Zamknij
REKLAMA

Czy altanka w ogrodzie jest potrzebna

15.20, 17.02.2017 Pismak
Skomentuj

Ogród najczęściej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie domu i wielu właścicieli zastanawia się nad celowością budowy altanki ogrodowej.

Drewniane altanki w ogrodzie

Budowanie altanki w małym ogródku przydomowym mija się z celem. Kradniemy przestrzeń, która może być przeznaczona pod zieleń i nie ma to większego znaczenia ze względu na jego funkcjonalność. Wystarczy stół i parę krzeseł, które w każdej chwili możemy schować do domu.

W przypadku większych ogrodów altana to przede wszystkim miejsce dające schronienie przed deszczem i słońcem, a także możliwość wyciszenia się i przeczytania ciekawej książki. Odpowiednio zaprojektowana służy do organizowania spotkań towarzyskich na wolnym powietrzu i wspólnego grillowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnej cenie, a więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swoich możliwości finansowych. Koszty dodatkowo obniży zakup altany do samodzielnego montażu.

Więcej zdjęć altan na https://www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe

Na co warto zwrócić uwagę

Jednym z najważniejszych kryteriów jest wielkość altanki. Z jednej strony determinowana jest przepisami prawa budowlanego (25 lub 35 m2) z drugiej strony ilością osób, które będą z niej korzystać.

Drugim ważnym elementem jest gatunek i jakość drewna użytego do budowy. Najczęściej stosuje się drewno z sosny, świerka lub modrzewia, bardziej wymagający klienci mogą wybrać drewno skandynawskie. Bez względu na gatunek drewno powinno być dobrze wysuszone i zaimpregnowane, najlepiej pod ciśnieniem. Dzięki temu nie będzie się odkształcało i zostanie zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korników. W zależności od przeznaczenia altany ogrodowej wybieramy wykończenie ścian. Do ochrony przed słońcem i deszczem wystarczą ścianki ażurowe, ochronę przed wiatrem zapewnią tylko pełne ściany. Oznacza to dodatkowe koszty związane z montażem okien i ewentualnie drzwi.

Na koniec do ustalenie pozostają tylko elementy estetyczne, czyli kształt (na planie koła, kwadratu lub wieloboku), kształt i rodzaj dachu. A potem przez wiele lat możemy w altance cieszyć się ciszą i spokojem.

 

Artykuł sponsorowany

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%