Zamknij
REKLAMA

Strajk kobiet w Kutnie. Głosy za i przeciw

18:30, 20.11.2020 | O.R
Skomentuj fot. Olga Kucharczyk
REKLAMA

Nieprzerwanie trwa strajk kobiet. W każdy poniedziałek października i listopada czerwone błyskawice, hasła antyrządowe i wolnościowe pojawiały się również na ulicach Kutna. Zebraliśmy głosy oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych, którzy spacerują z hasłami  #będzie wojna,  Myślę, czuję, decyduję, Moje ciało, mój wybór, Wolność kobiet, Prawa kobiety prawami człowieka, Wybór, nie zakaz, Wyrok na kobiety, Rząd pod sąd i  w……...ć oraz tych mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, którym forma tego protestu nie odpowiada lub nie zgadzają się z poglądami protestujących.

- Trybunał Konstytucyjny orzekł wyłącznie w kwestii przesłanki eugenicznej uzasadniającej przerywanie ciąży. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu - powiedziała sędzia Julia Anna Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z PAP.

Treść orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wywołała oburzenie środowisk lewicowych i liberalnych oraz kobiet, które jak mówią chcą mieć wolność wyboru w zakresie decyzji o urodzeniu dziecka niepełnosprawnego, które albo umrze zaraz po urodzeniu z uwagi na liczne albo ciężkie wady, albo będzie się nim trzeba zajmować do końca życia. Klementyna Suchanow z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet mówiła - Ta wojna już trwa, a posuwanie się dalej to jest wypowiadanie totalnej wojny.

- Od dnia kiedy karykatura TK pod wpływem partii PiS wydała niezgodny z konstytuują pseudo wyrok w Kutnie protestujemy. W pierwszym tygodniu przez ponad tydzień na ulicach naszego miasta protestowały setki osób. Protesty były pokojowe, policja nie odnotowała żadnych problemów. Miasto nie ucierpiało w wyniku naszego zachowania. Koronnym momentem był protest w Warszawie, w którym brały również osoby z Kutna. W stolicy zebrało się ponad 100 tysięcy osób, a w całej Polsce protestowało około miliona. Determinacja kobiet i wspierających je mężczyzn doprowadziła do tego że PiS się przestraszył i nie publikuje pseudo wyroku TK. Obecnie spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałki. Protestujemy wtedy przeciwko antypolskiej polityce PiS i Konfederacji i rozmawiamy o bieżącej sytuacji w kraju. Jeżeli chodzi o zachowanie policji to widzimy dużą różnicę w jej zachowaniu. Na początku ograniczali się do zabezpieczenia przemarszu. Obecnie widać że działają tak żeby "wyciszyć" protesty. Nie mniej jednak zachowanie policji oceniam dobrze i profesjonalnie. Nie przekraczają swoich uprawnień, a i my nie prowokujemy ich tak ja kto robili faszyści na marszu 11 listopada w Warszawie. W kolejnych tygodniach nadal będziemy protestować przeciwko pseudo wyrokowi TK, ale także przeciwko niszczeniu polskiej gospodarki, układowi kolesi PiS okradających Polskę, niszczeniu praworządności oraz zawłaszczania Polski przez zdrajców z PiS i Konfederacji - mówi Sebastian Walczak, Nowa Lewica Kutno, organizator strajku w mieście róż. 

Co mówią strajkujące kobiety? 

 Mówi Daria Walczak-Małecka z Warszawy, uczestniczka strajku w Kutnie

Pochodzę z Kutna, a teraz mieszkam w Warszawie. Podczas strajku rzeczywiście byłam tymczasowo w rodzinnym mieście i podobnie jak kutnianki wzięłam udział w proteście. Znam trochę realia kutnowskie i muszę przyznać, że zaskoczyła mnie liczba biorących udział w strajku dziewczyn i chłopaków. Jest ich naprawdę dużo. Mój podziw jest o tyle większy dla protestów w małych miastach, bo tutaj każdy się zna, nie ma takiej anonimowości, jak w dużych miastach. Często też te małe miasta są bastionem partii rządzącej. Mega brawa za odwagę!

Dlaczego jest ten protest? Nie godzę się na to, żeby rządzący i partia rządząca oraz głównie mężczyźni dyktowali mi, kobiecie, jak mam postępować ze swoim ciałem, ze swoim sumieniem, zabierają mi wybór, ograniczają mi prawa. Prawa nie tylko kobiety, ale prawa człowieka. I wbrew nazwie „Strajk kobiet” ten protest nie jest tylko nasz kobiet, to również protest rodzin, partnerów, mężów, którzy na to się nie godzą. To prawo (wynik orzeczenia TK) jest wyrokiem na kobiety, mężczyzn i rodziny. Mamy w Polsce de facto zakaz aborcji, ale rządzący nic nie robią, aby zapobiegać niechcianym ciążom. Jesteśmy najgorszym krajem w Europie jeśli chodzi o dostęp do antykoncepcji, nie mówiąc o edukacji seksualnej. Rządzący boją się wręcz tej edukacji. Pytanie czego tak się boją radykalni prawicowcy? Dostęp do aborcji nie oznacza ustawiania się kobiet w kolejkach do niej. Możliwość aborcji nie nakazuje kobietom jej wykonania. To jest po prostu możliwość wyboru. Nikt nie może mi powiedzieć co mam zrobić. Nie każda kobieta będzie gotowa na to żeby urodzić dziecko chore, niepełnosprawne, z wadami które spowodują, że za chwilę ono umrze. Nie każda też kobieta będzie gotowa na to, żeby urodzić dziecko chore, niepełnosprawne, którym będzie musiała zajmować się do końca życia. I po to jest wybór. Każda kobieta musi sama zdecydować czy chce takie dziecko urodzić, czy nie i nikt nie może mówić jej mówić jak ma się w związku z tym czuć i co ma czuć. To sprawa tylko i wyłącznie osobista. I to jest nasze konstytucyjne prawo, które jest nam, kobietom odbierane. Ale też próbując od innej strony – rządzący tak bardzo pięknie mówią o dzieciach nienarodzonych, o płodach, bo to też jest ocena kobiety czy nazwie je dzieckiem czy płodem, gdyż jest to kwestia arbitralna. I dopóki jest w niej, jakby należy do państwa, a jak kobieta urodzi, to już na pomoc nie ma co liczyć. Pomoc dla dzieci niepełnosprawnych jest tak znikoma, że chce się płakać. Słuchałam wypowiedzi jednej pani poseł z PiS, która na pytanie: jaką pomoc mogą uzyskać rodziny dzieci niepełnosprawnych, odesłała do organizacji pozarządowych, do fundacji – to są jakieś kpiny! A gdzie jest państwo?

 Mówi Daria Walczak-Małecka z Warszawy, uczestniczka strajku w Kutnie

Jedną z wielu, ale też jedną z bardziej denerwujących kwestii jest to, że władzy i kościołowi najbardziej doskwiera używanie wulgaryzmów, to że jesteśmy nieustępliwe. W rozumieniu obecnej władzy i kościoła kobieta nie ma najwyraźniej prawa do wyrażania swojego zdania, ma się kajać i za wszystko przepraszać. I może to tak oburza. Zadam więc pytanie: dlaczego kościoła nie oburzała nagonka na mniejszości seksualne ze strony rządu? Dlaczego nie oburzał protest niepełnosprawnych? Kościoła nie oburza, że widzimy zorganizowanych strażników Jezusa czy kościoła, jak ich zwał, a są oni przecież prawicowymi bojówkarzami. Oburzają się za wulgaryzmy, nie szukając przyczyny takiego języka, który jest po prostu wyrazem przekroczenia granicy. I sam kościół na równi z partią rządzącą są sobie winni. Partia rządząca tak przekroczyła granice, że już nie da się tego cofnąć. Ten gniew, który wzbierał w społeczeństwie, musiał się rozlać. Partia rządząca w bardzo krótkim czasie zniechęciła do siebie, delikatnie mówiąc, dosłownie wszystkich – nauczycieli, sędziów, jest nagonka na lekarzy, na pielęgniarki, na górników, na rolników, przedsiębiorców. A na końcu uderzają w kobiety, rodziny, ograniczając prawa człowieka. A prawa człowieka nie mają przynależności do partii, należą się one każdemu. Nie można ich ograniczać, zabierać. Nie godzę się na to i uważam, że protesty są jak najbardziej słuszne, bo to się wręcz nie mieści w głowie, W europejskim, cywilizowanym, mogłoby się wydawać kraju, walczymy o podstawowe prawa człowieka. I my się w tej walce nie poddamy, i będziemy walczyć do upadłego!

- Kobiety muszą mieć wybór, bo prawa człowieka są przecież prawami kobiet. Nikt nie może ingerować w moją macicę, jeśli się na to nie zgodzę. Prawo do legalnej aborcji jest bardzo ważne. Prywatnie nie jestem za aborcją, kiedy nie chciałam mieć dzieci, a zaszłam w ciąży nie usunęłam jej. To zawsze jest dramatyczny wybór. Jeśli państwo jest prorodzinne powinno też zabezpieczyć te dzieci, które mają niepełnosprawności, a ich rodziny nie mają środków do życia – mówi Maria, mieszkanka Kutna. - Niepełnosprawność dzieci to trudna miłość, nierzadko okupiona poświęceniami, wyrzeczeniami, trudnymi historiami. Wcale tego nie oceniam. Słuchałam kiedyś wypowiedzi matki niepełnosprawnego syna, dla której on jest ogromnym szczęściem. Mówiła jednak również to, że ona sama ma też wielkie szczęście, bo jej partner nie porzucił jej w sytuacji kiedy okazało się, że ich dziecko jest niepełnosprawne i są w stanie utrzymać syna, wyjeżdżać z nim na wakacje etc. Wiele kobiet nie ma takiego szczęścia i zostają same, zarabiają zbyt mało, muszą więc prosić się o pieniądze. To upokorzenie.

- Nielegalne jest teraz przerywanie ciąży z powodu wad genetycznych płodu. Jeśli ciąża jest patologiczna to życie i zdrowie kobiety jest też przecież zagrożone – dodaje Karolina - Uważam, że utrudniając badania prenatalne przyszłym matkom ich życie już w tym momencie jest zagrożone. A już w ogóle nie ma opieki nad matką z dzieckiem niepełnosprawnym w szpitalu, objęcia ich opieką od psychologicznej po medyczną specjalistyczną. Rodzice są często zostawieni sami sobie z wiadomością, że mają niepełnosprawne dziecko. Nikt nie zważał również na to, że dotychczas na jednej sali obok matki po aborcji eugenicznej, lub takiej której właśnie zmarło nowonarodzone dziecko leży szczęśliwa matka z noworodkiem.

- Protestujemy, bo to są sprawy powszechne, codzienne. Co dzień jakaś kobieta dowiaduje się, że poroniła, że straciła dziecko, że urodzi je martwe lub niepełnosprawne. Chodzi o to aby kobiety miały ten wybór, choć uważam go za dramatyczny. I nie jest to wybór tylko dziewczyny, która „wpadła” jak to się mówi. Jeśli dochodzi do takiego wyboru to jest on tragiczny, czasem ekonomiczny, zdroworozsądkowy. Aborcja była, jest i będzie. Za granicą istnieją organizacje, zresztą w Polsce też, które pomagają, więc ten prawny zabieg Trybunału Konstytucyjnego to jakieś pozory – mówi dziewczyna.

- Walczymy o procedury i opieką dla kobiet, żeby aborcja była legalna, żeby można było to zrobić bez napiętnowania społecznego, żeby były rzetelne statystyki – mówi mieszkanka Kutna. - Aborcja zawsze była, można było to zrobić tym symbolicznym wieszakiem, albo zwyczajnie mieć ten proceder pod kontrolą, opieką, wsparciem itp. To z kolei jest wybór rządzących.

- Kuriozalna jest walka na symbole w tym państwie. Domyślamy się jako społeczeństwo dlaczego pewne działania są podejmowane, dlaczego w danej chwili coś się dzieje, o czymś się głośno mówi itp. Ja czułam, że nie mogę nie wyjść właśnie teraz na ulicę, przekroczono granicę – dodaje dziewczyna.

Co mówią przeciwnicy strajku kobiet?

- Dla mnie życie jest najważniejsze. Nigdy nie stanęłam przez takim wyborem, wszystkie ciąże były zdrowe, wszystkie urodzone dzieci były zdrowe. Trudno mi jednak wyobrazić sobie, że nie wierzyłabym w cud narodzin do końca. Dziękuję Bogu za to, że nie miałam takiego wyboru. Tak zostałam wychowana i wierzę, że skoro spotkałoby mnie doświadczenie chorego, niepełnosprawnego dziecka to bym je przyjęła i próbowała z nim żyć - mówi pani Mariola. 

- Bardzo nie podoba mi się upolitycznienie strajku. Jestem osobą wierzącą i przeszkadzają mi, osobiście dotykają mnie ataki na kościoły, na duchowieństwo, obrażanie symboli mojej wiary. Uważam, że policja powinna w takich sprawach ostro reagować. Moim zdaniem kobiety mają przecież wybór nie zachodzenia w ciążę, bowiem dostępne są środki antykoncepcyjne, prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne i inne środki. A tym które nie chcą wychowywać niepełnosprawnych dzieci, pozostaje przesłanka o zagrożeniu życia i zdrowia kobiety, mogą z niej skorzystać - mówi Katarzyna. 

- Mnie kompromis pasował - mówi pan Radosław - ale tu widać, że nie chodzi o przywrócenie kompromisu, tylko aborcję na życzenie. Strajk przejęła lewica, to już jest upolitycznione, to nie jest ruch społeczny, to inicjatywa polityczna, przecież widać, kto tymi demonstracjami kieruje, kto tam przemawia. Jeszcze ten język - wulgaryzmy, agresja na Kościół, zakłócanie nabożeństw, niszczenie pomników. Pokazali, że wcale nie są lepsi od PiS - to jak oni chcą innych przekonać do siebie? Nic dziwnego, że większość ludzi nie chce mieć z tym nic wspólnego. Ja bym się wstydził iść w takim proteście.

- Przykro mi, że tak młode osoby biorą udział w proteście. Co te dziewczyny, dziewczynki wiedzą o życiu, o seksie, o matczynej miłości, w ogóle o świecie? W ich ustach wszystkie hasła stają się puste i śmieszne. Jestem kierowcą, protest spokojnie mógłby się tak odbyć, aby innym nie strajkującym nie przeszkadzać, nie szkodzić. Postawa policji, słaba, ochraniali strajk, potem ochraniali budynki w których są biura posłów. Uważam, że tak być nie powinno - mówi mężczyzna. 

- Jestem przeciwko aborcji na żądanie. Każde życie jest cenne, każdy człowiek zasługuje aby się urodzić i żyć - mówi kobieta w średnim wieku. - Jak taka mama czy małżeństwo, para nie chce, nie może wychowywać takiego dziecka, niech przynajmniej nie zabiera mu życia, inni się nim zajmą i być może pokochają.

- Co robi policja? - denerwuje się pani Alicja - Dlaczego ich nie legitymuje? Dlaczego nie egzekwuje przepisów epidemicznych? To jakieś święte krowy? Gdzie są rodzice tych nastolatków? Wiedzą, że ich dzieci piszą hasła językiem z filmów porno? Przyjechaliby do policyjnej izby dziecka odebrać swoje córki, to by zobaczyli, co im w głowach siedzi. Z przyzwolenia na takie ekscesy rodzi się demoralizacja.

- Teraz takie czasy, że wygoda najważniejsza - ubolewa pan Czesław. - Wie pani, jak to teraz mówią: komfort. Nieplanowane dziecko w tym przeszkadza. Jak ktoś przeżył wojnę, komunę, stan wojenny, to wie, co najważniejsze w życiu. Na pewno nie skrobanka. Jakaś pani w telewizji mówiła, że ona pszczołę adoptuje, a dziecka nie chce, bo ma mieszkanie za małe. Świat na głowie stanął.

W sieci pojawił się ruch #niestrajkuje, wyrażający dezaprobatę na postulaty strajku kobiet. Wielu przeciwników pisze: - nie utożsamiam się ze strajkiem i z jego wulgarną formą.  - Nie wszystkie kobiety tak myślą, jak manifestujące z czerwoną błyskawicą na maseczkach.

- Byłam zdziwiona liczebnością strajku kobiet w Kutnie. My się tu wszyscy znamy, kojarzymy. Przeszkadza mi, że widzę osoby które znam chociażby z widzenia, a wykrzykiwały one okropne hasła przy kościele. Obawiam się zajadłości i wulgarnych zachowań. Jaki to przykład dla młodszych i najmłodszych? - mówi seniorka.

Do redakcji na początku listopada przyszedł  list mieszkańców Kutna, który był też skierowany do prezydenta Kutna:

My mieszkańcy Kutna jesteśmy oburzeni ostatnimi wydarzeniami, które odbyły się w niedzielę przed Kościołem św. Wawrzyńca gdzie sprofanowano pomnik Świętego Jana Pawła II przez grupę protestantów z Lewicy oraz Martyny Stasiak członkini PO. Wyzwiska, bluźnierstwa, obelgi wobec religii i profanacji pomnika o czym pisały media zasługują na potępienie.

Jesteśmy chrześcijanami oraz ludźmi wierzącymi a także praktykującymi. Większość mieszkańców Kutna jest oburzona tą sytuacją, zwłaszcza zgromadzeń w czasie panującego wirusa. 

Mamy nadzieję, że Pan Prezydent stanie za lokalną społecznością, która reprezentuje poszanowanie dla religii i prawa. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (37)

KutnoKutno

4 3

Kutno jest średnim miastem. 19:00, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolnosciowiecWolnosciowiec

14 7

Proponuje zrownanie wszystkiego ze wszystkim i wszystkich ze wszystkimi. Kobiety do kopalń, stoczni i wojska...mezczyzni na porodowki, do salonow kosmetycznych i przedszkoli. Pelna aborcja dla wszystkich nie tylko do 9 miesiaca, ale rowniez po urodzeniu. I oczywiscie likwidacja obowiazku alimentacyjnego, ktory w wiekszosci spoczywa na facetach 19:36, 20.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SwSw

3 2

Do garów 18:49, 21.11.2020


OntukeOntuke

1 2

A durni do waruatkowa 07:37, 22.11.2020


JaJa

6 2

Jestem za a nawet przeciw 20:01, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mironmiron

11 9

Gdy kobitki są nieszczęśliwe, to szukają czegoś na ulicy, chcą zaistnieć 20:18, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickoNicko

0 7

Mironie! A jak masz chęć, to siedzisz w kącie i zabawiasz się prąciem? 23:21, 20.11.2020


RyśRyś

16 8

Biedne bo nie mądre, rozsądne kobiety nie szukają wrażeń na ulicach ! 22:47, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie dla dyktatury!Nie dla dyktatury!

13 8

Popieram postulatu Strajku Kobiet, a odwoływanie się dziś do religii.... Słabiutkie. Kler dziś ma inny problem, problem pedofilii. Te dyrdymaly niczym nieuzasadnione naukowo nie mają prawa wpływać na decyzje kobiet. Jeśli płód jest niewykształcony w stopniu umożliwiającym jego przeżycie po narodzinach to nie może być mowy o narodzeniu. Kobieta ma prawo zdecydować o usunięciu ciąży i nikt, powtarzam nikt nie ma prawa jej tego zabronić. Ci zaś którzy uciekają się do Boga niech siebie jemu polecają i tylko siebie, za innych zaś niech nie decydują. Sama urodziła zdrowe dzieci a będzie komuś dyktować jak ma żyć z ciążą która nie ma szans na przeżycie. Tutaj takich "mądrych" przy tym wulgarnych i chamskich komentarzy elektoratu PiSowskiego nie brakuje. Często można zauważyć jakim słowotokiem są kierowane i z jakimi błędami. To o czymś świadczy. Osobiście byłem świadkiem jak mężczyzna zrywał plakaty ⚡ ze słupów ogłoszeniowych. Oczywiście doszedłem i zwróciłem typowi uwagę, jednocześnie pytając czemu to zrywa. Ten polmozg nie wiedział o czym jest mowa ale PiS tego nie popiera to znaczy że to jest złe. W jakim my kraju żyjemy . Kolejne półmozgi nauczyly się krzyczeć Niemcy, Francja... Czy wiecie że Przyłębska ta od TK, tak ta od tego bubla prawnego mieszka w Niemczech. Ale to pasuje bo przecież mąż ambasadorem w Niemczech. I to wam nie przeszkadza co? O jaką Polskę wy walczycie elektoracie PiS? Ja nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem LGBT ale dziś jest to dla mnie sprawa drugorzędna. Dziś najważniejsze jest aby ten pseudo rząd przestał istnieć. Kaczyński musi stanąć przed TS. Tego dnia jak i w dniu obalenia PiSu wywieszam biało-czerwoną. Niech żyje wolna Polska! 22:53, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alaala

7 3

Z WOLI IMAMA Jarosława DZISIAJ zakrywacie twarze Jak muzułmanki. A OD JUTRA - NABOŻNY SEX i masowe porody. 23:01, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickoNicko

11 6

Wzburzona pani Alicja ma swoiste poczucie demokracji. Zadziwiające jest też to, że przyznaje się do znajomości języka filmów porno. Chyba nie za wiele się w tych filmach słyszy dialogów. 23:31, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TairawTairaw

11 8

,,DZIECKO JEST BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM", TAK MÓWIĄ NORMALNE NIEWIASTY, TAK MÓWIŁA MOJA
BABCIA!!! RESZTA JEST MILCZENIEM...!!!
P.s. Jest tyle przyjemniejszych rzeczy od b.z.y.k.a.n.i.a na tym świecie, nie rozumiem tego protestu !!! 00:54, 21.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wlc@Wlc@

1 0

A co jest przyjemniejsze, nie powiedziałbyś? Co? Powiedz proszę! 16:15, 21.11.2020


hcucanalhcucanal

4 1

Jak babcia była w wieku rozrodczym nikt nie mógł w fazie rozwoju płodowego dziecka stwierdzić czy jest zdrowe czy chore. Dzisiaj dobry Bóg dając człowiekowi wolna wole i rozum, dał możliwość zbadania takiego dzieciątka i podjęcie decyzji matce, czy wspólnej decyzji z małżonkiem. W sumienie tej matki niech nie wchodzi ani polityk, ani duchowny. Ona będzie się rozliczać z tego przed kimś innym. Polityk zabierający jej to prawo, nie jest ponad Panem Bogiem. Każdy kto ma okulary na nosie też jest ofiarą cywilizacyjnej ingerencji w niedoskonałość jaka obdarzono niedowidzącego przy narodzeniu i nikt, tego nie neguje. Tak samo za sto lat ktoś będzie się śmiał z tego, że w 21 wieku byli ludzie, którzy nie chcieli korzystać z dobrodziejstwa badań prenatalnych. 16:30, 21.11.2020


ad vocemad vocem

1 0

Jest taki motyw w g.w.i.e.z.d.n.y.c.h. w.o.j.n.a.c.h << orgazm i obiad w jednej pigułce >> << nie idź
interlokutorze powyżej tą drogą >>
Faktem też jest, że z perspektywy czasu pewne rzeczy wydają się naprawdę absurdalne, przecież
jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku murzyni nie mogli jeździć komunikacją miejską, a Awruk
bez pytania się nie napił...
A jak wytłumaczyć fakt, że tych nieszczęśliwych dzieci rodziło się kiedyś mniej...???
A dlaczego w Łodzi np. na 100 ślubów jest 50 rozwodów...???
A dlaczego Elton John jest mamą... ???
A dlaczego największym stanem schizy jest uwiedzenie nieletniego...???
Rozumiesz coś z tego aniołeczku ??? Może i lepiej, że nie rozumiesz... 18:36, 21.11.2020


Tomasz BukowiczTomasz Bukowicz

16 3

Trochę faktów o których zapewne protestujący nie wiedzą a ten antypolski parch Sebastian Walczak doskonale to wykorzystuje.w Polsce generalnie aborcja na życzenie jest i będzie w przyszłości niemożliwa.po pierwsze- taka ustawa wiąże się dzisiaj ze zmianą konstytucji.tutaj jest potrzebne 2/3 posłów czyli nieco ponad300 .oprócz tego ustawę musi też podpisać proaborcyjny Prezydent a na końcu TK.
drugi powód tego że taka ustawa nigdy nie wejdzie w życie jest bardziej prozaiczny.w 2018r sejm odrzucił projekt obywatelski Ratujmy Kobiety który miał zezwalać na przerywanie ciąży na życzenie.gdyby hipokryzja miała twarz,zapewne byłaby to twarz Agnieszki
Hanajczyk którą w Kutnie reprezentuje pani Stasiak.pani Hanajczyk która dzisiaj rzekomo walczy o prawa kobiet ,dwa lata temu będąc na sali sejmowej uciekła z niej jak szczur przed samym głosowaniem odnośnie tego projektu. Tłumaczenie dlaczego tak zrobiła jest tak żenujące że nadaje się idealnie na skecz do kabaretu.czy to się komuś podoba czy nie taka jest prawda.gdyby sejm proaborcyjny miał artmetyczną większość konstytucyjną to w chwili głosowania większość zachowa się jak szczury.takie kobiety jak poseł Hanajczyk grają dzisiaj na emocjach ludzi protestujących sukając jedynie rozgłosu w imie fałszywej solidarności.06:26, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

elusokelusok

7 9

Bicie kobiet stalowa pałką świadczy o tym, że władza ich się boi. Bo boją się nawet czternastolatka, oni nikomu nie ufają , profilaktycznie pozamykaliby wszystkich. To ludkowie o karłowatych umysłach. 16:22, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pelagia z ul. PerecaPelagia z ul. Pereca

4 3

Prawda jest taka // im więcej dyskretnych mężczyzn, tym mniej niespokojnych kobiet //
O czym tu mowa ? 18:48, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do przemyśleniado przemyślenia

10 4

ZA Red. GADOWSKIM: "Płyną PIENIĄDZE Z NIEMIECKICH SŁUŻB SPECJALNYCH, maskowane jako różne FUNDACJE, które służą do powstania w naszym kraju nowego zajęcia – ZAWODOWYCH REWOLUCJONISTÓW do walk miejskich"

18:51, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

porażone piorunemporażone piorunem

8 5

Cytat z wypowiedzi inteligentnej inaczej protestującej "i w……...ć oraz tych mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, którym forma tego protestu nie odpowiada lub nie zgadzają się z poglądami protestujących."
Paniusiu a co to za nowy ustrój w Kutnie pani wprowadza ,że inni mieszkańcy mają się z Kutna wynosić bo nie idą za hasłami 'wy........ć"Kom kobiecino jesteś? Uciemiężono ze sztucznymi paznokciami , sztucznymi rzęsami , glonojadem na ustach i aborcji na życzenie w każdym miesiącu ciąży i na NFZ? A czy już znalazłaś tego który ci to wykona na twoje życzenie? Jak masz takie życzenie to wydłub sobie tym wieszakiem , który nosisz jako rekwizyt głupoty i ciemnoty. Zażywaj antykoncepcje i będziesz miała z głowy i pamiętaj żebyś nawet przy tych czynnościach używała mózgu a nie innej części ciała. 19:15, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RenataRenata

9 4

Zgromadzenie więcej niż 5 osób w dobie pandemii jest przestępstwem , jest nielegalne naraża inne osoby na utratę zdrowia a i czasem życia. Policja powinna stosować normalne środki jakie w takich okolicznościach są przewidziane. Nie może być tak ,że można karać kogoś za zjedzenie cukierka w markecie, a inni mogą obrażać , używać wulgaryzmów a policja ich jeszcze ochrania. Przecież one na tych tekturach noszą hasła wojna więc używać środków wojennych. Wy kobiety walczycie same z sobą i przeciwko sobie .Nie lepiej usiąść i rozmawiać na drażliwe tematy a nie tak się wulgarnie zachowywać? 19:28, 21.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RixoRixo

4 3

A nie rozstrzelać na miejscu? Gdyby władza przestrzegała prawo, to moglibyśmy rozpatrzeć zasadność demonstracji. Ale nie przestrzega, więc na Magadaskar! 07:33, 22.11.2020


do Rixodo Rixo

6 1

Z takimi jak ty nie da się dyskutować na argumenty bo łeb masz jak przetak same dziury. Czym chcesz uzasadniać wulgarne demonstracje , kogo one reprezentują? Kto im dał prawo reprezentowania wszystkich kobiet? Powołujecie się na konstytucję z którą chodziliście na protestach a teraz jakoś tylko z wulgarnymi hasłami a gdzie konstytucja? Co już nie jest wygodna? Faktycznie gdyby władza przestrzegała prawa tak jak we Francji czy Niemczech to nikt by was tak na tych protestach (inspirowanych i opłacanych przez obcych) nie pilnował ,żeby wam się nic nie stało. Ty jednak uważaj i przestrzegaj prawa we własnym domu bo jak zrobisz za słoną zupę to chłop ci pokaże gdzie twoje miejsce i nawet nie piśniesz bo pewnie go kochasz co? Bądź odważna w domu nie na ulicy i w grupie. 08:44, 22.11.2020


JulitaJulita

5 6

Ciekawe czy znalazły już abortera na życzenie ? 19:31, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XDXXDX

8 5

Czy ta kobieta co podaje ,że jest z Warszawy przejeżdżała przez Kutno i się zatrzymała , czy została oddelegowana przez warszawkę , co zdaje się z niej taka warszawianka jak ze mnie poznanianka.
Mówicie ". Nikt nie może ingerować w moją macicę, jeśli się na to nie zgodzę." No przecież za zgodą partnera zaingerował on w twoja macicę więc o co wam chodzi? Po tej jego ingerencji szukasz kogoś kto znowu na twoje życzenie by w nią ingerował ,żeby pozbyć się togo co zaingerował ci wcześnie inny? 20:02, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AliAli

7 7

Zwolenniczki seksu bez zabezpieczenia przy jednoczesnym wytrysku do wewnątrz...tyle w temacie 20:32, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TryniaTrynia

5 6

Władza może sobie czmychać chyżo do SanEscobar. 07:30, 22.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IrenaIrena

1 0

Słyszymy jak się niektórzy profesorowie wypowiadają to ręce opadają . A słownictwo na miarę salonów kręcących się koło PObudki z piwem. 08:56, 23.11.2020


AgenaAgena

4 4

Julia Przyłębska, prezes Trybunału a zarazem żona konfidenta SB WOLFGANGA orzekła- MACIE RODZIĆ -BEZ KONTROLI JAKOŚCI. 12:07, 22.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AlaAla

4 2

A to pani Przyłębska wlazła im pod pierzynę? Jak się nie chce rodzić to się nie zachodzi w ciążę. 13:27, 22.11.2020


lunazalunaza

3 3

Mgr kierujący doktorami i profesorami to jest sąd na miarę Jarka. 17:32, 22.11.2020


REKLAMA

kogo reprezentuje takogo reprezentuje ta

6 1

W programie "W punkt" w Telewizji Republika redaktor Katarzyna Gójska poruszyła temat ataków na kobiety-dziennikarki podczas Strajków Kobiet, a także przed siedzibą tej organizacji.

Posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak powiedziała, że nie miała pojęcia, że doszło do takich ataków, jednak się od nich odcina.

Absolutnie odcinam się od takich działań. Nie powinny mieć miejsca sytuacje takie, że dziennikarze, którzy przychodzą relacjonować wydarzenia są w jakikolwiek sposób atakowani, obrzucani wyzwiskami, czy popychani. Tutaj z pewnością mojej zgody na to nie ma. Niestety nie znam tych nagrań, ani tych sytuacji. Nie wiem, czy w pobliżu była policja, czy interweniowała, bo powinna, jeśli byłaby świadkiem takiego zajścia

- podkreśliła.


Dziennikarka TVP przyszła do siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Została siłą wypchnięta!
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Dziennikarka TVP przyszła do siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Została siłą wypchnięta!

Redaktor Gójska zwróciła jednak uwagę, że żadna z posłanek Lewicy nie stanęła w obronie atakowanych dziennikarek.

O tej sytuacji dowiedziałam się dziś w programie. Na pewno się jej przyjrzę. Naprawdę o tym nie wiedziałam. Ja podtrzymuję swoje zdanie, niezależnie od tego, z jakiej stacji przychodzi dziennikarz - takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

- dodała posłanka Paulina Matysiak.
No to gdzie pani jest jak temat jest przedstawiany od kilku dni a pani nawet wiadomości nie ogląda bo w pytaniu na śniadanie tego nie było to fakt .Popierała pani jako lewica strajki a teraz nic nie wie? To fajnie tak podburzyć i się schować . O czym pani jeszcze nie słyszała? A coś o odpadach zalegających w Kutnie i okolicy co płoną co jakiś czas pani słyszała ? 13:25, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ApusApus

2 2

Słuchając redaktor Gójską z Tv Republika - uczestniczysz w manipulacji PiS p.t. - MASTURBACJA MÓZGU + 18:16, 22.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JanekJanek

2 0

No jak widać jednak jej słuchasz . Swoją drogą słuchając TVNszczujnia masz całkowicie zlasowany mózg a masturbujesz chyba zupełnie coś innego bo tak śmierdzisz ,że nikt cię nie chce. 08:53, 23.11.2020


do Apusdo Apus

1 0

Przedstawiona była wypowiedź Pauliny Matysiak a nie red Gójskiej . Uważaj jak czytasz i co czytasz . Używaj rozumu a ten znajduje się w głowie a nie tekturach . Zrozumiałaś czy przetłumaczyć? 13:54, 23.11.2020


BetaBeta

2 0

Jakoś nie słychać żeby strajk kobiet domagał się minimalnej płacy dla polskich kobiet o równowartości 1000 euro. To powinno być główny celem tej organizacji. A nie tematy zastępcze typu macice , aborcja i wulgarne hasła to dla was najważniejsze? Wasza obłuda i hipokryzja sięga Himalajów.

09:01, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

moim zdaniemmoim zdaniem

1 0
Nie mam złudzeń, co do charakteru serii protestów pod szyldem Strajku Kobiet. Tu chodzi wyłącznie o destabilizację kraju i oddanie go w ręce opozycji inspirowanej przez tzw "przyjaciół " Polski. Dobro Polski nie ma tu dla nich żadnego znaczenia. To ciąg do władzy , do koryta , do rządzenia i sprzedawania dóbr Polski a zmanipulowani demonstranci nie wiedzą co czynią bo widocznie lubią być wasalami i po obcym butem. 14:52, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA