Zamknij
REKLAMA

Mężczyzna odpowie za paserstwo akcyzowe

10:52, 08.10.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Kutnowscy policjanci zabezpieczyli ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który odpowie za paserstwo akcyzowe. Grozi mu wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco monitorują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami. 7 października 2021 roku na terenie Kutna przeprowadzili działania przeciwko osobom wprowadzającym do obiegu wyroby bez znaków skarbowych. Podejrzewając, że jeden z mieszkańców poruszający się samochodem marki Citroen może rozprowadzać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, funkcjonariusze pojawili się w rejonie jego miejsca zamieszkania.

- W pewnym momencie ustalony mężczyzna podjechał na parking citroenem i zaczął przepakowywać paczki z jednego samochodu do drugiego. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Wylegitymowali mężczyznę i przeszukali oba samochody. Zabezpieczyli łącznie ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W tej sytuacji 45-latek został zatrzymany - opowiada podkom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoim działaniem uszczuplił należności wobec Skarbu Państwa na prawie 18 tysięcy złotych. Teraz grozi mu wysoka grzywna.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LechLech

1 1

Na Gołębiewku? 18:47, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tatiktatik

1 0

Zachłanne państwo zdziera z nas ostatnie gacie na korupcyjne plusy to i my bronimy się rolując państwo - tak było, jest i będzie 11:24, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%