zasięgu odcina Cię od nasłuchu. Taki system nie jest też anonimowy – karta SIM musi być zarejestrowana na konkretnego właściciela, więc w przypadku wykrycia urządzenia, śledzony obiekt może Cię rozpoznać. Podsłuchy GSM często wykorzystywane są jednak, jako podsłuchy dla początkujących.

[Podsłuchy dla początkujących powinny być łatwe w obsłudze. Do współpracy z podsłuchem GSM wystarczy smartfon (Photo by Selwyn van Haaren on Unsplash)]

Bardzo zaawansowaną, anonimową i skuteczną formą są podsłuchy radiowe i kwarcowe. Te całkowicie omijają technologię GSM. Podsłuchiwany obiekt musi znajdować się w okolicach niewielkiej pluskwy (zasięg ich mikrofonu  może dochodzić nawet do 15 metrów). Do Ciebie należy natomiast nasłuch za pomocą specjalnego odbiornika. Sprzęt jest bardzo bezpieczny, bo nawet wykrycie pluskwy nie doprowadzi podsłuchiwanej osoby do Ciebie. . Choć rozwiązanie takie jest niestety droższe gwarantuje najlepszą jakość pozyskanego materiału.  Ponadto podłączając do odbiornika  urządzenie rejestrujące zachowujesz wszystkie nagrania nawet w przypadku wykrycia nadajnika.

Jakie mogą być powody podsłuchu?

Na początku pamiętaj, żeby – przed przystąpieniem do działania – skonsultować się z prawnikiem. Nie każdy i nie w każdej sytuacji może zakładać podsłuchy i korzystać z ich dobrodziejstw. A jakie są najczęstsze motywacje do podsłuchiwania?

Wśród wymienianych powodów są problemy w domu (zdrady, przemoc), kłopoty z pracodawcą, pracownikiem lub wspólnikiem (mobbing, nieuczciwa konkurencja), trudności w sprawach administracyjnych i udowodnienie przestępstwa (np. łapówki w urzędzie, szpitalu itd.). Poza tym podsłuchujemy również w celu zabezpieczenia bliskich (instalując podsłuch do kontroli osób starszych, dzieci, niani lub nawet jako elektroniczna niania).

Jak widzisz, motywacji jest naprawdę wiele. A jakie podsłuchy dla początkujących wybrać?

Który podsłuch jest dla Ciebie?

Jeżeli wybierasz urządzenie podsłuchowe, przemyśl jak chcesz go wykorzystać. Jeżeli masz zamiar rejestrować spotkania i np. udowadniać łapówkę, zwróć uwagę na małe rejestratory, zakamuflowane w urządzeniach codziennego użytku (np. w zapalniczce lub zegarku).

[Podsłuch w długopisie będzie świetnym rozwiązaniem dla pracowników lub właścicieli firm (fot. materiały własne)]

Gdy natomiast chcesz udowodnić nieuczciwość pracownika, pracodawcy, współmałżonka, albo masz zamiar nasłuchiwać dłużej – postaw na sprzęt z pojemną baterią (lub możliwością podłączenia zasilania sieciowego). Dlaczego? Choć są one droższe, to mają często funkcję detekcji głosu (włączają się przy wykryciu mowy), lepszą czułość mikrofonu (nawet 15 metrów czystego dźwięku) i ułatwienia takie jak podsłuch na żywo. Oczywiście, pamiętaj, że każda dodatkowa opcja kosztuje. Jeżeli nie potrzebujesz słuchania w czasie rzeczywistym, a wystarczy Ci późniejsze odsłuchanie materiałów, to przeznaczone środki dołóż do innych parametrów (np. czułości mikrofonu).

Poza standardowymi podsłuchami, możesz wybierać również mniej typowe rozwiązania do podsłuchu. Wśród nich znajdziesz mikrofony kierunkowe, które pozwolą „ściągnąć” głos z dużej odległości czy mikrofony sejsmiczne do podsłuchu przez ścianę.

Na koniec pamiętaj o unikaniu chińskich zamienników. Sprzęty te to najczęściej jednorazowe zabawki, które błyskawicznie się psują, a ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Najtrwalsze i skuteczne urządzenia znajdziesz na spy-center.pl, gdzie dostępne są również inne akcesoria szpiegowskie i nie tylko!

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%